hesabın var mı? giriş yap

 • siz meyve sularının o reklamlarda gösterdikleri tazecik, pırıl pırıl parlayan meyvelerden üretildiğini mi düşünüyorsunuz? *

 • altındaki şu yorum koparttı:

  -adam ayağa kalkıp çocukları dışarı çıkartmıyor çünkü muhtemelen altında donla oturuyor

 • şöyle bir diyalogları da olan harika ikili...

  haber = tayland'da bir sirkte 15 metrelik ipte yürüyen fil, görenleri hayrete düşürdü..

  erdem = cenk bey burada bahsedilen ipin uzunluğumu yoksa ipin yerden yüksekliği mi?
  cenk = bence filin uzunluğu
  erdem = anlıyorum... uzun metrajlı fil diyorsunuz

 • kırılır mı diye düşünmeden, aklından geçen saygısızlığı yaptığın ilk gündür.

  o günden sonra poseidon'un tüm suları temizleyemez ilişkiye sürdüğün bu lekeyi.

 • euro 10 lira olunca ucuz işgücü haline gelmemizin bu tercihteki etkisini merak ettiğim hadisedir. siyasal islamcılar az daha zorlarlarsa iş gücü maliyetinde çin'in de altına düşeceğiz. gerçi bunlar bunu bile seçimde meziyet gibi anlatır, alıcısı olan gerzek olduktan sonra.
  ekleme: fransız arabalarından kurtuldunuz diyen arkadaş olaya biraz fransız kalmış sanırım zira bu ülkede ortadireğin sıfır araba alabilme kapasitesi sıfıra ineli epey oluyor.
  zorunlu edit: onlarca mesaj gelmiş iş gücü maliyetinde çin'in altındayız diye, ne diyebilirim ki, teşekkürler siyasal islam.

 • --- spoiler ---

  nihal (tekneden denize bakarak) : şimdi bu sakinliği bırak bir sürü işle uğraş.

  --- spoiler ---

  lan kızım sanki uğraştığın bi iş varmış gibi.össye bile tam girmedin lan.üniversite stresin bile olmadı.ekmek elden su gölden yaşıyosun.ulan sevgili bulmak için bile çabalamadın aynı evde yaşadığın herifle evleniyosun.ne işi çok pardon?

 • 1836'da jean françois paujot isimli bir jamaikalı tarafından üretilmiştir.

  aslında, kendisi kırmızı ve mavi muz (sadece pişirilerek yenilebilir) üretimi yaparken, bahçesindeki ağaçlardan birinde bulunan muzun sarı rekli olduğunu ve pişirmeden yenilebildiğini farketmiş. muz türleri arasında daha kaliteli bir muz üretebilmek için çaprazlama yaparken, bugün bildiğimiz muzu üretmeyi başarmış.

  asıl ilginç olan ise, paujot'ın daha iyi bir muz üretme çalışmaları sırasında bu sarı muzun doğal bir mutasyon sonucu kendiliğinden oluşması. yani bu muz onun çalışmalarının ürünü değil. bugün bildiğimiz tüm muz tarlaları o tek ağaçtan ortaya çıkmıştır. tabi sonrasında çok zengin olduğunu söylemeye gerek görmüyorum.

  ayrıca bugün bildiğimiz muzun meyvesi kısırdır. doğal yollarla çoğalamaz.

 • ozan'ı çıldırtmaya çalışan sözde muhabir içerir.

  şu adamın -her ne kadar üstsüz de olsa- yakasını bırakın artık, allah aşkına! orada ben olsam özel hayata zerre saygısı olmayan 'işimi yapıyorumcu' kofti paparazziye sualtı kameramanlığı dersi verirdim, üstelik ücretsiz.

 • ali koç'un açıkladığı gerçekler yıllardır bilindiği halde, tüm cemaatçi veya o dönemde kirli ilişkiler içinde olan, hatta bank asya'ya 1 lira yatıranlar bile tutuklu iken, rasim ozan kütahyalı ve nagehan alçı neden ifade bile vermedi? ya da itirafçı mı oldular?

  --- spoiler ---

  başkanımız ali koç, rasim ozan kütahyalı'nın yüzüne “bu gün dönmüş olsanız bile zamanında fetö sempatizanı, destekçisi ve sözcüsüydünüz. bu adamlar cumhurbaşkanımıza ve devlete göz dikiyorlarsa senin gibi adamlardan aldığı cesaretten dolayıdır. aziz yıldırım'ın adını ağzına alma”
  --- spoiler ---

  video

 • aynı zamanda pek kimsenin asgari ücret almadığı,
  örneğin bir işçiye asgari ücret veririm dediğiniz zaman gülerek uzaklaştığı,
  insanların gerçekten 'maaş' aldığı,
  inanmazsınız belki ama maaşla kahvaltılık bile alınabildiği,
  ve şaka değil bak gerçekten emekli ikramiyesiyle ev alınabildiği dönemdir.
  emekli ikramiyesi ve ev.

  @malibudur ve @kasmayagerekyok nickli arkadaşların hatırlatması üzerine;

  dolarda da bir enflasyon olduğunun ve doların alım gücünün de seneler içinde azaldığının, o günün 100 doları ile bugünün 100 dolarının da aynı şeyi ifade etmediğinin altını çizmek gerekir.

  buradan
  artan dolar miktarını ve haliyle doların değerinin düşüşünü görebilir,

  buradan da
  yıllara göre aşağı yukarı bir hesaplama yapabilirsiniz ki asgari ücretin dolar bazında da değer kaybettiği çok net görünüyor.

  edit: ekleme