hesabın var mı? giriş yap

 • düşünün ki, saygıdeğer bir aile mahkemesi hakimisiniz. otuz yıldır inşa ettiğiniz ‘kusursuz’ bir aile hayatınız var. eşiniz ve iki çocuğunuzla sevgi dolu, örnek bir ailesiniz.

  bir gün tesadüfen çektiğiniz bir ilmek çorap söküğü gibi ilerliyor ve eşinizin 5 yıldır başka bir kadınla evli olduğunu, hatta ondan çocuğu olduğunu öğreniyorsunuz. bu da yetmezmiş gibi kızınızın yurtdışında tıp okuduğun zannediyorsunuz ve aslında o hayalleri uğruna bambaşka bir yerde… oğlunuzun ise iyi bir şirkette kariyer zannetseniz de o birtakım pis işlere bulaşıp büyük bir meblağ parayı kripto parada batırıyor. siz ise olayların daha sadece bir kısmını öğrendiniz.

  ne yapardınız?

  aldatılan, kandırılan, yalanın küçüğü büyüğü olmaz diyen, tüm bunlarla mücadele etmek için türlü türlü uğraşlar veren kaç kişiyiz?

  hepimizin hayatından gerçek kesitler bulacağı “aldatmak” bu akşam ve her perşembe 20.00’de atv’de.

 • e hırsızlık yasak ama millet hala çalıyor ?

  bu arada primi öderken sigara içenlere indirim yapıyormusun ? yapmıyorsun. prim alırken çatır çatır kes bişey olduğu zaman ödemiyorum demek nekadar kolay dimi mniskiym yaa.. insafınıza socar saygılarımı sunarım.

  edit : arkadaşlardan bitanesi bugüne kadar fazladan paramı ödedin diye mesaj şeetmiş.. güzel kafasını sevdiğim, sigorta beklenmeyen veya başa gelmiş olan tıbbi harcamaların karşılanması için yapılmıyormu zaten? tedavinin türevi ne farkeder ? ha kanser, ha grip, ha ms ? sigortanın amacı hastalığı tedavi için ücret alınmaması değilmi ? maaştan kesilen primleri duble yol olsun diyemi ödüyoruz ? kışın şapka takmayana sinüzit tedaviside yapılmasın ozaman?

  sigortasız çalışırsan kol gibi ceza ödüyorsun, sigortalı çalışıyorsun ama mecbur kaldığın tedaviyi olamıyorsun. güzel kafa lan, valla güzel kafa...

  büdüt : hani arabanı sigorta ve kasko yaptırıyorsunya, hah işte o trafik sigortasının birinin arabasına çarptığında ödeme yapmadığını düşün veya hani hastaneye gittiğinde takla atsanda, arabanı pert etsende sana ve aracına birileri bakıyor.aracın bedeli ödeniyor sende tedavini oluyorsun.

  hah simdi o pirimleri ödemene rağmen hiçbir sağlık masrafının karşılanmadığını ve aracının bedavadan hurdaya çıktığını düşün, nasıl süper dimi ? işte kafa bu kafa.. hala anlamadınsa nöronlarına ve kendine iyi bak diyorum sayın yazar kardesim.

 • yolsuzluk yapmadıkları, kul hakkına girmedikleri tek bir olay varsa onu yazın. bunların her yaptığı haksızlığı yazmaya kalksan 17 yıl sürer.

 • öğrencisine 12 yılda ingilizce öğretemeyen sistemin bir tık ötesinde bence bu ayıp. çünkü ömrünün çoğunu bu dili kullanarak idame edeceksin.

  12 yıllık lise dönemi sonuna kadar olan kısımdaki eğitimden sonra bir de ortalama 4 yıl lisans eğitimi alan bir bireyin kendi ana dilini yazmak bir yana dursun konuşmada bile zorlandığını görüyor ve yaşıyoruz. ne yazık ki uyguluyoruz da. hala daha 'de', 'da', 'ki' nasıl yazılır - kullanılır bilemiyoruz. yeri geliyor yarışma programlarında kendini övmekle bitiremeyen genç dimağların 'da'nın hışmına uğramalarına tanıklık ettik. yeri geldi iş ilanlarında, satılık ev, araba, arsa ilanlarında gözlerimiz kanadı.

  sanırım ne yaparsak yapalım buna bir çözüm bulamayacağız. her sene ramazan ayında sakız ile ilgili sorulan o malum soru gibi tamamiyle öğrenip kurtulamayacağız bu cahilliğimizden.

  her bakanlık değişimiyle değişen sınav sistemiyle vakit kaybetmekten, en çok benim oğluşum/premsesim başarılı olsun diyerekten direkt onları; 'cevapları bilsin de aman hukuk okusun, aman diyeyim mimar olsun, ceo olsun, doktor olsun ki zaten yazdığını bi eczacılar anlıyor ne gerek var dil bilmeye - dil bilgisi bilmeye mantığıyla jokey gibi sınav sırtında koşturarak yeterince robotlaştırıyoruz. tıpkı ebeveynleri aynı çarkta döneminde erittikleri gibi.

  demem o ki bir dilekçe bile yazamayacak nice eğitimli, seri üretim google tarayıcıları yetiştiriyoruz.

  sonumuz hiç iyi değil vesselam.

  kendimi de kimseden ayrı tutmayarak bu eleştirilerime katıyorum.

  acilen sonuçlarla uğraşmayı bırakıp insanlarla uğraşmaya başlamalıyız.

  edit: link ekleme

  https://www.instagram.com/p/baewbcojsmo/

  edit 2; ikame-idame etmek. tşk @cimdigriz

  edit 3; tdk sitesindeki bilgiye göre dilbilgisi şeklinde yazılınca bir sonuç çıkmıyor. ayrı yazınca sonuç veriyor.

  http://www.tdk.gov.tr/….gts.59ecaea0a070d6.72315336

  edit 4: tdk'ya - tdk'ye. bilgi veren yazarlara teşekkürler.

  edit 1298 ; edit yapa yapa sözlük bana bu dil bilgisini öğretecek şükür ki.

 • 1- krampin genelde nedeni ayak bileği sonrası kas hareketleridir. ayak ve ayak bileği hareketlerini en aza indirin.
  2- nefesi suyun altında verip su üstünde hızlıca alın.
  3- asla panik yapmayın.
  4- dingin bir tuzlu suda batmazsiniz. ama dalga, girdap vb sizi dibe çekebilir veya yön duygunuzu bozabilir. bu yuzden suyun muhtemel hareketlerini iyi tahlil edin.
  5- vücudu mümkün mertebe suyun altına sokun. unutmayın suyun altındaki kısım sizi yukarı, üstündeki kısım aşağı iter.
  6- göğüs kafesiniz ne kadar doluysa o kadar yukarı çıkarsınız.
  7- kesinlikle suda sabit durmayı öğrenin.

  edit: otamatik düzeltme sağ olsun, muhtemel olmuş sana muhtemelen. uyaran arkadaşa teşekkürler.

  hazır o maddeyi tekrar okumusken biraz daha bilgi vereyim. yüzmeyi küçük yaşta barajda ve nehirde öğrenmiş biri olarak çok badire atlattim. su sizi girdap, dalga gibi bir şeyle dibe çekerken dediğim gibi yön duygunuz allak bullak oluyor. en tehlikelisi de bu. ne yöne hamle yapacaginizi bilemiyorsunuz. en kral yüzücü de olsanız, ne yöne gitmeniz gerektiğini bilmiyorsanız yapabileceğiniz bir şey kalmıyor. ondan sonra istemsiz bir panik ve derin bir sessizlik.

  demem o ki dalga varsa yüzme, derinliğini kestiremiyorsan yüzme, akıntı hesabını yapamiyorsan yüzme. suyun erkekliği olmaz.

  ilk maddeye de ekleme yapayım, bırakın o ayak salınsın. mümkün olduğunca kalça kaslarınız çalışsın ve yoruldugunuzu anladiginiz an sabit durup dinlenin. sabit durmadan kastim nefes alabilecek durumda rölantiye alırsınız kendinizi. bu durumda bile hareket etmeniz lazım. yani tam yorulmayi beklememeniz lazım ki dinlenirken harcayacaginiz eforu karsilayabilin.

 • “akşam namazımı kılmadan önce melissa’mın odasında yanına yatıp resim çektim ve sizinle paylaşmak istedim, bu kadar. yaşadığım dini gösterip biraz da olsun buna özendiriyorsam ne mutlu bana” yazmış.

  valla yavrucum zengin ve evli biriyle yasak aşk yaşayıp gününü gün ederek, kolay yoldan paraya kavuşarak zaten kızlarımıza yeterli özendirmeyi gerçekleştirdin.

 • hakan balta'nın bilalle ikili mücadelede yere düştüğü bi pozisyon var. hakan balta hakeme elini kaldırdı "hani faul hoca" gibilerinden. ben de şaşırdım, ya bu efendi çocuk hakeme itiraz falan etmezdi, bu da mı çirkef oluyo acaba diye düşündüm. sonra yakın çekim gösterdi, meğerse "ayakabbum çıktı, dur bağlayayım" diyormuş hakeme.

  yine şaşırtmadı. sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısı. seviyoruz.

  not: dibine kadar bjk