şükela:  tümü | bugün
  • aradım mamafih bulamadım. sözlükle ilk tanıştığım dönemde, "kurucu babalar" tarafından yazılmış dolar işaretli, "h" harfiyle türkçeleştirilmeye çalışılmış (ch, sh) uyduruk entrileri çabucak geçmek ve asıl bilgiye ulaşabilmek adına yaptığım bu eylemin zamanla bir alışkanlığa dönüştüğünü fark ettim. sanki en güncel olan her zaman daha iyiymiş gibi normal karşılanabilecek bir güdüyle hareket ettiğim su götürmez bir gerçek fakat bu alışkanlık her başlığa sirayet edince canımı sıktı, bahsetme gereği duydum. ama tabi zaman geçti, çok sular aktı, öyle şeyler yazılır oldu ki (eski bayramlar geyiği yapıyorum evet) kurucu babaların sikimsonik entrilerindeki nükteyi bile aratır oldu. bilader tee 60 sene öncesinden film izliyorum, dur lan ne yazmışlar diye bakıyorum, sondan başlayınca da haliyle "hayatımda izlediğim ilk siyah beyaz film ehe ehe" tadında entrilere denk geliyorum, zamanım çalınmış gibi hissediyorum. sordum kendime, "ulan sanki 2006'da yahut 2009'da yazılanın üzerine çok farklı ne koymuş olabilir ki yeni entry o denli cezbediyor beni?"
    bu vesileyle, muhtemelen daha önce yüzlerce adamın da aklına gelmiş bir fikir olduğuna emin olsam da, entrylerin beğenilme/beğenilmeme durumlarına göre sıralanması uygulamasını yeniden gündeme getirmek isterim. arz ederim.
  • neden bilmem ama benim de her zaman yaptigim sey. gazeteyi de son sayfadan okurum. keske surada bir "sondan basa goster" dugmesi olsa diyenlerdenim.
  • amerikada yapılan bir araştırmaya göre gazete dergi gibi şeylerin son sayfasından okumaya başlayanların ilk sayfasından başlayanlara nazaran %23 daha fazla kansere yakalanma riski olduğu saptanmış fakat ilk sayfasından baslayanlarında %13 ibnelige meyilli olduklari aktarılmış.
    şaka lan şaka
    saçma sapan bir şekilde neden yaptığımi anlayamadığım şeydir efenim.ama böyle birşey olduğu kesin etrafımda herkes nedense bu şekilde okuyor taze seviyoruz demek ki.