şükela:  tümü | bugün
 • kadın ve erkeği sürekli olarak sidik yarışında tutup, bu iki cinsi her konuda çarpıştırmanın bir halta yaramadığını anlamayanların kısır döngüsü.
 • ayrımcılık ve ötekileştirme heryerde...
 • bu başlık da dahildir, dolayısıyla harika bir genelleme örneğidir.
 • bir sözlükte bundan daha normal ne olabilir?

  şunu o kalın kafanıza sokun artık; sözlük gazete manşetlerinin birebir aynısının taşınıp, üzerinde yorum yapıldığı bir yer değildir. insanların tespitlerinin, öznel düşüncelerinin yazıldığı bir yerdir.

  şöyle bir baktığınızda sözlüğün içine eden bu tür yazan insanlar değil, siyaset ve maçtan başka bir halt yazamayan, kendi başına bir şey üretemeyen, sürekli onun bunun sözünü, bir gazetenin manşetini yazan, anket başlıktan başka bir şey üretemeyen insanlar olduğunu anlayabilirsiniz.

  "hakikaten lan" dendiği müddetçe bu tür başlıklar umarım bitmez. sözlüğü gazete artıklarının tartışıldığı bir yer zanneden tipler yüzünden insan eski günleri arıyor artık.

  inanır mısınız pomçikimle dün akşamki diyaloğumuz aynen şöyle;

  - ya minnakım buranın nesini övüp duruyorlar ben anlamadım.
  - neden pomçikim?
  - ya siyasilerin sözleri ve gazete manşeti harici bir halt göremedim ben. gazete okurum daha iyi. ergen mi okuyacağız yani haber almak için?
  - çok haklısın pomçikim.
  - bu arada hala debe editi yapamadın unuttum sanma!
  - sevmiyorlar beni napayım:(
 • cinsiyetçi eğilimlerle gereksiz karşıtlıklar üretip bu karşıtlıkları yeniden ve yeniden üretmenin neye faydası olduğuna ilişkin açılan bir başlık altında dahi ard arda sıralanan cümlelerin çoğundaki bu nefret söylemi, mevcut düzeyi apaçık gösteriyor. altı üstü bir entry; buna saldıran kadına-erkeğe ne yapmaz...