şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: ekşi sözlük ak troll veritabanı)
  (bkz: ekşi sözlük troll listesi) başlıklarında organize olup temizliği daha kısa sürede yapabiliriz.
  çok şükür trollerden de kurtulduk.
  not: eksileyin ulan troll ibneler.
 • neredeyse 1999 yılından beri konuşulagelen "başlık engelleme" fasilitesi nihayet hayata geçirildi. mr. kanzuk daha iki gün öncesi talimat verdi coderlara, şak diye yaptı adamlar. ufacık bi buton için bunca yıl yalvartmanın alemi var mı ya? sanki her şeyi sil baştan kodlayacaklarmış gibi...

  yazarın yanı sıra, açtığı tüm başlıkları da engellemiş oluyorsunuz böylelikle. sanki moderatörsünüz de herifi sözlükten uçurmuşsunuz gibi.

  şimdi lord eddard stark düşünsün.
 • bekledik cocuklar bugunleri cok bekledik.
 • sansur falan degildir. ben nasil ki sabah.com.tr veya yenisafak.com.tr'ye tiklamiyorsam sozlukte de ayni propaganda ve dezenformasyon mudurlugunden uflenen notalari calan borazanlarin yazdiklarindan kacinmaya calisacagim, bu kadar basit. sozlugu bu propaganda mekanizmasindan korumak mumkun olmadigina gore butun yazarlara korunma opsiyonu getirilmesi gayet dogal, bu sansur degil secimdir. orgutlu cehalete karsi yalniz bireyin seddidir. ben orgutlu cehaletin organize saldirisina maruz kalmamak icin dudayeva yahut lord eddard stark gibi yazarlari kendi okudugum sozluk icin sustururum, siz de benim hesabima benim sifremle girmediginiz surece herhangi bir sekilde kisitlanmis olmazsiniz, onlari gormekten rahatsiz olmuyorsaniz engellemezsiniz olur biter.

  bu insanlarin calisma prensibinde en onemli ilke olabildigince sinir bozucu olup tepki cekmek, bu sekilde basliklarinin daha fazla giri icermesi ve gundem'de gorunmesidir. ben olabildigince yazmamaya calisiyordum ama varliklari dahi sinir bozuyordu, bundan sonra o basliklara cok daha az entry girilecegini umuyorum. buradan sonra 1-2 ay icinde sozluk sadece okunabilecek kisilerin yazdiklarindan ibaret olabilir, ki aslinda bu da yazarlarin %90i falan ediyordur belki de. troller'i tumuyle filtreleyebilirsek o zaman yeniden keyifle sozlugu okuyabilirim, su anda ortada okunasi bir sozluk yok.
 • sözlükte yazılanların bilgi ve fayda seviyesinin dip yaptığı, okuyacak birşeyin bulunamadığı ve aşure forum'dan hallice olduğu şu dönemde sevindirmiş bir gelişmedir.
 • şortlu kıza uçan tekme atan kişiden farkımız, o kızın şort giymesini engellemeye çalışmak yerine, kafamızı başka yöne çevirip görmek istemediğimiz şeyi görmemektir.

  tabi genç çomarlar anlamaz bunu. şortlu kız gördüğü zaman tek çözümü uçan tekme atmak olarak bilir.

  kimsenin başlık açmasını engellemiyoruz, sadece okumak istemediğimiz şeyi okumamış oluyoruz. başlık açanların durumdan haberi bile olmuyor.

  mesela bu arkadaşlardan bir tanesi, daha o olayı hatırlamıyor. "otobüste miydi mini etek miydi neydi" diyor. neden detaylı okumamış o konuyu? çünkü kimse zorla okumadı ona, kendisi okumamayı seçti. o başlığı açan kişinin ifade özgürlüğü kısıtlanmış mı oldu sen konuyu hatırlamayınca? hayır, sen okumamayı kendin seçtin.

  aha biz de bunu yapıyoruz. tabi ki 400 entiri aynı şeyi söyledi, ama sen hiçbirini okumadın ve yine gelip "ama siz öyle yapınca... :(" diye duyar kastın. ne farkın kaldı?
 • nice annelerin kulaklarındaki çınlamaları giderecek yeni sözlük özelliği.
 • vallahi kanzuk ilk defa dürümü hak etti bu hareketiyle.
 • https://eksisozluk.com/badi-engellenmis sayfasına girip aşağıdaki satırı adres satırına yapıştırdıktan sonra klavyenizden enter tuşunu dürterseniz engellenmiş listenizdeki tüm kullanıcıların başlıklarını da engelleyebilirsiniz;

  --- javascript ---

  javascript:$('a[href^="/userrelation/removerelation"][href$="m"]').each(function(k,v){$.post('/userrelation/addrelation/'+$(v).data('userid')+'?r=i');});

  --- javascript ---

  not: engellenmiş listenizin uzunluğuna göre işlem vakit alabilir, çalıştırdıktan sonra birkaç dakika ilgili sekmeyi kapatmayın.

  ek bilgi: adres satırına yapıştırdığınızda baştaki "javascript:" çıkmıyorsa eklemeyi unutmayın.

  edit: sözlüğün son değişikliklerine göre güncellendi.
 • duyar kasılacak hiçbir yanı olmayan uygulama.

  diyelim ki sen koyu bir mhp'lisin arkadaşım. roj tv'yi uydu kanal listene kaydediyor musun?

  veya ak partilisin. cumhuriyet web sitesi sık kullanılanlar listende mi?

  bir insanın görmek istemediği bir şeyi görmemesinden niye bu kadar rahatsız oluyorsunuz? başkalarının görmesine engel olmuyor, sadece kendi hakkını kullanıyor. bunu anlayamamış gibi numara yapıp başka yerlere bağlayan adam trolün hasıdır.