şükela:  tümü | bugün
  • 5 yılımızı doldurduğum, görüştüğüm bir adam var. ben onunla tanıştığımda da başım açıktı. ve ailesinin muhafazakar bir aile olduğunu söylemişti. aynı zamanda beni ne kadar çok sevdiğini de söylerek "bu konuda sana her zaman destek olurum, ters bir şey söyleyen olursa ilk karşısında beni bulur, gerekirse ailemi karşıma alırım, yeter ki biz seninle mutlu olalım" diye diye 5 seneyi geçirdik.
    dün aniden ben senin açık gezmeni istemiyorum dedi. bir anda şok oldum. daha 1 hafta öncesine kadar profil fotoğrafıma bir fotoğraf koyduğumda demişti ki "ailemden birisi en ufak kötü bir şey söylerse canını sıkma, bana haber ver" demişti.
    dün gece annesiyle konuşmuş. ne konuştuğunu bilmiyorum. sadece bugün bana mesajda yazdıklarışunlar:
    "biz ayrı dünyaların insanlarıyız. sen kendinden taviz veremezsin. diktatörsün."

bunlar telefonda arayıp söylese anlayabilirim. ama bir insan nasıl olursa 5 seneyi tek bir sms'e sığdırabilir anlayamıyorum. benim tek kelime cevap vermeme fırsat dahi vermeden de her yerden engelledi.

şimdi ne yapmalıyım allah aşkına sözlük, sen söyle?

teşekkür editi: iyi ki varsınız. yüzlerce mesaj aldım dünden beri. hepsine tek tek dönüş yapamıyorum ama hepsini tek tek okudum. okurken yeri geldi çok mutlu oldum desteklerden dolayı, yeri geldi küfürlü mesajlara canım sıkıldı. ama hiç tanımadığım yüzlerce insandan destek almak çok iyi geldi bana. iyi ki varsınız.
  • bahane bulup sıyrılmak istiyor. ayrılma gerekçesi değildir. kendimden biliyorum. soğumuş ve bahane bulmuş.
  • ateistim kafam rahat. tam bir şakirt savar.
  • elbette kabul edilemeyecek bir şey. tıpkı tersi gibi.

bunun tek bir çözümü var. götü yemeyenler böyle ilişkiye başlamamalılar. ancak, bu kadar yıldır hiç anlamadın mı be kardeşim? hiç mi fire vermedi adam gerçek görüşüne dair.
  • ayrı dünyaların insanları olduğunuzu gör.
    ya da çarşaf giyerek ona sürpriz yap.
  • kuzenim 6 aylık sevgilisini homofobiksin diyerek terk etmişti, hala gülerim.
    (bkz: sevgilimi terketmeye bahane ararken ben)
  • bugün başörtüsüyle seni baskılayan yarın başka özgürlük alanlarına da tecavüz eder.
    seni bitirir. "tamam" dersen mutlu olursun. bunun dışında köle olursun.
261 entry daha