şükela:  tümü | bugün
  • başlık sığmadı. daha uygunu, "başörtülü hanım kardeşleriminizin bütün varlıklarını ak parti'ye borçlu olmaları" olacaktı.

bildiğiniz gibi bu ülkede geçmişte başörtüsü ile çalışmak söz konusu değildi. ötesi hanım kardeşlerimiz eğitim hakkından da yararlanamıyorlardı. başörtüsü siyasi bir simge olarak görülüyordu.

peki ne oldu?
    ak parti, başkomutan recep tayyip erdoğan önderliğinde inançlı ve kararlı bir mücadele yürüttü.

sonunda başardık. bugün başörtülü hanım kardeşlerimiz hem eğitim hakkından yararlanıyorlar hem de çalışabiliyorlar.

peki sıkıntı ne? bugünlerde yaşadığımız sıkıntı şurada:

görüyoruz ki bazı hanım kardeşlerimiz ekonomideki sıkıntıları, eğitim politikalarındaki sıkıntıları, kültür politikalarındaki sıkıntıları dert ediyorlar ve ak parti'yi tartışmaya açıyorlar.

hanım kardeşlerimize birkaç sorum var:

siz ak parti olmasa allah aşkına eğitim alabilecek miydiniz? hayır. asla.
    okuyamasaydınız ak parti'deki siyasetçileri beğenmediğiniz kültür seviyesine gelebilecek miydiniz? hayır. asla.

o zaman siz kim oluyorsunuz da ak parti'deki siyasetçileri beğenmiyorsunuz? yumurtadan çıktınız, kabuğunuzu beğenmiyorsunuz öyle mi?

herkes şunu iyi bellesin ki ak parti'ye borçlusunuz ve hayatınızın sonuna kadar sürse bu borç ödenecek gibi değil.

insanda birazcık kadir kıymet bilmek olmalı. ayıptır.
  • tanım: ak partili gibi davranan bir atatürkçünün troll başlığı (yine)
  • ne kadar nazik dille yazilmis olsa da, su yazdiginiz seyin daha once basortulu kadinlara yapilan ayrimciliktan zerre farki yok. o zaman egitim alamiyor, calisamiyordu diyorsunuz simdi bu haklara sahip olunca da dusunme diyorsunuz!

isteyen istedigini elestirir, bu secmenin en dogal hakkidir. secilen kisiler topluma hizmet etmek icin vardir, halk olarak secimle ise aliriz onlari. her ne kadar ulkemizde farkina varamasak da, secim dedigimiz sey bir ise alim surecidir. halkin kendi calisanini elestirmesi kadar dogal ne olabilir?

umarim yazdiginiz seydeki celiskinin farkina varabilirsiniz, yoksa basortusu yasaklarini getirenlerden bir farkiniz kalmaz.
  • türkiye cumhuriyeti devletini kuran mustafa kemal atatürk ve dönemin diğer halk liderlerine olan borç yanında hiçbir şey değildir.

mustafa kemal devrimi öncesi bu topraklarda kadın küçükbaş hayvan ile kümes hayvanı arasında bir değere sahipti. mustafa kemal devrimi sonrası erkek ile eşit haklara ve değere sahip oldu.

bunu unutmayın yeter. sonra kime borçlu hissetmeniz beni alakadar etmez.