şükela:  tümü | bugün
 • yıl olmuş 2018 hayla insanların tuhafsamasına neden olan görüntüdür. halbuki her başörtülü "ışid"li değil. mesela benim erkek kardeşim deist, umuyorum öyledir ateist değildir, kız kardeşim başörtülü. erkek kardeşim gizli saklı falan da değil, bayağı tartışır eder.

  misal geçen yıl ben, erkek kardeşim ve kız kardeşim bir düğüne gittik. erkek kardeşimin kız arkadaşı ve eşim de dahil olmak üzere hepimiz güzel güzel içtik; hatta ben bildiğin koptum. hatırlamadığım anlar var o derece.

  yani başörtülünün yanında küpeli ya da uzun saçlı bir erkek gördüğünüzde "ahaha ulan hem muhafazakar bir ailede büyümüşsün hem de kendini kabul ettirmek için küpe takıyon, yer miyiz lan bunları!" demek bazen saçma olabilir.

  hayat bu kadar basit değil.
 • şaşırılmaması gereken durum fakat başlık sahibi arkadaş entry içeriğine bakılırsa baya bir saçmalamış. sen dini hamburger yemek mi zannediyorsun? din nedir? din, olası bir tanrının yaşamdan sonrası için belirlediği sabit seçeneklere ulaşılması için insanlara dayattığı kurallar bütünüdür. iki seçenek vardır ki birisinin ismine cehennem deniyor ve içinde tasvir edilen alevler "insanları cayır cayır yakacağım" makamında şarkılar söylüyor. hal böyleyken başımı örter içkimi içerim kâfirleri dost edinirim minvalinde bir inanç aklı başında hiç bir tanrı tarafından ciddiye alınmaz.

  edit: diyanet meali: ey inananlar! babalarınızı, kardeşlerinizi küfrü imana tercih ediyorlarsa dost edinmeyin. sizden onları kim dost edinirse doğrusu kendine yazık etmiş olurlar. tevbe 24

  ne oldu yazar kardeş başını ört diyen (sen ya da kız kardeşin farketmez bu direktife uydunuz) ilahi kitabınız entryine bakılırsa sizii cehennemde yazık olmuşlar listesine koymuş bile.