şükela:  tümü | bugün
  • sebep olarak tubitak'ı gösteren yalancı firmalar. komik oluyorsunuz bazen ipneler, sanki akp'nin ele geçirmediği kurum kalmış gibi.

(bkz: tübitak çalışanlarının fişlenmesi)

ha bu herifler niye çalıştırmıyordur dersen, sikinin keyfi öyle istiyordur. dükkan onun değil mi?
  • medeniyetin m'si var mıdır, yok mudur bilemem ama özel oldukları için personel seçiminde "başı açık olma" şartı arayabilirler. ammaaaa, bunlara "çalışmak istediğim firmalardır" diyen arkadaşların, sadece başı örtülü personel çalıştıran firmaları da eleştirmemesi lazım gelir.
  • islamcı firmaların türbansız (ne ara başörtüsü denir oldu takiyyeci ülkemde?) kadın çalıştırmama politikasının ters yönlüsünü yapıyorlar.

yalnız o firmalar departman başına falan bir tane başörtüsüz kadın alır şekil olsun, "çalıştırmıyorsunuz" demesinler diye.

işte bunlarda o ikiyüzlülük yok, doğruysa doğru, eğriyse eğri.
  • baş örtülü diye yumuşatılmak istenen şey bildiğin tesettür, türban..
    kadının asli varlık sebebi olarak toplum içerisinde cinsel kimliğine ve erkeklere karşı temel görevine vurgu yapan örtünme şekli.
    bu firmalar da demek ki bir şekilde kadınları öncelik olarak cinsel kimlikleri ile damgalayan,
    seks ve hizmet işçisi olarak belirlenmiş görevlerini,
    bedenlerini büründürdükleri bir kisve ile açık mesaj olarak karşı tarafa ileten insanlık anomalisini kabul etmiş görünmek istemiyor.

tesettür, dinci yobazın kadın cinsine uygun gördüğü vesikası.
    ortalıkta cinsel kimliğine sürekli vurguyla gezen bir kadını kim işe almak ister..
    ondan önce,
    toplumdaki asli görevim seksle ilgilidir ve toplum içinde erkekler saçımdan, derimin, uzuvlarımın görüntüsünden an be an yararlanamasın diye örtülere sarınıyorum mesajıyla gezen kadının aklı başında mıdır..

(bkz: türbanın insanlık ve vicdan anomalisi olması)
    (bkz: türbanlı/@per se)
  • tesettürü kalkıp alevilikle kıyaslayan kafası karışıkları fütursuzca ortaya çıkarıyor.
    memlekete mesele bu kavram kargaşasından çıkıyor.
    bu da elbette analitik düşünemeyen,
    neden sonuç ilişkisi kuramayan,
    bilgi transferi yapamayan güdük nesiller yetiştirilmesinin sonucu.

türban dediğin şey tıpkı jartiyer, babydol gibi bir şey.
    çok kuvvetli cinsel bir mesaj iletiyor karşı tarafa.

türban sana diyor ki benim cinsellikle ilgili bir meselem var.
    temel vasfım seksle ilgilidir,
    domestik seks ve hizmet işçisi olarak belirlenmiştir toplum içindeki yerim.
    bunun tabelasını da başımda taşıyorum, diyor türban ahaliye.
    sokak ortasında tüylü terliklerle, tül gecelikle gezmekten ne farkı var bunun...

seks ile ilgili mesaj verildiğini siz inkar edince bu gerçek ortadan kalkıyor mu hamşo dinci takozlar sizi..
    gezdirin ananızı bacınızı insan içinde seksim ahaliye kapalı tabelasıyla, afferim, çok iyi düşünüyorsun..
  • ohoo mevzu coktan türbandı yok baş örtüsüydü seviyesine varmış bile. neyse..
    istediğiniz kadar ehehh akp ele gecirdi her yeri ne yasağı ne engeli deseniz de kurumsal firmaların büyük çogunluğu bu listede.
    işine gelince heh hee ben kişisel hak ve özgürlüklerden yanayım mesela, üniversitelerde baş örtüsü yasağı kalksın yani o kızlar okusun ama benim firmamda çalışmasın diyen sermaye sahiplerinin kafa güzelliğinden, iki yüzlülüğünden hep bunlar.
    kamusal alanda basörtüsü yasağı kaldırılmadığı sürece devam edecek uygulama.
  • derhal deşifre edilmesi gereken örümcek kafalı, yobaz firmalardır bunlar. sorsanız bunlardan moderni, çağdaşı yok. zihniyetinize tüküreyim lan sizin.
  • doğru veya yanlış demediğim hadisenin vuku bulduğu firmalardır.

doğruluğu yanlışlığı tartışılabilir, bir açıdan doğruluğunu bile savunabilirim, fakat yanlış kabul edildiğinde "ahahaha tam tersi de var, oh olsun, demekki haklılar" demek denyoluktur, mallıktır, öküzlüğün nokta-i müntehasıdır.

(bkz: başkasının kabahatini kendine özür göstermek)
    (bkz: alçalmak)
  • prezentabl çalışan isteyenlerdir.
    nettir.
  • özgür dünyada sermaye sahibinin düşünceleri doğrultusunda bir firma prensibine istinaden kendi doğrularını uygulayan firmalardır.

ben de patronum, ben de çalıştırmam. çalıştırana neden sorusunu yöneltmeyenlerin çalıştırmayana laf etme hakkı yoktur. ne demişler güzel dilimizde sevgili atalarımız; kolluk bende kıllık bende .