şükela:  tümü | bugün
252 entry daha
  • bir müslüman olarak görüş belirteyim. bu özel bir kurum ise sahibi çalışanının giyimine istediği gibi karışabilir. mal adamın mülk adamın kendi keyfi. etik değil , adamın kendi ayrımcılığı , başörtülüleri dışlamacılığı ama adamında hakkı. şartlarını beğenmeyen ,istemeyen çalışmaz adamın şirketinde.

fakat bir devlet kurumunda eğer yapılan işe bağlı özel bir sebeb yok ise böyle bir ayrımcılık kabul edilemez. devlet ayrım yapamaz. vergi alırken başörtülüden almayayım diyor musun. sonuçta 2 side senin vatandaşın ayrım yapamazsın.
  • kurduğum zaman benim de şirketim bu gruba dahil olacak
  • dikkatimi çekmeyen firmalardır.

şu an fark ettim ki, bir iş yerinde sadece başı açık kadınlar çalışıyorsa diklatimi çekmiyor. ama tam tersi sadece başı kapalı kadınlar çalışıyorsa dikkatimi çekiyor ve negatif etki yaratıyor üstümde. sanki işe alım yaparken çalışanın iş bilmesi, çalışkanlığı, dürüstlüğü gibi meziyetlerden ziyade, başındaki örtüyü kıstas almışlar gibi bir fikre kapılıyorum. bu da kafamda yobaz bir yönetici, bu yobaz yöneticiyi işe alan yobaz bir şirket sahibi olduğu fikrini oluşturuyor ve bu kuruma para kazandırmak istemediğim için alışverişi kesiyorum.

yobazlığın her türlüsü kötü, sadece başı kapalı olduğu için işi gerçekten hak eden kişiyi almayan firma da para kazanmayı hak etmiyordur gözümde ama algıda seçiciliğe engel olamıyorum sanırım.
  • bi listesini yapsanızda o firmalardan bir daha alışveriş yapmasak dediğimdir.
  • bi listesini yapsanız da hiç siklemesek dediğimdir.
  • bir listesini yapsaniz da el alemin kendi mülküne, vizyonuna ve de prensiplerine saygı duysak dediğimdir.
  • gayette haklıdır. eğer bir kadını işe alıp sonra başörtüsü yada türban yüzünden kovarsa o zaman ayrımcılık yapmış olur. ama en başta işe almayabilir. benim de şirketim olsa sadece bruce springsteen dinleyenleri alırdım. 17 yıldır neden kimse 'sadece baş örtülü çalıştıran firmalar' diye başlık açmadı?
    tanım : islamcılar yine mağdur.
  • normal kadınları çalıştırmayan firmalar ne kadar özgürse, başörtülü kadınları çalıştırmayan firmalar da o kadar özgürdür.

tanım: kendi hür iradesiyle bir karar alıp uygulayan firmadır.
  • bir tanesinin sahibi olduğum firmalardır. 4 çalışanım var. başörtüsü takanın gözünün yaşına bakmam kovarım. zira, 4 adamın başörtüsüyle kahvehanemde çay dağıttığını düşünemiyorum.
  • ben ülkemde istemiyorum mesela
2 entry daha