şükela:  tümü | bugün
  • nasıl ki hristiyanlığın tehdit olarak görüldüğü batı medeniyetinde haç yasaksa ve bir simge olarak kabul ediliyorsa türban da öyledir. islamın propagandasını yapma yeri iş yeri değildir.
  • eşi, kızı başörtülü olduğu halde başörtülü personel istihdam etmeyen, işe alsa bile negatif ayrımcılık yapan işletme sahiplerinin varlığından haberdarız, değil mi?
  • canı isteyen takar istemeyen takmaz, isteyen çalıştırır istemeyen çalıştırmaz. bıktık birader bitmeyen başörtü muhabbetinizden.
  • olunca ne oluyor, olmayınca ne oluyor diye sormak istediğim beyinsiz bir başlık.
  • (bkz: mağduriyet loading)

kurumun insiyatifidir. kimseye laf söylemek düşmez. hala bu konudan prim kasmaya çalışmak en basit tabiriyle ezikliktir.
  • alışveriş yapılmaması gereken firmalardır. insanları dinine, giyinişine göre ayıranlar hele de bu devirde gerizekalıdır. amaç hep birlikte insanca eşit şartlarda yaşayabilmek.

yok bu içiyor, bu namaz kılıyor, bu açık, bu kapalı diye ayrım yaparsak bir gıdım yol gidemeyiz. artık biraz global düşünün.
  • kendi firmam ve daha önce çalıştığım firmadır...

amerika'da, ingiltere'de, italya'da, ispanya'da, kanada'da çalıştım ve sıfır başörtülü vardı ama türban takan hindu erkek vardı mesela...
  • dövmeleri olduğı için işe alınmayan insanlar da var.
  • birinin isteği doğrultusunda türban taktığı gibi birilerinin de isteği doğrultusunda onları yanında istememesidir. kimseyi ilgilendirmez. isteyen de alışveriş yapmaz.
  • koç grubu, iş bankası ve paşabahçe grubu. iş görüşmesinde açık açık söylüyorlar.

"cv niz gerçekten çok etkileyici (çünkü 5 dil biliyor, avrupa da okumuş vs) ama başörtüsü sebebi ile yönetim kademelerinde görev veremiyoruz."

yönetiminizin de kademenizin de...