şükela:  tümü | bugün
  • buralar karisacak vaziyet alin.

goruntuleri izledim, olay nasil gelisti net degil ama linc kulturu devrede. en korktugum sey bu iste, boyle bir ortamda kalsan ve sucsuz olsan yine de linc yersin. kimseye bi sey anlatamazsin. adam anladigim kadariyla genc, kadin 40 - 50 var rahat. bu adam seni neden taciz etsin? eleman linc yerken otobusteki diger bir kadin da olaya dahil oluyor benim arkam donuk ben gordum taciz diyor. hojam ensenizde goz mu var acaba amk? ayrica olay henuz cozumlenmemis show haberin adami tacizci adam tuh kaka diye yargilamasi?

kaynakci geldi hanim
  • adam ayakkabı topuğunu kafasına yedikçe sesi götüne kaçtı incecik kaldı lan.
  • dinlene dinlene dövmüş teyze, helal olsun.
  • sonradan polis raporu veya işin sonucunu öğrenirsek ancak haklı mı değil mi diye yargılayabileceğimiz video/ olay. üstteki yazar kişisine gelince; 40 yaşındaki kadın şöyle dursun 80 yaşındaki kadınlara tecavüz edip öldürenler var. ne yalan söyleyeyim iyiki olmuş dedim haberi izlerken .kadınlar haklıysa-ki bir insan neden durduk yere bu konuyla ilgili yalan söylesin?- iyi olmuştur. haksızsa yanlış anlaşılmaysa dahi adam için talihsiz bu olay birçok gerçek sapığı korkutacak bir olay,bir örnek.

edit: erkekler taaruzda. neymiş vebalmiş. iftiraymış. birçok kadın gördüğünü söylüyor. biri kendini tutamayıp adamı darp edecek kadar rahatsız. hem sayın erkekler onca zaman onca vebal size kaldı. azıcık bizimde sesimiz çıksın varsın birkaçınızın vebalini alalım.
  • sakın ülkeyi bu aralar save etmeyin beyler.
  • kadını haklı buldum adamda suçlu psikolojisi var özür de dilemiş zaten kabul etmiş tacizi. kadın kapalı olunca taciz edilemez diye bir kural yok. ayrıca olaydan emin olmasa niye bu kadar hiddetlensin?
    bu toplumda her gün ne tacizler yaşanıyor belki de hemen yanı başınızda gerçekleşiyor ama ruhunuz duymuyor. çünkü korktuğundan çekindiğinden çoğu kadın ses çıkaramıyor.
    üstelik sadece kadınlar değil erkekler de taciz ediliyor.
    bu olayı görmezden gelmek, dalga geçmek, hafife almak ya da aman bana da iftira atarlar diye hayıflanmak yerine bir kere de "tacize hayır" deyiverin.
  • izledim, ancak başlıkla ilgili birkaç itirazım var.

1. ne olayın aktarılışında ne de olay videosunda kadının "beni ellediler" şeklinde bir iddiası yok. eğer gerçekten oturup izlerseniz, adamın fermuarını açtığına ilişkin bir habere denk geleceksiniz. kolayca yanlış anlaşılabilir bir durum ancak orası beni ilgilendirmez, şikayetçi olunulur taraflar dinlenilir ve görüntüler izlenir otobüsün güvenlik kamerasından. kadın "ellendim!" gibi bir bilgi aktarmıyor; dolayısıyla başlık yanlış.

2. başörtülü olmasıyla konunun ne alakası olduğunu anlayamadım. ne show haber ne de youtube'a haberi yükleyen birim konuyu "başörtülü teyze" şeklinde aktarmamışlar. bilakis, konuya sağlam giriş yapan ablalardan birisi gayet başı açık sarışın bir büyüğümüz.

3. ortada teknik olarak bir linç yok. kadın, kendine itiraz eden genç falan olmayan orta yaşlıdan hallice adamın her tümcesi ardından vuruyor sadece. kendisi dışında otobüsteki herkes gayet sakin bir biçimde olayı yatıştırıp tarafları ayırmaya ve olayı polise intikal ettirmeye çalışıyorlar. linç kültürü falan yok, kadın tepkisini ortaya koyuyor. ama haklı ama haksız, orası benim yargımın dışında.

yani başlık açıp ilk girilerimizi girerken içeriği gerçekten yansıtmaya çalışırsak sözlükteki pek çok problemin üstesinden gelebiliriz. belki bu çok ufak ve uzak bir örnek oldu ama içeriği kesinlikle yansıtmadığımız aşikar. daha vahim vakalarda oluşan sorunları varın siz düşünün.
  • kadın beyanı esastır. kadın bana taciz etti diyorsa haklı olman imkansız. bi kadın ben gördüm önünü düzeltiyordu bir şey yapmadı diyor diğer kadın benim arkam dönük yine de biliyorum gördüm diyor.

haklı mı haksız mı çıkar ortaya otobüs kamerasından.
  • yaşlı kadını ne yapsın diyenler muhtemelen kanada’da yaşıyor.burada tavuk s.ken adamlar yaşıyor.
    ayrıca suçlu olduğu kanıtlanana kadar herkes suçsuzdur diye düşünüyorum.