• devlet dairesinde sıra bekleyen tesettürlü bir kadına, orada bulunan bir teyze tarafından söylenen ifadedir.

teyze aynı zamanda "kamuda başörtüsü takmak yasaktır. burası türkiyedir. atatürk'ün kanunları ve getirdiği kıyafet kanunları vardır. sen iran'a git" şeklinde cümleler de telaffuz ediyor.

laikliği, karşındaki insana tahakküm aracı olarak gören ve istismar eden milyonlarcasından bir tanesidir.

işin daha ilginç yanı; başörtüsü, dışarı çıkıldığı zaman, yabancıların yanında giyilen, bu amaçla kullanılan bir elbisedir. tesettürlü kadın, zaten kendi evinde ve ailesinin yanında açıktır. teyzenin "dışarıda başörtüsü takamazsın, git evinde tak" söylemi, mevzuyu trajikomik bir hale getirmektedir. :)

edit dzeko: özel mesaj üzerinden hadsizce mesaj atanlar olmuş.

teyzenin bir tanesi hadsiz bir eylem yapar. sözde özgürlükçü gezinen bazıları da, teyzenin bir mümessili olarak hadsizlik bayrağını ekşi'de dalgalandırmak için gayret eder.
  • çomarlığın partisi olmadığını gösteren bir görüntü. ne diyelim allah akıl fikir versin.

edit: içimizde de böylelerinin olduğunu bana attığı özel mesaj ile görmüş oldum(küfür etti) msjı gönderen şahıs konu ile alakalı kadını savunmuş (bkz: #92003237) . ak troller gibi bunlarında engellemekte yarar var.
  • hatalı bir söylem olmuş diyalog doğru ise. mini etekli avukata yapılan nasıl haksızlık ise bu da haksızlık. bağnaz olmamak lazım. yoksa bir taraf mehter ile gaza gelen yığın diğer taraf ise izmir marşı ile gaza gelen yığın olur.
  • başörtüsü konusunda niye hep kadınlar diğer kadınlara tepki gösteriyor? neyse, biz bu işlere bulaşmamaya devam edelim erkek kardeşlerim.
  • evde başörtüsü takmıyoruz diye cevap verilesi. kadın troll mü? ne saçma. ne giyeceğimizi sana mı soracağız? atatürkü de karıştırıyor saçmalıklarına.
  • görünen o ki arkadaşlar kucaklamaya başlamışlar. saadetli mümin kardeşlerimizi sahneye davet ediyorum.
  • ustundekileri cikar ne dedigin anlasilmiyor demis teyzedir.
  • kılık kıyafet kanununda başörtüsü olmadığı için teyzemizin haklı isyanıdır.
  • bu aptal orospu çocukları(hakediyorlar) evet her zaman var olacaklar hangi görüşten olursa olsun. ilkeleri kendine göre tanımlayan bu bağnaz yaşam(!) formuna neden tepki gösterilmiyor? anlamak güç. tanım: çomar.
262 entry daha
hesabın var mı? giriş yap