şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'de sayısı günden güne artan güzel kadınlardır.

ruşen çakır, bugünkü yayınında bu kadınlara dair sağlam tespitlerde bulunmuş:
    https://www.youtube.com/watch?v=xv1vuykomlg
  • islam'dan ve islam'a dair her şeyden kaçışın bir başka vechesi.
  • an itibariyle twitter üzerinden #1yearchallenge hastagi kasmakla meşguldürler.
    başörtüsü taktın çıkardın bize ne kardeşim. kime neyi ispat etmeye çalışıyorsun.
  • başörtüsünü sonradan takan kadınlar kadar normaldir. günümüzde moda olarak da kullanılabilmektedir. sadece dini hassasiyet olarak düşünmemek lazım. bazıları başörtüsüyle daha güzel olabiliyorken bazılarında tersi durum ortaya çıkabiliyor. ister inancı gereği örtünüsün, ister güzel görünmek için ya da tam tersi inançsızlığından dolayı veya daha güzel görünmek için başını örtmesin hepsine saygı duymak gerekiyor.
  • birkaç gündür maruz kaldığım kadınlardır. sıktınız artık. banane lan senin değişiminden. nedir bu ifşa çabaları, ne kadar meraklısınız ilgi görmeye. ama suç benim. takip ettiğim hesapları gözden geçirmem gerekiyor.
  • inandığınız şeye göre 'gerçek din kıyafetle ilişkilendirilemez' diyebilirsiniz fakat gerçek islam için bu cümleyi kuramazsınız. çünkü islam inancı gayet de giyim kuşamla ilişkilendirilir, ilişkilendirilmelidir de. başörtülü olup yemediği halt kalmayan insanlar da gördüm, dışarda askılı giyip ezan okununca camiye girip namaz kılanı da. ikisine de saygı duymak bence toplumsal bir zorunluluk ama bence islam dinine mensup bir insan başını açmasının dinen bir sakıncası olmadığını söylerse mensubu olduğu din hakkında hiçbir fikri yok demektir.
  • ilgi çekmek için değil; aile ve toplumsal baskıdan dolayı cesaret edemeyen diğer kadınlara ilham olmak için yayınlıyorlar bu durumu.
  • özgürlüğün gerçekte ne demek olduğunu farkederek, ataerkil bir din olan islamın, erkek egemenliğinin kadının bedeni üzerindeki temsilcisi olan aracı reddeden kadınlardır.

kadın-erkek eşitliğini savunan her aklıbaşında insanın desteklemesi gereken eylemdir.
  • niye bazi insanlari kudurttuklarini anlayamadigim kadinlar.

birincisi, yedigin yemegi, arkadasinla gittigin maci, veya kendince komik bi fikrini acik hesaptan dunya ile paylasinca ilgi cekmek olmuyor da, bu genc kadinlarin eylemleri mi ilgi cekmek oluyor? bu kadinlara laf eden yazar arkadaslarin twitter ve instagramdaki butun, evet butun tivitlerin paylasimlarin altina ayni yorumu yazmalari, sosyal medyaya komple karsi cikmalari lazim.

ikincisi, bu insanlarin amaclarinin ilgi cekmek degil, bu eylemi dusunen ve korkan, linc edileceklerini dusunen hemcinslerine cesaret vermek oldugunu dusunuyorum. basortusu takan kadinlar da olabilirdi bu arada, onlarin da amaci kapanmayi dusunen hemcinslerine mesaj vermek olurdu. iki eylem de gayet anlasilir.

yani burada gelip de olgo cokmoyo mo colosoyoson diye sacmalamayin. hicbir sosyal medya hesabiniz olmasa bile -ki biliyorum, var- sizin buraya yazdiginiz entryleriniz de gayet ilgi cekme amaci tasiyor, sizin mantığınızla. onlar bir mesaj vermeye calisiyorsa, siz de mesaj vermeye calisiyorsunuz.
  • hikâyelerini donup donup okudugum kadinlar. bir sey icin cesaret yoksunlugu cekiyorsam, ozellikle okuyorum ayrica...