şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendisini pek sevmesem de hak verdiğim yusuf kaplan sözüdür. tam hali ve aynı isimdeki yazı için yeni şafak linki:
    başörtüsü mücadelesini kazandık ama tesettürü kaybettik
  • hayır canım; siz "türban diye cafcaflı bir moda kazandınız" şeklinde cevap verilebilecek yazımsı.

tesettürü yani toplumun genel kaidelerine uygun giyinmeyi de piç eden sizlersiniz.

yarattığınız frankeinstein canavarınız yani türban modası ile gurur duyabilirsiniz.

yüz metre öteden seçilebilen cafcaflı türbanlarınız; afrodit makyajlarınız; kafada türban götü başı açık tesettür anlayışınızla başarılar.
  • son derece doğru bir tespit. başka bir deyişle kendinizi kaybettiniz. artık herkes gibisiniz. ve işin acıklı kısmını sona sakladım. geriye dönüş yok*.
  • zavallı adam demek ki bi gün çukurambar a yolu düşse yalınayak mekke'ye yürüyemeye başlayacak biz ne yaptık diye. sadece tesettürü kaybetseniz yine iyi cafelerde alkolsüz mojito * içmeyi seven ve bununla hava (!) atan bir nesil yarattınız kin neresinden tutsanız elinizde kalır.

--- spoiler ---

yolu oralardan sık geçen biri olarak belirteyim hadi türban- moda- makyaj- dar giyim- yüksek topuk - jeep filan geçtim kadın dediğin bunları bi şekilde gözü kanatmayacak hale getiriyor * da o yeni nesil muhafazekar erkek modeli nedir ya. yüksek ısıda yıkanıp çekmiş gibi görünen pantolonlar- çorapsız giyilen babetler- önü açık gömlek- elde küçük ama binlerce liralık tesbih- bi tuhaf sakal - ille de nargile- ille de gösteriş.

her gördüğümde tipleri diyorum niyet altın nesil sonuç görmemiş/ arap/ ortadoğulu/ türk kırması bi garabet.

--- spoiler ---
  • haklı bir serzeniş ve beklenen sondur. yıllarca dinin içini boşalttık ve islami değerleri yok ettik demiştir. tabi bu sırada toplumun ahlaki değerlerini nasıl yok ettiklerini itiraf etmemeleri büyük bir eksik.

son olarak zamanında demiştik biz bunları diyor ve o güzide insanın, mükemmel lafını hatırlatmak istiyorum. geldikleri gibi giderler.
  • bu kadar baskı ve zorlamayla olacağı buydu. size yaranmak için milletin kıçı ayrı, başı ayrı oynuyor. din diye insanlara dayattığınız, kendi kafanıza göre biçimlendirdiğiniz içi boşaltılmış inancınızın da bir geri dönüşü olacak. bekliyoruz bakalım...
  • deizm yayılıyor safsatasından sonra yeni bir çıkış. bunları tespit, itiraf veya özeleştiri amacıyla yapmıyorlar bunlar çok sert bir şekilde yeni bir dinci baskıya zemin hazırlama çalışmaları. deizim yayılıyor safsatasının sonuçlarını çok yakında göreceğiz. bunların söylediklerine çok doğru deizim yayılıyor ateizm tavan yaptı diyerek değirmenlerine su taşımayın.
    dikkat ediyorum nerede bir yetmez ama evetçi, dinciler demokrasi getiriyorcu tayfa ve tatlı su demokratı varsa son günlerde bu konuları konuşuyorlar. eee ne de olsa eski ortaklar, eski iş arkadaşları.
    kafalarında yeni bir program var şimdilerde altyapısını hazırlıyorlar. nesillerimiz dinsiz olmasın diye ne yumurtlayacaklar çok merak ediyorum.
    edit.
  • keşke sistem oynasaydın en azından bi şeyler kazanırdın.
  • '' laikliğin ne kadar kıymetli bir olgu olduğunu, onu ortadan kaldırdığınızda anlayacaksınız'' demiştim zamanın birinde, yavşağın birine.

yavaş yavaş bu noktaya gelecek, hatta yaratmak istedikleri ucubeyi kendileri lanetleyecek bir radikal islamcının sözüdür başlıkta yazılı ifade.