şükela:  tümü | bugün
 • bir multiverse tanrisi olarak (bkz: planescape) (bkz: the egyptian powers) (bkz: the powers of the multiverse)

  lesser power "mother of cats"

  area of control: cats, pleasure
  alignment: chaotic good
  symbol: cat
  worshiper/alignment: any chaotic
  home plane/layer/realm: ysgard/ysgard/merratet
  known proxies: pedibast (px/female tiefling/t8/cg)

  ayrica (bkz: bastet)
 • (bkz: inbisat)
 • kabzın zıddı..
  kalbin genişliği, ferahlığı..
  keşif halinde kalbin genişliği.. sofilere göre, korku, ümit hallerinden müridin gönlü bazen daralır, bazen genişler. darlık (kabz) korkuya, ferahlık (bast), ümide kaşılıktır.
 • modada akdeniz tarzında dingin bir dekorasyona ve bol maviye sahip bir kitaplı cafe. duvarları kitaplıkla çevrilidir, servisi güzel, fiyatları makuldur. blues, jazzve chill out çalar.

  oldukça kedisever görünür, kedili objeler vs ile pek de sevimlidir ama etrafta kedi göremedim o ayrı.
 • iran'da, muhalifler ne zaman iktidarla çatışsalar, bir koruma ama hem de dikkat çekme yöntemi olarak camilere bast ederler (etmek burada doğru yardımcı fiil ondan emin değilim). pratik anlamda bu yerlere sığınmış olurlar. hem bir çeşit oturma eylemi olur, hem de askeri güçler giremedikleri bir korunma yöntemi. zannedersem özellikle birinci dünya savaşı öncesi dönemde, yabancı elçiliklere (ingiltere ya da rusya) sığınmalar da olmuş.
  camiye sığınmaktan islam devrimine ise bir adımdan daha fazlası var kanaatimce, ne ki uzun mesele...
 • hallerden bi hal. allah'ın cemal tecellisiyle kalbin, huzur ve sükun için ferahlaması.gelecekten ümitvar olmak. zıddı kabzdır. sonrası üns
 • moda'da sokağımızın başında bulunan şirin entel dantel mekan. fiyatlar biraz tuzlu olmasının dışında güzeldir. sabahları kahvaltıya gidilip rahatca gazete okunup yayılınabilinir. akşam et şnitsel yenilip "obarey bu ne kocaman şey" denilebilinir. özellikle meyveli gazozlarını ve kahve çeşitlerini denemeniz tavsiye olunur. ayrıca moda'nın yabancısıysanız içerden beleş kadıköy haritası da bulabilirsiniz.
 • bugün starbucksta yine hatırlayıp sinirlendiğim olayların yaşandığı modada bulunan bir cafe. starbucksta arkadaşım iki white chocolate mocha isteyip çalışan ona yanlışlıkla iki sıcak çikolata verip onun parasını kestiğinde biz mocha istedik deyip mochaları aldık hem de aradaki fiyat farkı bizden kesilmeden, oysa geçen hafta bast cafede milkshake adı altında getirdikleri ne idüğü belirsiz sulu çilekli sütleri beğenmediğimizde garson alıp başka birşey ister misiniz diye sordu, birşeyler söyledik onun yerine; fazla alengirli olmayan. ilginç bölüm hesabı istediğimizde başladı, nedense garsonun alıp götürdüğü iki milkshakein de parası hesaba eklenmişti, e haliyle şaşırıp niye dedik garson buna cevap veremeyeceğini söyledi kim cevap verebilir dediğimizde bir bayan gelip bu her yerde böyledir başka nerde değiştirebilirsiniz içecekleri böyle ama hadi bu da bizden olsun madem gibi laflar etti, masadan bir arkadaş bunu onuruna yediremediğinden yok olur mu öyle şey diyip parayı koydu falan ciddi ciddi de aldılar bunlar bu parayı, işte böyle benim ve arkadaşlarımın fena halde içine oturan bir olayın gerçekleştiği yerdir moda daki bast cafe.
 • sahibinin milkshake içerek büyüdüm ben dediği cafe.
  (bkz: ben altı yaşımdan beri)
 • ankaradan instanbula gidildiginde ilk varis noktasi olan guzel mekan. sanal olarak haftalarca gorulen insanlarla yuz yuze bulusma mekani. mutlaka omlet yenilmesi gereken cafe.
hesabın var mı? giriş yap