şükela:  tümü | bugün
 • yeni cumhuriyet*'in kurulmasından sonra cumhuriyetin en kuvvetli kalesi konumuna getirilen gezegen. galaksi sınırında yer alır. daha sonra da yuuzhan vongsaldırısında ağır hasar alıp boşaltılmıştır. luke telsizden "bastion'un boşaltılması tamamlandı" haberini alınca eşi mara'ya "hoth savaşından beri ilk defa bu kadar tedirgin oluyorum" gibi bir şeyler söylemiştir.
 • kent surlarında sur duvarının yüksekliğini geçmeyecek şekilde, sur bedenini desteklemek için inşa edilmiş mimari öğe.
 • kale ve şehirlerde ravelin veya sur üzerinde üzerinde bulunan, eski kale kulelerinin genişletilmiş ve ateş gücü açısından büyütülmüş versiyonları.

  bastiyon içindeki savunan askerler vurulma riski minimum olarak saldıran askerler üzerine tüfek, ok ve hatta top atışı yapabilirlerdi. surların ele geçirilme ihtimallerine karşı sur üzerine ateş edebilecek şekilde de tasarlanmışlardı.

  pek çok cinsi bulunan bu savunma kuleleri, kale savunmasında önemli bir öğedir.
 • ilk olarak xbox360 kullanıcıları için piyasaya geçen ay sürülen.pc için steam'den 16 ağustos'ta piyasaya sürülecek aksiyon-rpg türünde 2d motoruyla, ilginç hikayesi ve muhteşem soundtracklarıyla şimdiden ilgimi çekmiş olan oyun.e3 tarafından ''game critics award for best downloadable game of e3 2011'' seçilen bu gizemli ve fazla duyulmamış oyun hakkındaki diğer oyun-basın cemiyetinin görüşleride hayli dikkat çekici doğrusu.ben şans eseri soundtracklarına rastlayıverdim ve o sayede dikkatimi çekti ki gerçek anlamda kayda değer güzellikteler.
  oyunun kısada olsa trailerı için;
  http://www.youtube.com/watch?v=mx48y24t9iu

  şayet daha fazla bilgi almak istiyorsanız benim özet geçercesine bahsettiğim konuların detayları için;
  http://supergiantgames.com/

  dijital albümü 10$ dan, cd olarak ise 15$ dan satışa sunulan o muhteşem soundtracklara göz atmak için;
  http://supergiantgames.bandcamp.com/…nal-soundtrack
 • pc versiyonu bugün akşam yayınlanacak olan merakla beklediğim oyun.
 • steam üzerinde oyun 15 dolar, soundtrack 5 dolar (sadece oyunu alanlara özel), oyun+soundtrack 20 dolar. adamlar net yani. zaten pre-purchase yaptık, onun da bi getirisi olmadı. insan bi sağol falan der en azından bişey yapar. neyse daha oynamadığım için böyle atıp tutuyorum.
 • hikayesi grafikleri ve müziğiyle enfes bir oyundur. oyunu bitirdikten sonra 15 dolar bu oyun için az bile dememi sağlamıştır. büyük firmaların dev oyunlarından sıkılanlar için kesinlikle oynanması gereken, wb destekli bağımsız oyun.

  not: 2b, izometrik açıdan oynadığımız rpg türü üyesidir.
 • kesinlikle yılın en iyilerinden. oyundaki kombinasyon çeşidi oldukça fazla, tarzınıza uygun bir şekilde dövüşebilecek bir karakter yaratmak kolay, seslendirme ve soundtrack müthiş, grafikler çizgiroman tadında, masalsı bir hikayeye sahip. hele hele izometrikten de ayrı bir zevk alıyorsanız, kaçırmamanız gerek.
 • tek kelimeyle müthiş bir oyun.

  diablo 3'ü bekleyenlerin bir göz atmasını istediğimdir.