şükela:  tümü | bugün
 • sabir tasi olmaya mecbur birakilmis bir kadinin 60 li yillardaki turkiyenin sancili donemiyle ortusturulmus ask hikayesini anlatan keyifli bir roman.
 • ekim 2003te türkiye iş bankası kültür yayinlarindan çıkmış kürşat başar romani.tuna kiremitçinin git kendini çok sevdirmeden adli romanindaki gibi olaylar bir kadinin dilinden anlatiliyor.kitaba şöyle bir göz gezdirince bile kurgu anlaşılıyor,pek başarılı degil imo
 • turkiyede soundtrack sahibi olacak ilk kitap.
 • fikrimce kürşat başar'ın anlatım konusunda zirveye ulaştığı romanıdır... son aylarda okuduğum kitaplar içinde en çok haz aldığım kitap... ve insana böyle aşklar gerçekten var mı dedirten bir kitap... ya da sevdiği insana ve aşkına bu derece sadık kadın var mıdır dedirten bir kitap... ama kesinlikle saygı duyulacak bir kitap...
 • kuzenim dedi ki: "ben kursat basar okumayi lisede biraktim. sen hala basucumda muzik'i mi okuyorsun?"

  nasil da dogru bir laf etmis oysa ki. bitirdim bitirmesine de, sikintidan az daha maymun iştahlilika kapilip da yarida birakacaktim.

  kotu bir roman mi? boyle yuzeysel mi gecmek lazim illa ki bir kitap elestirisi yapacaksak? belki de...
  soyle diyeyim ve uzaklasayim: belki bir devri yasamis ve o devrin politik sonuclarina sahit olmuslar icin, roman kurgusunun akisi cekici gelebilir. ve eklemeliyim ki, kitaptan zevk alacak diger bir kitlenin genc kizlar olacagi su goturmez bir gercektir.

  kitaplarin birinci baskisini biriktirenler kulubu uyesi olmaniz bile gerek ve yeter sart degildir.
  siz olsaydiniz okumazdiniz, biliyorum.

  (bkz: birinci baskiyi bulmanin ve korumanin sacmaliklari)
 • kursat basarin yeni romanı.. duyunca insan her ne kadar "dur alalım bakalım özlemiştik adamı" dese de, bir baktık olmamış. kürşat başarı o üstü kapalı anlatılan ama buna rağmen her türlü özelliğini aslında açıkça ortaya koyan karakterleriyle tanırdık, ama basucumda müzikde maalesef sanki bir ahmet altan hayran kitlesine, yani aşk, duygusallık, romantizm özleyen kadınlara ulaşma çabası var. bazı yerlerde yine çarpıcı cümleler, tanımlar var ama bazı yerlerde.
 • artik yazila yazila klasiklesmis bir es aldatmak hikayesi..
  evlilik, es aldatmak, ask vs. gibi konularin sosyopsikolojisini gunumuzde cocuklar bile cozumleyebiliyorken, sadece yetiskinler icin degil gencler icin bile yavan kaliyor bu tur kurgular.. hele ki gunumuz okuru fantastik kurgu muptelasi olmusken..
 • kürşat başar'ın diğer kitaplarına göre daha kolay bir dille yazılmış, okudukca anlatılan duygu durumu içine sizi sürükleyebilecek, ben okurken hiç bırakmak istemediğim, uyku vakti geldiğinde bir kaç sayfa daha okumak için kendimi zorladığım bir roman. olay çok alışıldık olabilir ancak satır aralarındaki duyguları hissedince bitmesi istenmeyecek bir kitap.
 • 12.baskısını yapmış kitap..
 • dilbilgisi hataları ve anlatım bozuklukları içeren bir kitap. bir yerinde de kronoloji hatasına rastladığım ve yamuluyor muyum diye tekrar tekrar okuyarak emin olduğum kitaptır. sayfa ve satır numarasını daha sonra ekleyeceğimdir.