• natasha khanin -ki kendisi sarki sozu yazari, sarkici ve bircok farkli enstrumani calabilen bir hanim kizimizdir- muzik projesi olarak hayata gecmis grup, grubumsu. natasha 79 dogumlu pakistan kokenli bir brightonlu. muzik tarzi indie, electro-pop cizgisinden seyirterek gitsede her sekilde kafada bjork etkisi birakan bir sounddur. artik ses mi dersin, tipoloji mi dersin, orasini bilemem ama oyledir. she bear/echo records'dan cikmis fur and gold isimli bir adet albumu mevcuttur. bu albumde yer alan what's a girl to do isimli sarkiya cekilen klip, defalarca izlenesi ve ezberlenesi guzelliktedir. o klipteki bisikleti yuz sene sonra yuz milyon dolara satacaklarina inanmaktayimdir.

  http://www.youtube.com/watch?v=n1wnouh2jk8
 • what's a girl to do adlı şarkının hem kendisi hem de klibi gerçekten güzeldir.ancak bisiklete binenlere hareket yaptırmasalarmış da olurmuş.ayrıca eklemeden edemeyeceğim;(bkz: natasha khan ablamdır)
 • spooky, gloomy falan diyecem tanımlamak için. garip işte. fena kilitliyor ama adamı o ayrı.
 • tapacak derecede hastası olduğum histerik sesler sıralmama**** sağlam şekilde girebilmiştir.
 • (bkz: trophy)
 • sahne performanslari, ozellikle natasha'nin vokal seysi cok iyi, ama albumde nasil kaydetmislerse aynen oyle caliyorlar, canli icra sekli pek yapmiyorlar.
 • fur and gold albümündeki insanın yüreğini ferahlatan, serin şarkılara imza atmış grup... natacha khan'in vokali biraz björk'ü, acık roisin murphy'i çağrıştırıyor. istanbul'a tez vakitte yolları düşer inşallah.

  biyografisine göz atarsak...

  "bat for lashes; ingiliz annenin ve pakistanlı babanın yaratıcı kızı natasha khan’ın projesi. annesi ve babasının boşanmasına kadar son derece dindar bir ortamda yetişen natasha’nın çocukluğu aslında babasının peşinde göçebe bir hayatla geçti diyebiliriz. natasha khan’ın yaratıcılığını geliştiren en büyük etken, babasının uykudan önce anlattığı fantastik hikayeler. natasha khan’a göre babası büyük bir artist ve hikaye anlatıcısı. çocukluk dönemindeki zıt unsurlar, yaşadığı dram ve farklı atmosferler onun hayal gücünün gelişmesinde, mistik parçalar yazmasında büyük rol oynuyor.

  natasha khan, film ve müzik eğitimi aldığı sırada steve reich ve susan hiller’dan etkilenerek deneysel çalışmalar yaptı. okul döneminde hem görsel hem de müzikal olarak bugünün temellerini atmış oldu. debut albümünün çalışmaları devam ederken aynı zamanda hemşire okulunda öğretmen olarak çalışmaya devam etti. ilk single’ı wizard’ı kendi imkanlarıyla plak formatında yayınladı. daha sonra echo’yla anlaşan khan, 11 kasım 2006’da “fur and gold”u piyasaya sürdü.aslında bu albüm onun için bir dönüm noktası oldu. natasha khan’nın sesi bjork, kate bush’la karşılaştırıldı. bu albümle bu yıl ingiltere’ nin en önemli onuruna, mercury müzik ödülleri'ne aday gösterildi"

  kaynak: last fm

  pek de mühim olmayan not: trophy'nin ve sarah'nin tümü bir yana, girişlerindeki bass'ların ayrıca hastasıyım. naçizane favorilerim arasında donnie darko soundtrack'ine yakışır what's a girl to do, horse and i, prescilla... sayılabilir.
 • yer yer bjork'u, şunu bunu hatta what's a girl to do parçasındaki sound'larıyla edwyn collins'in a girl like you'sunu çağrıştırmaktadırlar ve fekat kendi içinde gayet özgün ve leziz bir gruptur...
hesabın var mı? giriş yap