şükela:  tümü | bugün
  • 1982'de londra'da açılan, ingiltere'de doğan post-punk akımının gothic rock'a evrilmesinde etken bardır. kabareleriyle, teatral gösterileriyle ünlüdür.
    sayesinde pek çok hakiki gothic rock grupları, batcaverlar yetişmiştir. her biri şimdinin gothçularının eline verir.

(bkz: ailen sex fiend)
    (bkz: specimen)
    (bkz: sex gang children)
    (bkz: test dept)
  • nasıl bir yerdir hiç bilmiyorum, ama en çok olmak istediğim mekanlardan birisi. zaten oldum olası bir müzikle anılagelen mekanlar her zaman ilgimi çekmiştir. village vanguard da böyle, şu an atıl durumda olsa da salford lads club da...

80'lerin londra'sında, o leş grupları, o leş sound'lu death rock, post-punk, goth-rock gruplarını sarhoş sarhoş dinlemeyi çok isterdim. kastım günümüz goth grupları değil, ben kült olmuş, ruhu olan gruplardan bahsediyorum. mekandaki tek takım elbiseli, kravatlı adam olup, oluşturulan o teatral havayı izlemek, koklamak, kulaklarıma yer yer eziyet ettirmek. leş tuvaletlerde sıra beklemek, üzerine sinen o kesif sigara kokusu, köşe diplerde yiyişen insanlar, vs...

bir skelatal family, bir ghost dance, bir red lorry yellow lorry, ne bileyim bir siouxsie and the banshees dinlemek, biliyorum beni müzikal anlamda ileri taşımayacak. ama alacağım hazzı tahayyül ettikçe deli oluyorum. hayatında daha önce hiç görmediğin, varlığından bile haberdar olmadığın bir insanla quickie yapmak ve yoluna devam etmek gibi bir şey bu. ulaşamayacağın bir müziğin dünyanın bir yerinde yapılıyor ya da yapılmış oluşu ve senin buna bir şekilde fiziken erişememen, çok acı bir durum. bu, yaşlanmak da değil. malum, 80'lerden özlemle bahsetme olayını kastediyorum. zaten hiç yaşamadığım bir zaman dilimini, bir defa olsun yaşayabilme ütopyası & kurgusu sadece.

coğrafya ortadoğu olunca, gündüz düşlerinin çapı da haddinden fazla geniş oluyor. memlekette doğru dürüst müzik barı bile yokken, oralardaki müzikler de belliyken, kalkıp da böyle hülyalara dalmak... kimsenin okumayacağı şeyler yazmakla müsavi. kim bilir, belki en çekici tarafı da bu.

long live leş ve creepy müzik ulan!!!