şükela:  tümü | bugün soru sor
 • enteresan bir bakis acisi..
 • madonnanin yagli zencisine yakisacak 10 numara tespit. boyle rejimleri sevenler ahiret ya da karma sayesinde keske boyle rejimlerde yasasalar.
 • şarkın 21. yüzyıldaki tanımı budur.
 • halkı zikemeyenlerin batı aracılığıyla o ülkede kaos yaratmasıyla döngü oluşturur.
 • basit bir ”mantığı” vardır..

  eğer amerika/nato/batı/kapitalizm vs dünyadaki bütün sorunların temeliyse bunlara karşı mücadele eden yönetimler desteklenmelidir.

  dolayısıyla bu amaç uğruna yapılan bütün hareketler “onurlu duruş” veya bilimum sözde greater good adına ödenmesi gereken bedeller oluyor.

  misal..kuzey kore’de internet halk için yasaktır. çünkü açık bilgiye erişim halkın rejime karşı ayaklanmasına yol açar. sonuçta kapalı devre sistemde halka 60 yıldır propaganda satmak daha kolay. dolayısıyla internet kısıtlamaları bir yerde “anti-emperyalist duruş” için ödenmesi gereken bir bedel oluyor.

  --- spoiler ---
  solcularda, güçlü, iyi ve başarılı imaja sahip her şeyden nefret etme eğilimi vardır. amerika’dan nefret ederler, batı uygarlığından nefret ederler, beyaz erkeklerden nefret ederler, akılcılıktan nefret ederler. solcuların, batı’dan vb. den nefret etmek için öne sürdükleri nedenler, gerçek nedenleriyle aynı değildir. batı’dan, savaşçı, emperyalist, cinsiyetçi vb. olduğu için nefret ettiklerini söylerler; ancak aynı hatalar sosyalist ülkelerde veya ilkel kültürlerde ortaya çıktığında, bir solcu onlar için bahaneler bulur veya en iyi koşulda, istemeyerek bunların varlığını kabul eder ve büyük bir ateşlilikle bu hataların batı’da da bulunduğunu belirtir (ve genelde çok abartır). böylelikle, açıktır ki, bu hatalar, bir solcunun amerika ve batı’dan nefret etmek için gerçek nedenleri değildir. o, güçlü ve başarılı olduğu için amerika ve batı’dan nefret etmektedir.
  --- spoiler ---
 • çok akademik bir dil olmuş. anlaşılan arkadaşa ortalığı karıştırmaya sen de emek ver dediler.

  kardeş, bunun aynısını esad için dediler suriye'nin hali ortada. yani bu kadar da utanmaz olunmaz ki.

  arada solculara da laf atılmış. adamlar solu para, adam satın almayla dünyada birbirine düşürdü. hala da soldan nefret ediyorlar.

  solcular ne yaptılarsa bunlara, abd'de komunizm gelecek diye kendini camdan atan washington bürokratına döndüler.
 • efsane tespit.