• manisa'daki 1 piyade egitim tugayina bagli 8. piyade egitim alayinin bir diger adi...
  • fiziksel ve sinirsel açıdan gelinecek sınırların dünya üzerinde görülebileceği acami piyade eğitimi kışlası , her gün 18 saat civarında süren yürüyüş bekleme eğitim temposu, kalabalık, beklenen sıralar, ve burda götümüze girebileceği için anlatamayacağım birçok olay ve olaylarla bir ay bile gidilecek olsa öncesinde ki bir ay boyunca fitness mitness ne varsa yapılması gereken yer.
  • türkiyedebulunan en rahat acemilik yapılacak yerdir ege ordu komutanlığına bağlı olduğundan olsa gerek yemekler hazır gelir karavana usulü değildir gayet te güzeldir
    dağıtımlar doğuya asker pek yollamaz genellikle ankara - istanbul -özellikle kıbrıs üçgenine olur..
  • yemekhanelerinden birisinin duvarında` :hatta 2 duvarında` türk,öğün,çalış,güven yazmaktadır.

ne var yazabilir, bunda ne gariplik var diyorsanız;

(bkz: türk övün çalış güven)
  • manisa'da, şehrin batı, yani izmir tarafında bulunan, spil dağı eteklerinde kurulu olan eğitim alayının askerler ve halk arasında kullanılan adıdır.
  • istikamet spil nidalarıyla inler dört bir yanı. kışın deli rüzgar alır yazın pişersiniz, ayrıca doğu kışla batıya, batı kışla doğuya asker gönderir genelde.
  • rahat bi acemilik geçirten kışla'dır. spil dağının soğuğu pistir. aralıkta gidenlerin 3 takım içlik götürmesi tavsiye olunur. yoksa herşey gayet güzel, yerindedir. yemekler dışardan da yapılsa da, askeriye havasından dolayı tadından yenmez. ciddi manada.
  • 347. dönem hürgeneral olmadan önce acemi ve usta birliğii olmak üzere askerliğimin tamamını yaptığım yer.

(bkz: bimer)
    (bkz: şimdi onlar düşünsün)
  • 349. kısa dönem olarak askerliğimi bitirdiğim yer.

acemilik sorun değildi de usta birliği pek acayip. kalan herkese siz eğitim çavuşu olacaksınız dediler ama altında yatan anlam farklıymış onu da sonradan anladık. meğerse sizi 5 ay boyunca düdüklicez demek istemişler.

askerlikten soğutma diye bi suç var bildin mi? hah işte bu kapsamda buraya bir araştırma yapılması şart. zira insanları askerlikten soğutanlar bizzat askeriyenin içinde komutan vasfıyla dolaşmaktalar.
  • teğmen serkan çalık, senin ananı avradını sikeyim.
hesabın var mı? giriş yap