• ankara batıkent'te atlantis avm'nin arka tarafına doğru yer alan ocakbaşı & rakı lokantası. sevgilimle ilk gittiğimizde yemeklerinin gayet lezzetli olduğunu görüp arkadaşlarla (erkek, tut bunu lazım olacak) cuma rakısı yapmak için buraya gitmeye karar verdik. cuma sabah 11 sularında rezervasyon için aradığımızda ''aile misiniz?'' sorusu ile bir an duraksadım. ''damsız mısınız?'' demenin bir alternatifiydi herhalde bu. 3 arkadaşız dememle; maalesef aile bölümümde yer var ama ''erkek bölümünde'' yer yok cevabını aldım. nasıl yani ya lokantada erkek bölümü mü yaptınız? parmaklıklarla çevirip kuru yemiş atmayınız da yazın bari üzerine. erkek erkeğe ''ortalama'' bi lokantaya dahi gidemeyecek miyiz biz arkadaş. bu nasıl bir vizyon, nasıl bir hoşgörü anlayışı. kodumun ülkesi nasıl bir yer olduysa artık paramızla erkek erkeğe yemek yiyemez olduk iki üç hanzo, nargileci tip yüzünden. gerçekten ekonomisini, enflasyonunu, yüksek faizlerini ve dövizini falan sikeyim. bunların hepsi tastamam olsa bile bizden bi yol olmaz bu cahillik, bu aymazlıkla. çok basit bir olaymış gibi görünebilir ama böyle küçük olaylar topluma ayna tutar bence. önemli olan nokta hoşgörü. kimsede kalmamış arkadaş çok yazık.
  • 1923'e gidiniz efendim.
hesabın var mı? giriş yap