şükela:  tümü | bugün
 • islamcıların önde gelen isimlerinden abdurrahman dilipak'ın sözüdür. uzun hali ise şöyledir: ''batıda 5 kişilik bir ailede, en az 1 kişi uyuşturucu kullanıyor ya da alkolik, 1 kişi gay, lesbiyen, ensest mağduru, bir kişi en az bir kez intihara teşebbüs etmiş. 1 kişi psikolojik destek almadan kendini yönetemiyor. bir kişi engelli. insanların %75i gerçek babasından emin değil.'' link.

  dilipak tipik islamcı yaklaşımları ve fantezileriyle bir batı resmi çizmeye çalışmış. buna inanan insanlar da hayli fazla: ''batı pis, batı kötü, batı kaka. aman ha onlara özenmeyin.'' hayrettin'in aşırı saçma amerika videosundaki mesajlara ne kadar da benziyor... bu yaklaşımları son zamanlarda iyice artırıyorlar. beyin göçünü önlemek de böylesi yöntemlere kalmış.

  işin ilginci, kendisinin sayıp döktüğü tüm rezillikler türkiye'nin gündemini meşgul eden olaylar aslında. türkiye'nin her yerinde gerçekleşen ve hız kesmeden devam eden envai türden olayları sözlükteki başlıklardan bile takip etmek mümkün.

  edit: dilipak'ın kızı viyana katolik ilahiyat akademisi'nde okumak için epey uğraşmış ama prosedürlere takılmış. ironiye gel. kendi yandaşlarının hepsi de çocuklarını batı'ya yolluyor ama iş bize gelince ''orada dur!'' deniyor.
 • kişi kendinden bilir işi, sanırım kendi ailesinden bahsediyor.
 • hoca çok shameless izlemiş amk
 • gerçek babasını tanımama ezikliğinin acısını sağa sola sataşarak azaltmaya çalışan çakal uluması..
 • bu örümcek beyinli arap saksocuları her fırsatta batıya bok atar ama çocuklarını eğitim görmeleri için batı ülkelerine yollarlar. türkiye'de söğüşledikleri paralar ile batı ülkelerine kaçarlar. kendi iğrenç fantezilerini batı kültürüne çamur atarak izah ederler.
 • toplumda vardır böyleleri, başkalarını kötüleyerek, kendini yükselteceğini sanan.
 • hangi araştırmaya, hangi kaynaklara dayanarak bunları söyleme cesaretini bulmuş acaba? üstelik neden 23.08.2019 tarihli? neyi aklamaya ya da normalleştirmeye çalışıyor? neye bir "ama" koymaya çalışıyor?
 • bir insanın fikri neyse zikri de odur derler, abdurrahman’a önce kendi fikir ve yaşam benzerliği olan kesimin ahlak anlayışını sorgulamasını öneririm. şu tip insanlar batının özenilen yanının medeniyet olduğunu (müslüman ülkelerde yaşayanların batı ülkelerine gidip yaşamak istemesi)medeniyetin de insanların kişisel tercihleriyle ilgili olmadığını bir zahmet anlatsın, zira medeniyet bilim, eğitim, kültür, doğa, insan ve fikire saygı ile ilişkilidir, batı’da yaşayan her insanın da medeni olmadığını anlamak gerekir. müslümanlıktan bahsederken kötü müslümanlardan örnek vermek kadar gereksiz bir yazıdır.