şükela:  tümü | bugün
 • futbolumuz için düşünüldüğünde hiç bir halta yaramayacak önermedir.
 • ahlakını almayıp sadece tekniğini alırsan, termik santral yapmak için 6000 zeytin ağacını kesersin işte... batıda bir tanesini kes bakalım, o baltayı senin bi tarafına sokuyolar mı sokmuyolar mı!

  e tabi senin ahlak anlayışın "am, sik, göt ve bunların birbiriyle etkileşimi" üzerine kurulu olduğu için bunu da anlamadın... neyse...
 • çişimi yapıyorum çişimi yapıyoum popom kuru kalıyo diye bir reklam vardı evvelce. dünya öyle bir yer değil, reklamlara benzemez.
 • tekniği yüksek ama ahlaksız futbolcu transferleri ile uygulanırsa ligde kan gövdeyi götürür
 • tamamen hatalı bir ifade.

  birincisi, doğuda bir teknik yok. kafa kesme tekniğine ihtiyacımız olmadığı açık. o nedenle bir teknik arıyorsak, seçme şansımız yok. batıdakini alacağız mecburen. burada bir tercih kullanıyormuş gibi davranmak tam bir eziklik.

  ikincisi, batının tekniği yalnızca teknik değildir. bir islamofaşist diktatörlük kurmaya çalışıp, sonra da o ülkeden bilim adamları çıkmasını bekliyorsan çok beklersin. türkiye'nin 2008-2015 arası ekonomide büyüyememesinin sebebi de buna dayanır.
 • türkiye'de islamcılığın temel düsturlarından biridir.

  öyle ki islamcıların en sevdiği romanlardan olan (hadi peyami safa'yı muaf tutalım) "fatih harbiye" romanı dahi bu düsturu besleyecek şekilde anlaşılmaktadır. fatih ilçesi, bu ilçenin insanları, nerimanın udu vs. uhrevilik, maneviyatçılık, inanç gibi kavramları; harbiye ilçesi ve macit ve beraberindekiler ise batıcılık, pozitivizm, rasyonalizm ve maddecilik gibi kavramları simgeler ve romandan, bu iki ilçe arasındaki ayırşmada mutluluğun saklı olduğu doğu simgeleri mesajı alınır, iki ilçe arasındaki tramvay da metafir olur. ilginçtir ki bu mesaj, demokrasiyi bir amaç değil, araç olarak gören ve "demokrasi bizim için bir tramvaydır. istediğimiz durağa gelince ineriz" diyenlerin tüm propagandalarında da saklıdır. o islamcılar ki batı'nın teknliğini alamamakla kalmamış, batının güya boş bıraktığı maneviyaçılığı "bakara makara" düzeyine indirmişlerdir.
 • "'batının ahlakını almayalım, fennini alalım' diye bir şey yok: o fenni yaratan, ahlaktır. düşünce ahlakı, sistematiğidir örneğin. batının ahlakını almayan, fakat fennini alan ortadoğulu, hd kalite kafa kesme videosu yayımlayan ışid'den öteye gitmez."

  http://mbdincaslan.com/…zilari/item/42-ikeavetayyip
 • batı kadar ahlaklı olsak bu ülkede çok şey değişirdi!
  belki de ahlaklı oldukları için teknolojileri çok ileride!!..