şükela:  tümü | bugün
  • istanbul - bağcılar'da başlayan, 3700 küsür daireli büyük bir toplu konut projesi. tem üzerinde olmasıyla ulaşım açısından avantajlı olabilir ama binaların görünümü pek umut vermedi bana.
  • ilk bakışta batı ataşehir'i çağrıştıran proje.
  • reklamlarında maslak' a on dakika, havaalanına on dakika diyorlar. sorarım size, istoç'un yanındaki bir proje nasıl olur da bu yerlere on dakika uzaklıkta olur. sen on dakikada istoç'dan maslak' a git, adresimi vericem nasıl yaptın gel bana da anlat diye.
    ayrıca otoyol kenarındaki her proje gibi trafik gürültüsü ve egzoz kirliliğinden payına düşeni alacaktır.
    tercih edenlerin ciddi ciddi aklına şaşarım.
  • zaten bitmiş tem yolunu iyice bitirmeye yemin etmiş insanlar tarafından gerçekleştirilen proje.

bu kadar çok reklam verdiğine göre sanırım satışta sorun yaşıyorlar. bu kadar inşaat, bu kadar konut birilerinin elinde patlayacak ama ne zaman
  • (bkz: batıkent)
  • hem maslak'a hem havaalanına 10 dk mesafede olduğunu iddia eden proje. evet haklılar, tabii gecenin 3'ünde çıkarsanız. bir de kafama takıldı orada o boşluğu nasıl bulmuşlar da şehir yapmışlar, ben orayı askeriye sanıyordum yahu.
  • maslak ve havaalanına yakın olduğunu iddia ederken, bir de şehrin merkezinde olduğunu söylüyor. biri maslak ve havaalanının şehir merkezinde olmadığını söylemeli bu arkadaşlara.
  • (bkz: ziya)

tem manzaralı, logosu varyap meridian'dan esinlenme, öyle bir yerde ki maslak, istoç, havaalanı, taksim, kadıköy, bakırköy ve sarıyer 10 dakika mesafede(helikopterle)
    ha bir de pahalı. yersen
  • işveren ege yapı, mimari db mimarlık [(bkz: 212 istanbul) (bkz: konsept istanbul)]
    kütleleri devasa, estetik yoksunu görünen proje. umarım bittiğinde renderlarında göründüğü kadar korkunç, insan ölçeğinden yoksun, ezici bir havada olmazlar (ama sanmıyorum).
    umut işte. fakirin ekmeği.
    bilginin kaynağı: http://www.arkitera.com/…proje/detay/batisehir/2941
  • bu sabah bir haber sitesinde karşıma çıkan ve ilk cümlesinde yarım yarım yaran şey.

(bkz: istanbul’un avrupa’ya açılan kapısı bağcılar)