• 2009 yılında ps3, xbox360 ve pc'ye çıkması planlanan batman oyunu. rocksteady stüdyoları yapacak, eidos dağıtacakmış oyunu.
 • (bkz: arkham asylum)
 • aşağıdaki linkten oyunun 4 videosuna bakabilirsiniz.

  http://media.xbox360.ign.com/…/14273491/vids_1.html

  ayrıca gereksiz bir bilgi olarak the joker'i mark hamill` : luke skywalker` seslendirmiş.
 • http://www.gametrailers.com/player/47538.html adresindeki videosunu izledikten sonra daha bir umutla beklediğim oyundur.
 • merakla bekliyorduk ertelenmesi kötü oldu; tahminime göre oyunun yapımcıları wolverine'in ve terminator'ün filmleriyle beraber çıkacağı bir dönemde oyunu piyasaya sürmek istememişlerdir. oyunun laf olsun diye yapılmış film oyunları arasında kaynama riskine karşın çıkış tarihini 2 ay ertelemenin daha doğru olacağını düşünmüş olabilirler. tabii sallıyor da olabilirim.
 • oyunu jokerle oynamanın ne kadar zevkli olacağını görmek için ;
  http://xbox360.ign.com/…asylum_trl_joker_60109.html
 • ilk bölümün videoları artık bizi kesmiyordu ki tam da bugün demosu çıkmıştır, http://batmanarkhamasylum.com/demo adresinden indirilebilir.

  düzeltiyorum: dördüncü tekmede mavi ekran, çok güzel...
 • psn'den 1 gb'lık demosunu indirip 10 dakika gibi bir demo için bile kısa sürede bitirdim az önce.
  oyun muhteşem olmuş! joker'in cümleleri, sesi, grafikler, oynanış, detective mode, yakın dövüş... her şey süper. düşman üç kişi olsa bile aralarına direk dalamıyorsunuz diğer oyunlardaki gibi. yüksek bir yerlere çıkıp stratejik davranmanız gerekiyor.
  arkalarından sessizce yaklaşıp silent takedown yapabiliyorsunuz ki bunla kalabalık düşman gruplarını bile rahatça temizleyebileceğiz oyunun tam sürümünde sanırım.
  silahsız düşmanları** etkisiz hale getirmek için yakın dövüşü kullanıyoruz. gerçekten çok detaylı yapılmış, kolay bir şekilde göze hoş gelen bir sürü hareket yapabiliyoruz (tam sürümünde bunlardan daha çok olacağına eminim).
  ve detective mode... bu mükemmel olmuş. detective mode'a geçince görüntü değişiyor, etkileşime girebileceğimiz veya batman'in tanımlayabileceği cisimlerin renkleri parlaklaşıyor, düşmanları bir iskelet halinde görmeye başlıyoruz*. ekranın sağ alt köşesine kaç düşman olduğunu, kaçının zarar görmüş olduğunu yazan bir kutucuk geliyor...
  bu modun diğer bir özelliği ise etraftaki tüm canlıların ne durumda olduklarını*** görebilmemiz. mesela büyük bir odada 5 kişi var, birini diğerlerine görünmeden öldürdük (bu sistem de süper işliyor), adamlardan biri cesedi görünce arkadaşlarını çağırıyor, etrafı kolaçan etmeye başlıyorlar, durumları da nervous oluyor. çok korkutursak, i'm not scared of you batman falan diye bağırmaya başlıyorlar*.
  ekstralarda ise demoda sadece character bio bölümü var. tüm karakterlerin, gerçek adı, dış görünüşleri**, boyu, ilk hangi sayıda gözüktükleri, hikayeleri vs. var.

  şimdilik izlenimlerim bu kadar, tam sürüm çıktığında rocksteady tüm oyunun tekdüze bir şekilde devam etmesi hatasına düşmezse* klasik olacak bir oyun var karşımızda.

  son olarak...
  - it's over joker!
  - over? it's not even begun!
 • xbox 360 ve ps3 için demosu çıkan oyun...

  açıkçası demonun başında unreal engine 3 logosunu görür görmez biraz hayal kırıklığına uğradım. anladık bunla oyun yapmak kolay da, kaç senedir kabak tadı verdi artık be... ayrıca ue3 ile yapılan milyon tane oyun da birbirine benziyor. örneğin bir başka tps olan resident evil 5'i gördükten sonra lütfen kimse benden emektar ue3 ürünü oyunların grafiklerini beğenmemi beklemesin. onun için grafiklere "eh" diyorum... oyunun görsel yönüne eksiyi verir gibi oluyorum.

  beri yandan joker'le akıl hastanesinde kapışma fikri güzel... oyun karanlık ortamda batman olma hissiyatını verebiliyor ki bu çok önemli bir nokta... sinsi sinsi sessizce saldırmak, adamları çeşitli şekillerde kapmak, havada süzülmek oldukça zevkli... seslendirmelere, diyaloglara, ana karakterlerin modellemelerine yeterince özen göstermişler. bazı yerlerde giren enstrümantal müzikler dark knight'ın müziklerini hatırlattı, hiç de fena olmadı. dövüşler ve hareketler de iyi gibi, özel hareketlerde yakın çekime girmeyi the bourne conspiracy'de zaten görmüştük ama neyse...

  belki çok abartılacak bir oyun değil, hit de olamaz ama neticede demosundan gayet oynanabilir ve hatta oturup bitirilebilir bir oyun gibi geldi. bütün numaralarını demo'da kullanmadıklarını, oyunda da başka orijinal fikirler olduğunu umuyorum. tez zamanda çıksın da oynayalım.
 • 720p olmasına rağmen ps3 deki grafikleri gayet tatmin edici. mgs severler için bu aralar bulunmaz fırsat. tabi tactical espionage kısmı. yoksa tırnağı değil.

  edit: birebir kavgalar muhteşem... counter ataklar en az tekken chickenları kadar kaliteli, göze hoş geliyo, collusion detection denen nane dövüş esnasında muhteşem.. çok iyi güzel.
hesabın var mı? giriş yap