şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayatımda izlediğim en müthiş dc animasyonu. özellikle troy baker'ın joker seslendirmesini kahkaha atana kadar mark hamill zannettim, çok başarılıydı. kevin conroy'a diyecek lafım yok zaten, keşke tüm batman filmlerinde onun sesi olsa. hynden walch gene harley quinn olarak çok iyiydi, özlemişim onun sesini o karakterde.

  --- spoiler ---

  animasyonun en çok hoşuma giden kısmı +18 olarak değerlendirilebilecek kısımlarıydı. sonuçta erkek adamız olm, ömrümüz harley quinn ve killer frost'a salya akıtmakla geçti. bir iki side boob, kıvrım falan gördük kendimize geldik. seksilik bir yana, bol kan, vahşet, kopan kafalar falan çok tadında ve gerekli sahnelerde kullanıldı. dc animasyonlarında çok nadiren bir iki burun kanaması, saplanan bıçak falan görürüz ama bu filmde çatır çatır kol bacak kafa koptu, harikaydı.

  --- spoiler ---

  umarım bütün animasyonlar bu çizgide olur, çocuklardan çok bize hitap eder. ayrıca harley quinn memeleri <3
 • --- spoiler ---

  işte sonunda +18 bir batman çizgi filmi. sıkıntı veren bir kaç süreklilik hatası dışında gayet iyi olmuştur. gerçi suicide squad hikayesi göz önüne alındığında deadshot'un yerine deathstroke'un kullanılması daha doğru olurdu bence ama son of batman'de karakteri kullandıkları için tekrara girmek istememişler sanırım.

  arkham oyun serisinden esinlenilerek yapılmış. oyunla paralellik gösteren benim tespit ettiğim bir kaç yer var. mesela:

  1. dövüş bölümlerinde oyunlardaki "free flow" mantığı kullanılmış. "reverse takedown" olayını ucundan gösterdiler.

  2. "gadget" ların kullanımı var. shark ile dövüşürken electroshock (origins), bane ile dövüşürken glue ve explosive jel karışımı bir şey var, batarang, bat claw hakeza.

  3. yukarıdaki arkadaşların gözünden kaçmış. oyunlardaki riddler bilmeceleri kullanılmış, ayrıca oyunda riddler'ı seslendiren arkadaş burada da görevini devam ettiriyor.

  4. arkham asylum planı hemen hemen aynı. açıkçası bir predator bölümü görmeyi bekledim bu yüzden.

  5. bane'i indirirken kullanılan teknik oyunda da var.

  6. poison ivy'nin sona doğru aldığı şekil aynı şekilde.

  7. penguen'i seslendiren kişi de aynı kişi. ice lounge arkham city'dekini andırıyor.

  daha vardır da yorgunum bugün bayağı. bir kaç aya tekrar izlediğimde detay eklerim.

  bonus: suicide squad arkham'ın deposuna girdiklerinde, harley quinn'in joker sandığını karıştırırken bir tane palyaço maskesini dışarı atıyor. söz konusu maske the dark knight'ın başında joker'in banka soygununda kullandığı maskeye gönderme sanırım. aşağıdaki linkte screenshot aldım.

  http://imgur.com/gpnmmee

  bu da filmdeki maske:

  http://www.beyondhollywood.com/…k-knight-070528.jpg

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  yuppi

  --- spoiler ---
 • nefis animasyon. deadshot konusunda bir türlü karar veremeyen dc sonunda akla yatkın davranmış. harley quinn mükemmel. bir de bu batman animasyonlarında "ne kadar az batman, o kadar iyi".
 • arkham oyunlarınının nolan'ı da burton'ı da sollayacak mekanlarını izleyiciye yaşatmış ve süper bir rekreasyon ile yapılan karakterlerden de olabildiğince göstermiş zengin bir "arkham animasyonu". umarız ki devamı gelir, şayet batman'i deneyimleyebildiğimiz alternatif evrenleri çeşitlendirip genişletmekten daha güzel ne olabilir ki. mesleğim bu olsun isterdim vallahi.
 • esas adamı deadshot olan dc comics animasyon filmlerinin şimdilik son halkası.
 • gayet başarılı bir animasyon. justice league the flashpoint paradox kadar keyif verdi. king shark'ı çok sevdim, harley quinn ise zaten hep favorim. keşke the riddler'a ait olan sahneler de biraz daha fazla olsaymış.
 • dc comics'in 2013 comic-con'da duyurduğu uzun metrajlı dc comics animasyonu. sırasıyla justice league war ve son of batman'den sonra çıkacaktır.

  türkçe altyazısı için;
  http://divxplanet.com/…atman-assault-on-arkham.html
 • batman'i olması gereken kişi,(bkz: kevin conroy) seslendirecektir.