şükela:  tümü | bugün
  • siirt görmediğim için yorum yapamayacağım ama batman şehir merkezi oldukça şık bir çok batı kentinden daha cazibelidir. batman öğretmenevi konaklamam yaklaşık 1 hafta sürmüştü ve gayet memnun kalmıştım bir çok taksim otelinden daha konforlu ve lüks odaları vardı 70 tl gibi bir rakamdı 2019 yılında. yanlış hatırlamıyorsam adının xelo heyran olması gereken mekan benim gibi bir ciğer hastasına bile yediğim en güzel ciğeri ikram etmişti. diyarbakır adana istanbulda butik yerler her yerde ciğer yedim ancak batmanda xelo heyran kesinlikle 1 numaraydı giden yesin.

bitlise gelince bitlis şehir merkezi tüm türkiyede en geri kalmış şehir merkezidir daha yeni içeriye bir çarşı yaptılar mardin artukludan özenme yinede daha çok yolu var. tatvan ise bitlis ilinde olamayacak kadar iyi ama yinede tatvan mı batman mı derseniz ben batmanı seçerdim. ahlat çok övülür ama bence adilcevaz daha güzel bir yer birde bitlise giden büryan yemeden dönmesin.

özetle gidin gezin gidemediğiniz göremediğiniz yer sizin değildir ey dostlar.
  • o değil de başlığı açan yeniyetme nerelerdengeldik isimli yazarın validesini zamanında kürtler korkutmuş da kendisi deliken fırlamış galiba.

hitler hayranı da olan bu müsvette, sivas katliamı hakkında atıp tutan, faşist, yani iğrenç bir (insan)dır. yeni türkiye'nin yeni kalitesiz yazarları için teşekkürler kanzuk.
  • batman görmemiş yazar sıçmığıdır. kabahat sizde değil, sizin gibi yavşağı yazar yapanda.
  • batman’ı kıyaslayacak olursak , iç anadolu’daki büyük şehirler hariç diğer şehirlerin hepsinin eline verir afedersiniz. gayet güzel bir şehirdir. aynı şekilde bitlis’in sahil ilçeleri de gayet güzeldir. (bkz: ahlat)(bkz: tatvan) siirt’in bi büryanı var çok da şi yapmamak lazım
  • batman görmemiş yazar beyanıdır.

bitlis(tatvan değil) pek güzel değil evet, siirt' görmedim bilmiyorum.
  • büryanı güzel olan üçgendir.
  • batman hariç de.
  • her 3 ili de görüp gezmiş biri olarak şeytanı göremediğim üçgen. evet zor ve görece gelişmişlik düzeyi az ama böyle bir tanımlamayı hiç bir şehrin hakettiğini düşünmüyorum.

bitlis’in merkezi coğrafi sebeplerle çok harabe ve eski yapılar var evet; ama merkezden ilerledikçe özellikle tatvan sahil oldukça gelişmiş ve güzel diyebiliriz rahatlıkla. bence tek kötü yani öğlen 13:00’den sonra hiçbir yerde büryan kebabı bulunmaması:)

batman da bulunduğu coğrafyaya göre bence gayet güzel bir şehir, özellikle hasankeyf sular altında kalmadan ve zeynel bey türbesi taşınmadan ziyaret edebildiğim için kendimi şanslı sayıyorum.

siirt’in de yolları harika; tam uzun yol yapmalık.. kurtalan olsun, baykan olsun bence görülmeye değer yerler. özellikle veysel karani’nin türbesinin baykan’da olduğunu görünce inanılmaz şaşırmış ve ziyaret edebildiğim için çok sevinmiştim.

bu üç şehri gezerken de beni rahatsız eden hiç birşey olmadığını da açıkça belirtmek isterim, evet meraklı ve sorgular bakışlar kaçınılmaz ancak insan gibi konuşursanız aynı insanlıkla yanıt ve destek alabilirsiniz.

türkiye’deki bir çok şehri gezmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki; şeytan içimizde, güneydoğuda değil.
  • tatvandan haberi yok herhalde birçok yazarın. doğuda görüp görülebilecek birçok şehir merkezinden bile daha iyi bir ilçe yaşamak için. siirt hakkında bir fikrim yok ama batman merkezdeki halk bazı büyükşehirlere oranla daha fazla refah içinde.*

edit: bu gruplamayı yapan çok cahil yalnız. batman-mardin-diyarbakır ve muş-bitlis-siirt şeklinde olmalıydı. dert oldu içime.*