şükela:  tümü | bugün
 • geçen yılın olay yaratan batman macerasının orijinal adı (bkz: batman ssss)
 • arka bahçe yayıncılık tarafından yayınlamaya başlanan mükemmel seri.. jim lee'nin tam sayfalık karizmatik duruşlu batman çizimleri harikuladedir..
 • gün itibarı ile kapak resminde superman'in batman'i gırtlakladığı ikinci bölümü piyasaya çıkan çizgi roman.
 • 3. ve son cildiyle okuyanları dumur eden/edecek olan batman serisi. açıkçası tüm batman çizgi romanlarını okumadım ama, batman dark knight falls ile beraber okuduğum en güzel batman ve çizgi roman hikayesine sahip seri oldu bu. batmanin düşmanlarının yanında, kendisi ve geçmişi ile çatışması mükemmel yansıtılmış.
 • neredeyse tüm batman karakterlerinin kullanıldığı ve seriyi takip etmeyenlere gelişmelerin bir bir anlatıldığı bir hikaye... bunların üstüne çizimlerin mükemmelliği de eklenince okumayıpta yanında yatası bir seri oluşturuluyor...
 • neredeyse tüm gotham kötüleri aynı the long halloween'daki gibi resmi geçit yapıyor bu batman hikayesinde. güzel mi evet güzel ancak finalinde sarkan, çok manası olmayan kısımlar da yok değil.
 • temelinde vasat bir batman çizgi romanı olduğu önermesine katılacağım eser.

  --- spoiler ---

  batman hush her şeyden önce bir dedektif hikayesi olarak sunuluyor, fakat hush karakterinin kim olduğu konusunda herhangi bir gizemden bahsetmek gerçekten çok zor.

  bunun yanı sıra, kurgunun geri kalanı da jeph loeb'in daha önceki serisi the long halloween ile knightfall'un bir karışımı şeklinde ilerliyor, daha önce görülmemiş, ilginç bir şey yok.

  tabi şunu unutmamak lazım, batman hush the long halloween gibi kendi içinde olup biten bir hikaye değil, batman'in o dönemdeki asıl dergisinde gerçekleşiyor, bu da seriye pek çok ekstra detayın eklenmesini sağlıyor.

  seriyi okumayı ilginç kılan meseleler de bunlar.

  --- spoiler ---

  daha fazlası için, şu yazı faydalı olabilir:

  http://www.altevren.net/…/dc-comics/639-batman-hush
 • en balon batman hikayelerinden birisidir. the long halloween'de tutan bilgisayar oyunu gibi her sayı bir düşman çıkması mantığını ne yazık ki the dark victory ve hush'da sırayla daha da becerememiş jeph loeb. long halloween ve dark victory en azından batman'in kökenine inip ikonik karakterlerin orijinlerini anlattığı için okunası ve güzel hikayeler fakat hush'ta yeni düşman yaratmaya çalışmış ve becerememiş.

  --- spoiler ---

  serinin en başında daha önce hiç ama hiç görmediğimiz bir karakteri "meğersem" bruce'un eski ve çok yakın bir arkadaşıymış gibi tanıtıp gözümüze iyice sok, sonra da kötü adamın o olduğunu açıkladığında şaşırmamızı bekle. yo dostum yo. hikayenin yetersiz olması bir yana hush da inanılmaz derecede karton bir karakter. motivasyonu bile kötü: "bruce ailesi ölünce zengin oldu, ben olmadım!"

  --- spoiler ---

  adam akıllı bir hush hikayesi okumak isteyenleri paul dini'nin heart of hush'ına yönlendiririm. öyle bir hikaye ki yeniden okuyabilmek için ruhumu satabilirim.
 • götler süper çizilmiştir bu hikaye serisinde. tüm kadınlar da betmene aşıktır.
 • 2019 yılı içerisinde çıkacak olan uzun metrajlı dc comics animasyonu.