• batman serisinin en anlamsız ve kötü filmi. tim burton'un yapımcılıktan da elini eteğini kesmesi üzerine meydan joel schumacher'e kalır ve kendisi de batman serisini yerle bir etmek için elinden geleni yapar. batman olarak seçilen george clooney rezalet. sürekli sırıtıp, gevezelik yapıyor ki bruce wayne'in doğasına ters. göt çenesi var diye batman için uygun olduğu düşünülmüş olabilir, o zaman bizim turgut özal'dan da harika batman olur. bruce wayne'in aşık olduğu kadın rolünde elle macpherson evlere şenlik. yahu diğer filmlerde bruce ve femme fatale arasındaki tutkuya alışmışız. bu filmde tutku falan yok, al gülüm ver gülüm sıradan bir ilişki var. zaten çok da üstüne gidilmemiş. robin desen ayrı terane, ota boka diklenip duruyor. çakacan iki tane ağzına oturacak. bir de yırtık dondan çıkar gibi alfred'in yeğeni barbara çıkıyor. bu rolü oynayan alicia silverstone sanki bıyıklıymış gibi geldi izlerken. arkadaş şatoya giren süper kahraman oluyor bu filmde. anlamadım ki ne iştir, sen yıllarca alfredle beraber sırrını sakla, tek filmde sır orospu olsun. ağızdan ağıza. oh ne ala memleket. arnold rolüne acaip uyum sağlamış. mr. freeze filmin en başarılı karakteri. poison ivy ise uma thurman sayesinde eh dedirtti. gotham city desen olmuş nişantaşı, schumacher nerden filme el atsa ordan kalbura çevirmiş. o kadar kötü bir film ki bu 8 yıl kimse batman serisi çekemedi. 8 yıl sonra da bu işe girişen christopher nolan, schumacher'in enkazını unutturmak için hikayeyi başından ele aldı.
  • "nerde tim burton'un batman'i nerde bu" dedirtir insana.. gotham city kasvetli bir şehirden çok toyz r us'a benzetilmiştir.
  • tüm zamanların en kötü filmlerinden biridir bu film.
    kanımca batman ın en iyi düşmanı olan bane bu filmde tabiri cazise piç edilmiştir.
    kayda değer bir tane diyalog, görüntü yoktur film içinde.
    batman forever da piç edilen gotham city, bu filmde iyice çirkin hale sokulmuştur.
    akıllara zarar bir filmdir.
    ayrıca batman kostümüne verilen seksi imaj da sıçmıştır kanımca.
    "allah belanı versin joel schumacher!" der, giderim.
  • büyük bir evde baş başa yaşayan, geceleri tayt giyerek sokağa çıkan iki yetişkin erkek.
  • en tepesinde eşşşşek kadar arnold schwarzenegger yazan afişinde sol altta bir yerlerde batman'i oynayan oyuncunun ismi yazar.
  • turkce dublajdan mıdır bilinmez filmde alfred hastayken 'beyin hucrelerimi bilgisayara kopyaladım boylece senle konu$abiliyorum' demi$tir ve ak$am ak$am guldurmu$ filmdir.
  • batman forever* sonrasında hayalkırıklığı yaşamış kişiyi tam 2 yıl sonra minimum beklentilerle girdiği sinema salonundan bile şok ederek uğurlayan saçma ötesi filmdi.

abi o göt çekme olayı neydi ya? niye batmanin robinin götünü çekip duruyorsun? o kostümlerin rezaleti nedir lan? batman kredi kardı? robinin her olaya salça olmaya başlaması? bane'in içler acısı hali? gotham'ın izmir enternasyonal fuarı havası? batgirl saçmalığı?

filmden aklımda kalan tek şey uma thurman'ın güzelliği oldu. daha kötüsünü isteseler de çekemezlerdi.

8 yıl sonra anca toparladı kendini hikaye zaten.
  • diyaloglariyla beni benden alan serinin en kotu filmi. batman ve robin poison ivy tarafindan disiligini kullanip devre disi kalmis durumda iken tarumar abi modunda camlari kirarak giren batgirlumuz davranir :

- using feminine wiles to get what you want. trading on your looks. exploiting men's weakness for sex. read a book, sister. that passive- aggressive crap went out in the seventies. chicks like you give women a bad name.

yarasa kizimiz bu igrencligi ile kalmaz. ivy'i haklar ve su olumsuz diyaloga yol acar :

batman : and you are ?
    batgirl : batgirl (aaa saka yapiosun ben hayrettin abi sanmistim halbuki)
    batman : that's not awfully pc. how about batwoman? batperson?
    batgirl: it's me. barbara. i found the cave. (iki laf ettin agzina sictin senaryonun, sarisin bu zaten)
    robin : we gotta get those locks changed. (sakaci bunak kus)
    batman : she knows who we are.
    robin : i guess we'll just have to kill her. ( eveett eveet eveeettt)
    batman: kill her later. we've got work to do. (senin gibi batman'in ben)

(bkz: milli felaket)
  • bence ilk batman filmleriyle birlikte değerlendirmemek gerekir. zira bu filmin havasi, daha önce denmiş oldugu gibi başkadir, tooys r us'a benzeyen gotham ile, batman'in kıçına yapılan zoom'lari ile bambaşka bir filmdir... içinde batman'in amerikan express uzatip "never leave the cave without it" demesi, ya da robin'in "kizlara hava aticam, arabayi versene" demesine "that's why superman works alone" diye cevap vermesi süper repliklerdendir... bence bu film, daha önceki batman'lar gibi değil de, daha çok dört beş kişi oturup birlikte geyik yapip eyleneceğiniz türden bir filmdir, ve bunun bir filmi kötü yaptiğini düşünmüyorum... tim burton bekleyerek giderseniz ilk yarida çikarsiniz...
  • tam bir çocuk filmi. batman rolünde acayip kıl kaptığım bir oyuncu* varken de ancak kötüler kazansa da eğlensek tadında seyredilebilir. o da olmadı zaten. oynadığıma pişman oldum desem yeridir.
hesabın var mı? giriş yap