şükela:  tümü | bugün
  • https://twitter.com/…ar_b/status/803716355014860801

hdp batman milletvelili ayşe acar başaran'ın olayla ilgili aktarımları:

batman'da 4 çocuğa tecavüz edildiği bilgisini üzerine yaptığımız araştırmada gündüz saatlerinde çocukların hastaneye getirildiğini, muayenelerinin yapıldığı bilgisini edindik. çocukların şu anda ne durumda ve nerde oldukları bilinmiyor. hastahane yetkililerinin hiçbirine ulaşamıyoruz. bu olayın üstünün örtülmesine izin vermeyeceğiz.
    yetkililerden derhal açıklama bekliyoruz.

eğitim-sen batman şubesi twitter hesabı: https://twitter.com/…en72/status/803709425416540160
  • yasa önerisini 16 kasımdan 30 kasım olarak artırıyor ve rest diyorum hadisesi.

erkek çocuklarsa nasıl etsek ne eklesek düşünce balonu.
  • kaynamasın, yeni türkiye bu.
    bu yen'i türkiye işte herkese hayırlı olsun.
    tacizler
    tecavüzler
    çocuk gelinler
    işçi ölümleri,
    yolsuzluk,
    hırsızlık,
    faili meçhul,
    ekonomik kriz,
    savaşlar,
    darbeler,
    ohaller,
    cezaevlerinde işgenceler,
    adaletsiz tutuklamalar,
    yasaklanan özgürlükler,
    yandaş gazeteciler,
    kirli tapeler...
    hayırlı uğurlu olsun yeni türkiyemiz, bu coğrafyanın bütün eksiklerini tamamladılar, hakettiğimiz gibi yaşıyoruz çok şükür!
  • doğruysa memleketin toptan zıvanadan çıktığının göstergesidir.

nasıl bir cesaretle bir insan bir çocuğa tecavüz edebilir, nasıl bir vicdan ve kalp taşır böylesi.

yalan olması çok içten dilediğim haberdir.
  • gündemin rezilligine yetisememe olayi.

yanginda ölen kiz ögrenciler, kacirilan askerler, tecavüz edilen cocuklar. sirada ne var?
  • mide bulandırıcı bir toplum nasıl olur sorusunun cevapları yazıla yazıla bitmedi.. tiksinti veriyor bu haberler olan bitenler. bu bozuk düzeni çıkıp düzeltecek, bu gidişata dur diyecek bir kahraman olsaydı keşke..
  • nedense sözlükte bile pek dikkat çekmeyen bir rezalet. bu dinci kurumların gizli kapaklı sapıklıkları o kadar sıradan bir hale geldi ki normalde yer yerinden oynaması gerekirken artık "ha öyle mi.." deyip geçiştirilen bir rutine sardı bu mide bulandırıcı olaylar.

işte bilimsel eğitimden, laiklikten, çağdaşlıktan uzaklaştıkça daha böyle haberler sıklıkla duymaya devam edeceğiz. ama işin ilginç tarafı ırzına geçinenler yine onların masum çocukları olmasına rağmen asıl onların dışındakilerin isyan etmesi ise bu memleketin başlı başına bir absürtlük abidesi olduğunun bir kanıtı.
  • işid'in eline düşen askerler,
    yine bir cemaatin yaktığı gençler,
    tecavüze uğrayan çocuklar,
    kriz,
    ve bu bizim yalnızca bir günümüz.

ülkeye bak be.

ırmağının akışını götünüze sokun ben yatıyorum.
  • twitter facebook vs. ne kadar sosyal mesya hesabı varsa kınar, yazar, çizer sonra yatar uyuruz. maalesef alıştık. her hafta yurdun farklı bir yerinden çocuk, hayvan, kadın fark etmeksizin tecavüz haberi geliyor. yoz, çirkin, cahil, pis yöneticilerin cahil, cani, rezil yönetilenleriyiz . hepsi bu ...
  • yayin yasagi geldi demediniz mi?