şükela:  tümü | bugün
  • kısa zaman sonra türkiye için geçerli olacak olan durumdur.

aynı zamanda bitmiş, her şeyini satmış, tüm değerlerlerinin içine edilmiş bir ülke devralınacak.

2000 yılından sonra yönetildiği süre içerisinde ilerlemek yerine her anlamda geriye gitmiş, onarılması yıllar alacak hatalar yapılmış, yetiştirilen boş ve eğitimsiz nesiller ile milyonlarca suriyeli barındıran bir ülke devralınacak.

en son ekşide paylaşılan şu entry'de korkunçtur. link

ülke kısa vadeli borçlarını ödeyebilecek rezervi bile yoktur. tüm yatırımcılar kaçmış ve güven eksiye inmiş durumda. enflasyon, dolar, euro, benzin vs. hiç girmiyorum bile.

girmeye de gerek yok. mesele ne olacak sorusunun cevabıdır. bir yandan; seçimi akp kazansın istedikleri olsun, enkaz başkalarına kalmasın, herkes dibe çöksün, anlasınlar istiyorum. bu kadar seçim kaybettik biraz daha bekleyelim diyorum. çünkü anlamayacaklar, her şeyin sebebini yeni yönetimde bulacak ve bunu hazmedemeyeceğim.

çünkü hepimiz için manevi yıkımlara sebep olan akp'li seçmenlerin maddi olarak en ağır darbeyi yaşamalarını istiyorum. bu kadar kin ve nefret doluyum. unutmadık yaşananları, unutmayacağız, yok öyle.

aslında yeni yönetim ohal'i kaldırıp doğru adımları atınca kaçan yarıtımcıyı tekrar çekip, güven sağlayabilir ve ülke her anlamda notunu artıya çekebilir. kolay, zor değil.

ama işte hesaplar var içimizde. yaralar var. toprağa gömdüklerimiz var. kurucu değerlerimize atamıza yapılan hakaretler var. var da var işte.

bedeli ödesinler istiyorum. ben razıyım her türlü bedeli ödemeye. çünkü herkes enkazın altında kalmadan yenisi ve en doğrusu kurulamayacak gibi.

tıpkı osmanlı'nın batıp, herkesin kaçtığı ortamda, savaş ortamında mustafa kemal atatürk'ün doğması gibi.
  • muhalefet aldığı taktirde; kriz var, ekonomi kötü, ülke batıyor diye haberler yapılmaya başlanır.
    düne kadar dış mihrak, oyun oynanıyor diyenler; bunlar yönetemiyor, ülke uçuruma gidiyor der.
    sonuç itibari ile ülkemizin ilk ve tek ekonomik darbesi olan 2001 krizine benzer bir hareket ile piyasalar manipüle edilir ve stepne çıkıp "erken seçim" der ve erken seçime gideriz.

bakın bizzzzzzz yokken bunlarrrrrrrr yapamadı derler ve yine gitmemek üzere 25-30 sene daha ülkeyi sömürüp, yandaşa peşkeş çekmeye devam ederler.

ve muhalefet ise bu oyun altında ezilip, yine 25-30 sene ekonomiyi batırdılar algısı ile arka plana itilir.