şükela:  tümü | bugün
 • http://www.batoto.net/ adresinde ikamet eden ve genelde manga çevirilerini içeren bir çizgi-roman okuma sitesi. türk çeviri gruplarının da ilgi göstermesi sayesinde oldukça işe yarar bir sitedir.
 • tanım: <3

  batoto benim için kalptir, aşktır. myanimelist.net sadeliğinde, ful fonksiyonlu, hayallerin ötesinde manga okuma sitesi.

  dur bi daha koycam

  <3
 • online manga okuma sitesi.muadillerinden farkı her dilde çevrilmiş mangaları okuma fırsatı sunuyor.
 • kurucusunun yakın zamanda siteyi kapatma kararı aldığı manga severlerin hq yani yüksek çözünürlükte özellikle popüler mangaları online olarak okuma fırsatı bulduğu bir siteydi. ilgili haber:

  https://bato.to/…atoto-will-be-closing-permanently/

  sanırım kurucusu artık yıllarında getirdiği böyle büyük bir siteyi yönetmenin altından kalkamadı ve böyle bir girişime yeltendi diye düşünüyorum. e madem yapamıyorsun. bağışta kabul etmiyorsun. sana bir sürü kişi siteyi bize emin ellere teslim et siteyi daha güzel hale getirelim demesine rağmen neden sunucuları o kişilerin eline teslim etmiyorsun anlamış değilim. narsistlikten başka bir şey değil böyle kişilerin şöyle takındığı tavırlar gerçekten.

  her neyse artık olan olmuş ama eğer yine bu seviyede arşivi gayet güzel olan bir site arıyorsanız siz değerli sözlük okuyucu ve suserlerine manga.madokami.al kayıt olmanızı tavsiye ederim. gerçi hoş /a/'daki çoğu anon çevirmen, çevirilerin çoğunu batoto'ya atardı ve madokami gibi arşivci manga siteleri içeriklerinin çoğunu bu gibi sitelerden temin ederlerdi. umarım batoto en kısa zamanda kapanmadan yeni kişilerin eline geçer ya da madokami çoğu çevirmen çevirilerini madokami gibi sitelere yönlendirirler. ee peki mangareader gibi siteleri neden okumuyoruz? çünkü naruto'nun çükünden dolay- yani demek istediğim desteğimizi daha çok içerek çalıpta, reklamlar aracılığı ile popüler olmuş şişme online manga okuma sitelerine değil, batoto gibi gerçekten de güzel içerik üreten sade ve amaca yönelik sitelere veriyoruz.
 • yukarıda bulunan toutaku arkadaş bilmeden sallıyor. inanmayınız efendim. insanın ingilizcesi olur da nasıl okumaz bir insan. mangarock gibi uygulamalar batoto arşivinden mangaları çekip kullanıcılar sunuyor ya? heh işte, kimse batotoya girmiyor. herkes bu uygulamalardan okuyor. adam da bıkmış artık 1000 giriş varsa 900ü bot diyor. sıçarım böyle işe diye bırakıyor. yıllardır da böyle diyor. üyelik zorunluluğu getirdik karşısında durmak için ama ona da çözüm buldular diyor.

  sitenin büyümesini kaldıramama gibi bir durum yok. site zaten büyümedi.
 • ilk serverlar kapanmaya başladı. yavaş yavaş gidiyo.

  geçmiş olsun.