şükela:  tümü | bugün
  • izmir ve civarında bir anda onlarca bayi ve şube açan çiğ köfteci. bu kadar büyümelerinin tek nedeni kusursuz çiğ köfteleridir.
    http://www.battalbey.com/
  • öyle çok çiğköfte hastası biri değilimdir. hatta evde yapsalar "yea cok acı yea" diyip 2 sıkım yerim en fazla. yalnız bu adamlar acayip güzel yapıyorlar abi. şöyle aç olduğumda gönül rahatlığıyla bir köfte ekmek yiyemiyorum. nasıl olsa her köşebaşında bir battalbey var, direk aklım çeliniyor. diğer şehirlerde var mı bilmiyorum ama özellikle izmir (bornova cevresi) dolaylarında her yerdeler. hatta bizim evin oraya bile açıldı geçen bi tane-ki bizim burda bakkal bile tutmaz. izmir dışına açılıp tüm türkiye'yi ardından balkanlar ve ortadoğu'yu elegeçirebilirler böyle giderse. buradan battal bey'i de tebrik etmek isterim. paranın belini kırdın battal abi.

ha yalnız bornova metro'nun orada 1.5 tl lik dürümleriyle seyyar abimiz hala bir numara.
  • izmir'de nerdeyse her sokak arasında olan ve yakında tüm türkiye'yi saracağına inandığım, bağımlısı olduğum o en enfes çiğköfteyi yapan amcanın adı..
  • izmir'de her 250 metrede bir görülebilecek çiiköfteci. en son bizim salona dükkan açmak için izin istediler, vermedik.
  • kendisinden 10 gün içerisinde 3. kez sipariş verdiğim çiğ köfteci.. hayatımda 1-2 defa kebapçılarda ikram olarak verilen etsiz çiğ köfteler dışında gerçek çiğ köfte yememiş adamdım, şimdi resmen bağımlısı oldum.. evde yemek olmadığı zamanlar açıyorum yemeksepeti'ni, yarım saat ne yesem diye düşünüp yine battalbey'i tıklıyorum.. hayırlısı bakalım nereye kadar gidecek bu heves.. benim kıyaslama şansım şimdiye kadar olmadığı için mi bu kadar beğendim yoksa adamlar cidden güzel mi yapıyorlar bilmiyorum tabii ki.. ama gerçekten muazzam..
  • yakında izmiri ele geçireceği aşikardır
  • bucadaki bayilerinden birkaçının yemeksepetine girmesini heyecanla beklemekte olduğum çiğköfteciler zinciri.
  • günde bir dürümünü yemezsem günümün kötü geçeceğine inandığım güzel çiğköftecim. bucada artık sokak başını aşmış, adım başı kıvamına ulaşmıştır. ayrıca battalbey çiğköftesinin formülünü sadece sahibinin ve karısının bildiği söylenir, bir nevi coca cola muhabbeti yani.
  • izmir'de şube sayısı 400'ü geçmiş çiğ köfteci. sonu hayrolsun diyoruz.
  • sırf 1 ay içinde evimizin 300mt çap civarında 3 adet açılmıştır. bu hızla giderse hemen hemen her tostçu, hamburgerci ve dönerci yakında birer battalbey şubesine dönüşecek. çünkü ciddi ciddi eskiden tostçuluk yapan yerler artık tamamen çiğ köfte satışına geçmiştir. çiğ köfteleri gerçekten mükemmel. benim gibi öyle çiğ köfte delisi olmayan birini bile müptela yapmıştır uzun süredir.

ancak şu bi gerçek ki bu iş bu büyüme hızını bence kaldıramaz. bir süre sonra battal bey şube sayısı talebi önce aşacak sonra hızlı bir geri kapanış ile arz-talep dengesini bulacaktır. sonuçta çiğ köfte lan bu. her gün 3 öğün yiyemezsin. yersen bağırsaklar bir süre sonra pimaş boruya döner sanırım.