• milyorlarca insanın her gece yaptığı şeydir. kimse kimseyi yemesin şimdi. ilk önce yataktayken ayaklarımızı havaya kaldırıp yorganın ayaklarımızın altına girmesini sağlarız. ardından sağa doğru çullanıp sol tarafımıza battaniyenin sokulmasını sağlar, ardından sola doğru çullanıp sağımıza battaniyenin doluşmasını sağlarız. kafamız açıkta kalmıştır evet. bunun çözümü ise basittir. battaniyeyi; ayaklarımızdan sıyrılmayacak kadar yukarı çekip kana tere batacak da olsak; battaniyeyi kafamıza kadar örtmektir. evet. cinlerden kurtulmak bu kadar basit işte. afiyet olsun.
  • sıcaklık yüzünden geçirilecek ağır havale sayesinde bir cinden kurtulmaya çalışırken cin panayırına adım atmanızla sonuçlanacak eylem.
  • (bkz: burrito)
  • bir savunma şekli. bunun birde uzaylı girmeyecek versiyonu vardır 50 harf sınırına takılan. terletici bir eylemdir.uyuyakalamadıysanız 20 dakika sonra sırılsıklam ter olup içeriyi havalandırmanız gerekir. hele bir de alafranga tuvalette delikten çıkıp götünüzü avuçlayacak canavar eli korkunuz da varsa uff be hayatınız ne heyecanlı geçiyordur sormuyorum bile.

edit: hayır soran olmadı biliyorum ama söyleyim. çocukluğum cidden maceralı geçmiş yahu. takıntılar, takıntılar. gerçi sonradan yorgandan yalnızca hava alabileceğim bir hava boşluğundan nefes alma tekniğini geliştirmiştim, hani uzaylılar gelirse belki farketmeden giderler ben o arada havasızlıktan da ölmemiş olurum diye. yoksa cidden çekilecek dert değil, kan ter içinde kalıp sonra yorganı açmalar falan.
  • kundak minvali kaplanma örneği ya da tulum da olabilir ancak verdiği güven düşünülürse tam bir savunma mekanizması mantığı koruyanın battaniye olduğunu duyunca gülünmesi normaldir ama dedim ya verdiği güveni,huzuru başka hiç bir şeyde bulamazsın..
  • üzerindeki çengelli iğnelere dikkat etmek lazım. bi tarafınıza batarsa canınız yanar.

çengelli iğnenin görevini bilmiyorum demeyin...
  • öncesinde battaniyenin kutsal su ile yıkanmış olması şarttır. yatağın kenarlarına da kaya tuzu serpiştirirseniz kimsecikler dokunamaz. tey allaaam ya..

edit: çıkıp "o şeytanlarda işe yarar ama" demeyin çarparım valla.
  • battaniye işe yaramaz zira uykunda hoplatır.

(bkz: uyan kamil)

(bkz: yalnızken denemeyin)
  • yatarken tırsınca yapılan klasik hareket. nedense vücut kendini güvende hissediyor.
  • yaptiktan sonra ayak ucunuza bakmamaniz gereken hareket.

belki orada bir cift goz vardir!!!!!!
hesabın var mı? giriş yap