• "bize yardım edecek kimse yok mu?" diyen bir avuç insana yardıma gelen küçük uzay gemiciklerinin olduğu film. uzay gemilerinin niye küçük olduğunun cevabı, büyük ihtimalle küçük bir gezegenden geliyor olmaları. filmin tam olarak yazılışı asteriks ile: *batteries not included.
    zor bulunacak, ama bulununca keyifle izlenecek bir film. severiz, seveni de severiz.
  • herhalde bir çocuk için izlenebilecek en güzel filmdir. 80'li yılların sonlarına doğru yan komşumuzda bir kaç gün kalma durumum olmuştu, abi de sıkılmayayım diye beverly hills cop, rocky serisi ve bu filmi kiralamıştı ama video piyasasındaki adı "mucize" idi.

diğerlerini bir günde izleyince bu film sona kalmıştı, iyi ki de kalmış çünkü elimdeki filmlerin assolistiymiş resmen. iki kez üstüste seyretmiştim, hala da aynı tadı alıyorum ama buruk bir tad. artık ne o ev var ne de abi. annesi yaşlılıktan, kendisi kanserden öldü, bina da kentsel dönüşüm denen ağzı köpürmüş açgözlülük canavarına kurban gitti, filmdeki mutlu son'un tersine.
  • seneler geçse de tekrar tekrar seyretmekten bıkmayacağım filmlerden bu da, diğeri de the abyss.

iki mini uçan dairenin birbirlerine kur yaptığı sahne unutulmazlarım arasındadır hâlâ.
  • 1987 yapımlı bir matthew robbins filmi. prodüktör steven spielberg. çocukluk zamanımda tekrar tekrar izlemekten zevk aldığım, apartmanlarının yıkılmasını engellemek için çaba gösteren bir avuç komşunun (bkz: jessica tandy) (bkz: frank mac rae) yardımına koşan krom kaplama janta benzer küçük uzaylıların hikayesi...
  • beta kasette geçen cocuklugumun demir bası olan filmdir.
  • çocukluğumda büyük keyifle seyrettiğim, sağ tarafta başlığı görünce içimde sıcak hislerin oluşmasına sebep olan güzel film.
  • jethro tull "a" albümünden,birgün uyandığında yatağının altında pilleri olmayan bir oyuncak bulan çocuğu konu alan şarkı...

six o'clock in the morning,
    wake up by the bed.
    there sits a japanese toy
    and i like it.
    see the name on the wrapping,
    can't read yet but i know:
    it's made for me (lucky boy)
    and i want it.
    lights that flash, wheels that go round
    digital display
    fresh silicon chips to enjoy
    and i need them
    (where's the batteries?).
    sitting silent and empty.
    wish i could breathe life
    in my new friend who's terribly still.
    and i like him.
    just like me. p'rhaps he's hungry.
    six volts make him smile
    and twelve volts would probably kill.
    how i like him.
    "daddy, where's the batteries
    i can't find my batteries".
    (there's no batteries)
    seven o'clock in the morning
    they find me by the bed
    with my friend the japanese toy.
    i am with him.
    mummy, daddy can't see you,
    hear you. batteries not
    included in this little boy.
    (where's my batteries?)
  • bir katalogda gorulen dolarlari sayan 'para sayma makinesi'nin resimli reklaminda da 'bills not included' diyordu seklinde eklemek gerekir (bkz: skymall)
  • filmdeki boksor harry karakterinin alninda tam ucuncu goz yerinde bi $i$iklik var.. *
    ayrica uzaylilarin kucuk cocuklarinin adini da ya$li teyzemiz flotsam and jetsam olarak koyar.
  • nerden geldi aklıma bilmiyorum ama küçükken böyle bir film izlemiştim ben yea diyerek ne olduğunu hatırlayamadıktan sonra duyuruya sordu. sağolsun misterturist isimli duyuru yazarı imdata yetişerek filmin adını buldu da ben de bugün indirip izledim tekrar.

öncelikle küçüklüğe seyahat projesi yerini ulan fena da film değilmişe bıraktı. sevdik, seveni de kendimizden bildik. öyle bir film.
hesabın var mı? giriş yap