şükela:  tümü | bugün
 • içine pil konan ve kenarı el tutması için dizayn edilmiş, özellikle makinayı dik tutarak çekerken, tutamak olarak tutabildiğiniz fotoğraf makinaları* için takılabilir nesne. söz konusu nesneyi 300d için alma niyetim fahiş ötesi inanılmaz bir fiyat telafuz edilmesiyle yokluğa karıştı.
 • fotoğraf makineleri için apartman topuk.
 • fotograf makinelerinin alt kismina takilan ve olusturdugu agirlikla (2 adet pil) eldeki titremeyi bir nebze engelleyebilen aparat.
 • canon'un küçük 350d, 400d,450d serisi makinelerin rahat kullanımı için şart olan ekipman.
  titremeyi azaltmaya yardımcı olur.makinenin ele tam oturmasını sağlayarak ağır lensler de makineyi dengeler ve bilekleri daha az yorar.
  tabi grip + 2 yedek batarya makine fiyatına yaklaşınca dikkat etmek lazım eğer makineyi elden çıkartmak gibi bir düşünceniz yoksa verilen paraya değer.
  (bkz: bg-e3)
 • manuel slr lardaki motorlar ile karıştırılırlar genelde. doğrudur aynı şekilde monte edilir aynı görünümdedir ama işlevi farklıdır. ana işlevi adındanda anlaşılacağı üzere fazladan batarya taşıyabilmesidir. aynı zamanda kalem pil yardımıylada makineleri çalıştırmak için düzenekleri mevcut, ne zaman ihtiyacınız olacağı bilinmez ama taşımakta fayda var.
  genelde çoğu amatör kullanıcı makinesinin daha büyük görünmesi için kullanasada özellikle dik kadrajlar için ekstra deklanşörü ile ilaç gibidir, alışanlar gripsiz gövde kullanırken zorlanırlar. bir başka ve bana göre ilginç bir nimeti de makine boyunda taşınırken özellikle üzerinde tele lens takılı ise aşağı doğru eğilir, battery gripler bu istenmeyen durumu giderir, erekte eder adeta makineyi. üzerinde lens takılı iken makineyi düz bi zeminde, masa üzerinde vs yerleştirmede zorlanırsınız, bu da eksisidir.
  bazı markaların yeni ve üst model griplerinde kablosuz veri aktarımı özelliğide bulunmakta ki bence şahane bir eklenti. ayrıca birkaç third party battery grip markasının üzerinde saat, self timer, time lapse gibi modları olduğunu gördüm ne kadar sağlıklıdır bilemiyorum ama çakma aparat kullanma taraftarı değilim, çoğununda kasası leğen gibi zaten
 • pil ile kullanım özelliği çok işe yarayan aparat.
  grip kullanımına alışınca batarya şarj etme alışkanlıkları değişiyor insanın. "ne taksam 200-300 çekeriz hiç değilse yeter" gibi yanlış düşüncelere itiyor insanı.
  bir yere geziye giderken bakıyorsun oh iki çıbık yeter bugün diyerek çıkıyorsun.*
  çekime başlayıp ehhe mehhe şebeklik yaparken bir de bakıyorsun change battery.
  -ee nerde yedek bataryalar?
  -evde :/
  hemen çantadan pil magazinini alıyorsun. flash yedek pilleri, flash pilleri filan doldurup içine 500-600 çekim daha yapıyorsun.
  şehir içindeysen kendini hiç üzmüyorsun. bim pilleri ile bile 400 çekim yaptım.* (16 tanesi 3.5 tl)
 • şahsi deneyimim, profesyonel bir değerlendirme değil:

  -saniye başına düşen çekim hızını arttırıyor mu?
  +bence arttırmıyor.

  -ha pilleri sırayla takmışız ha ikisini birlikte griple takmışız, neticede 2 pil, farklı bir şey mi?
  +kesinlikle farklı bir şey. grip ile çok daha uzun süre kullanma imkanı veriyor. buna ek olarak 2 tane boş görünen bataryayı birlikte takarak bile bir süre idare etmek mümkün.

  -o ne abi öyle eşşek gibi?
  +evet eşşek gibi. bu, özellikle ağır objektiflerde olumlu bir iş görüyor. bunun dışında elinizdeki aleti görenleri bazen biraz ürkütüp işinizi zorlaştırıyor bazense daha profesyonel göründüğü için en beklenmedik insanların bile poz vermesini sağlıyor.

  bunların dışında;
  -makinenin çantada düz durmasını zorlaştırıyor
  -yan tutarak çekim yapmak, ayarlarla oynamak -malum- en büyük faydası
  -amiral gemisi diye tabir edilen makineler artık "gribi kendinden" imal ediliyor, "vardır bir hikmeti" :)

  -anı fotoğrafçılığı yapan bir insan için gerekli mi?
  +(en azından orijinali) pahalı, bunun yanında ağır, hacmiyle taşımayı zorlaştırıyor, netice: bence gerekli değil.
  zaten bunun ötesinde fotoğrafçılıkla uğraşanlar için şu yorumların da ne kadar ederi olur bilmiyorum...
 • ebay'dan 23 dolar gibi bir fiyata d7000 nikon icin bulunabiliyor, ustelik bedava kargo. buradan alsaniz 150 200 tl hatta kullanilmis filan. 70-200 lensimi titretmeden kullanabileceğimi umuyorum sayesinde.
 • canon 7d icin almayi dusundugum, orjinal sifir mi?, ikinci el mi?, yan sanayi mi? sorularina bir turlu cevap bulamadigim dslr aksesuari.
 • fotoğraf makinası'nın alt kısmına takılabilen destekleyici batarya aparatı. ayrıca, bazı makinalarda ki bunlar üst sınıf oluyor. saniyede makina'nın çektiği kare hızınıda arttırabiliyor.