şükela:  tümü | bugün
 • en güçlü kuvvetli terran ünitesi,her eve lazım,sal 5 hydraliskin ortasına korkma hiç,yan yana 5-6 tane koyabilene dayanbilen çok az savunma vardır(büyük konuşmiim,zerg de scourge,protoss ta mind control yapan dark archon var)
 • bunu kullanan adam turke benzer. iceri girip bakabilseydik eger kontrol odasinin saginda solunda balgam gormemiz an meselesidir.
 • yava$tir. ama yava$ligi ancak travelling sirasinda sorun olur. bir cok $eyi tek vuru$ta oldurur. upgrade ile yamato gun diye bi$ey yapilir, fireballdur resmen. cok guzel zerg dagitilir bununla. pahalidir yava$ uretilir.
  "battlecruiser operational" sesini ne zaman duysam bir sevinc kaplar icimi..
 • en gereksiz ve pahali terran ünitelerinden biri. yavaş ateş eder kolay patlar. ada savaşlarında oyun çok uzadiginda yamato gun ile rakip savunmasını yoketmek için kullanilabilir...
 • oyunun ilerledigi zamanlarda super ise yarayan aletlerdir. yanlarinda science vessel, volcury (nasi yaziliydu bea) olunca durdurmak zordur.
 • birinci dünya savaşı silahlı vapur mücadelelerini yanlış yorumlayan amiraller ikinci dünya savaşına böyle gemilerle çıkmanın iyi olacağını tahmin ederler. battlecruiser, bir battleshipten 1.25 kat civarı daha hızlı bir gemidir. aynı boyda top taşır. daha hafif zırhlıdır. anafikri harcayamayacağı gemiden kaçabilecek kadar hızlı olmaktır.
  bu anafikrin temel sorunu gemilerin hit pointi olmamasıdır. bi gemi başka bi gemiye gülleyi dayadı mı, ya zırh o mermiyi tutar, vurulan gemiye pek bir şey olmaz, ya da mermi zırhı deler geçer, dokunduğu yeri dağıtır. yani belli bir miktarın altında zırhlı olmak, zırhsız olmakla hemen hemen aynıdır.
  kendi taşıdığı topun ateşine dayanamayacak kadar ince zırhlı gemi fikri bu nedenden başrısız olmuştur.
  böylece ikinci dünya savaşı, bir dizi battleshipten kaçmaya çalışırken gülleyi kafasına yiyerek kahramance ölen battlecruiser hikayesine sahip olur. (bkz: bismarck) (bkz: hood)
 • starcraft dahilinde battlecruiser eğlenceli bir olgudur. en eğlenceli özellikleri, etraflarında kıyametler koparken ölmeden inatla savaşta kalabilmelidir. eğer fark edilmeden 6-9 tane cıkartabilirseniz düşmanın ana üssünü eline verme şansınız yüksektir. oyunun ilerisinde terranın yer saldırısına 1-2 battlecruiser de getirmek genelde savaşı cevirir. attack move ile yollanan 6 veya daha çok battlecruiser kesinlikle scourge yemez, devourer veya defiler görene kadar da zerg boyunca ilerlemeye devam ederler.
 • terran unitesi.8 kisilik yer kaplar.yavastir ama silahlari cok etkili. ozellikle yamato gun.starcraft piyasasinda en onemli ozelligi atomdan etkilenmeyen tek birimdir.yani etkilenir ama gucu tamamen bitmez.battle cruiser opperational lafi beni hep gaza getirir.
 • protoss'un carrier'iyle karşılaştırınca bir hiç sayılan ünite...
 • yamato gun upgrade i varsa kesinlikle battle alir carrier a karsi ha birda full upgradeli oldugu zaman atom bombasindan olmuyen tek unite