şükela:  tümü | bugün
 • tahminen free to play konseptinde olacak.
  bedava indiricez 100gb sonrasında her sarjör için .99us$ vereceğiz.
  çok eğlenceli olacak ama , gerçekten.
 • ordu temalı değil de daha çok swat gibi özel harekat temalı olacakmış. mavili kırmızılı polis içerikli bir oyuna hazır olun. jet & tank gibi unsurlar rafa kalkabilir serinin bu halkası için.

  edit: hardline
 • ea 2016 da battlefield serisinin yeni oyununun çıkacağını duyurdu ancak oyunun içeriğinin ne olacağı belli değil. battlefield topluluğunda efsane oyun "battlefield bad company 2" nin devamı olarak "battlefield bad company 3"ün çıkmasını isteyen büyük bir grup var. ama ea'den henüz resmi bir açıklama yok. 2. dünya savaşı konseptine dönmek isteyenlerin yanı sıra "daha çok modern savaş, daha çok patlama, her şeyin bokunu çıkarın" diyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar yüksek. ea hangi tarafı dinler bilinmez ancak işin sonunda netcode sorunları yaşamayan hatasız bir oyun sunabilir umarım.

  (bkz: battlefield bad company 3)
 • 2016 da çıkacak olan oyun. umut edelim de serinin en güzel oyunu olan bad company 2 ye benzesin. gelecekte geçen shooter'lardan gına geldi artık cidden. call of duty advanced warfare gibi bir maceraya kalkismazlar umarım. battlefield serisini battlefield yapan, kalabalık savaşlar, ve takım ağırlıklı taktiksel oynanıştan uzaklasmamalari gerekir. yoksa duvarlarda yurunen kolundan bazuka kıçından el bombası atan saçma sapan ergen oyunlarını oynamak zevkli değil ve oynanış olarak bir şey sunmuyor. en güzeli dediğim gibi bad company 2 benzeri bir şey veya biraz maceraya girip ikinci dünya savaşı oyunu olarak olabilir. call of duty world at war dan beri güzel bir ikinci dünya savaşı oyunu çıkmadı çünkü. silahların çeşitliliği, araçlar perk ler ve muhteşem grafikler ile yikilabilir binalar ile bir ikinci dünya savaşı da çılgın güzel olabilir.

  düşünsenize stalingrad sokaklarında alman tiger ii panzeri ile ruslarla savaşıyorsun, vurduğun binalar yikiliyor, yandan pervaneli uçaklar cepheyi bombalıyor. gerçekten müthiş olur
 • 1. dünya savaşında geçeceği gibi bir dedikodu çıkmış (http://www.bolumsonucanavari.com/…ak_gibi-83008.htm)

  bir yandan 1. dünya savaşı kadar üzerine oyun yapılması gerekirken çok çok az oyun yapılmış olan bir konu olmadığından bu konuda adam gibi bir oyun, hem de fps olarak gelirse güzel olur. öte yandan teknoloji geriliği sebebiyle seriyi çok kısıtlar o yüzden bana olmaz gibi geliyor.

  adam gibi olmasının tek yolu hardcore moduna yakın bir gerçekçilik ile en az 128, tercihen 256 kişilik multiplayer desteğiyle meydan savaşlarına ve trench çatışmalarına abanılması. primitif tanklar da olsa fena olmaz tabi.

  yine de battlefield 5 olacak oyunun bu konuya heba edilmemesi gerek bence. battlefield 1914 yapın gitsin yani ne var. zaten hardline çıktı, bir tane bu, bir tane 2. dünya savaşlı, bir tane de bad company devamı çıksa yıl 2020yi bulur en iyi ihtimalle ve 3 ve 4'ün multi fpslerde yaptığı devrimin bir yenisini yapabilecek asıl bomba bf 5 bunun üzerine gelir.
 • bahsedildiği gibi 1. cihan harbinde geçerse, çıktığı gün sevinç çığlıkları atabilirim.

  çok uzun zamandır benim arzumdu bu, bir tek cod 2. cihan harbini konu almıştı, zaten o da sonraki serilerinde teknolojik savaşlara geçti.

  bf'nin böyle bir adım atması harikulade olacaktır ki benim gibi nostalji tutkunlarının da gayet memnun kalacağına eminim.

  eski savaşların atmosferi ve duygusu varken yeni modern zamanda geçen ve türlü türlü silahları kullanarak rambo gibi yardırmak bana pek cazip gelmiyor açıkçası. nitekim bf3'ten sonrasına da bakmadım.

  cod'un 2. cihan harbi temalı oyununu kim aklından çıkarabilir? var mıydı öyle bi atmosfer başka oyunda, var mıydı o heyecan? müthişti.

  umarım güzel gelişmeler duyabiliriz.
 • modern savaşı konu almaması kendi ömrünü kısaltır. bu çok bariz bir durum.

  dünya savaşı temasını ben de çok özledim. indie mindie kıl tüy oyunlara ilgi duymadığımdan ben de uzun zamandır aaa kalitede bir dünya savaşı oyunu bekliyorum ama bunu hardline gibi bir ara oyunla yapsalar daha iyi olur. battlefield kaç oyundur modern savaş oyunu ve çağın gerekliliği de bu.

  gerçi cod tarzı futuristik bir oyun olmasına bin kat tercih ederim. hatta futuristik olacağına araba yarışı olsun, platform olsun, adventure olsun daha iyi.
 • ea games'in uzay temalı fps yaparak içine sıçacağı oyun.

  duyum: notluyum.
 • eğer 1. dünya savaşı temalı olursa single player modu için bile alıp oynanır.

  ancak bf serisi ilk çıktığı günden itibaren modern savaş ve multiplayer üzerine kurulu bir seri.

  mp modunda günümüzde geçtiği için gerek araç, gerekse silah fazlalığı yüzünden zevkli bir oynanış sunuyor. 1. dünya savaşı hikaye kısmında iş yapar ama mp'ye geldimi çakozlar gibime geliyor. bekleyip görücez.
 • 1. dünya savaşı temalı olursa günümüzde var olan modern savaş akımına bir alternatif oluşturarak bir fark yaratabilir. ancak ilk nesil tankların, uçakların ve otomobillerin çok az kullanıldığı, helikopterlerin ve tam otomatik karbinlerin ise hiç olmadığı bir dönemde geçen savaşları konu alarak bize alıştığımız battlefield ruhunu nasıl verecekler çok merak ediyorum.

  yine de birinci dünya savaşında kilitlenen siper savaşı ruhunu bize verebilirler ya da deniz savaşlarında bf1942'de olduğu gibi gemileri ve topları bize kullandırtabilirler. öte yandan tabii ki çok sağlam bir hikayeden faydalanacaklar bu da bir artıdır. sadece hikayesi için oynanır oyun, kaldı ki bunu konu alacak ilk oyun olacak. zaten "büyük savaş" gibi bir malzeme varken bunca yıldır bunun oyun firmaları tarafından değerlendirilmemiş olması gerçekten ilginç.

  eğer uğraşılırsa bf1942 gibi efsane olacak bir oyun yapabilirler. birinci dünya savaşı konulu bir oyunun çıkacak olması fikri bile beni fazlasıyla heyecanlandırdı. bu oyundan beklentim şimdiden yüksek.