şükela:  tümü | bugün
  • 3. sezondayim ve dizinin hakkını teslim ederek(beğenmesem 3 sezin izlemem zaten orası ayrı da). kimsenin toz kondurmayip herkesin taptigi bir diziyi eleştirmeye başlıyorum. (selam zamanın ötesi ben geldim)

varan1 yemin ediyorum bazen gina geliyor bizim türk dizisi taktiklerine o kadar çok benziyor ki. karakterimiz merdivenlerden çıkıyor. merdivenlerden çıkması 3 dk sürüyor. karakterlerimiz birbirine bakıyor sahne 5 dk sürüyor. karakterimiz yere bakıyor bazen hic kafasını kaldirmiycak ve bütün bölüm bunu seyredicekmişim gibi geliyor. hayır hanniball'daki gibi boyle süper multi sanatsal sinematik feyz alinası kareler sahneler de değil bunlar. yahu adam dümdüz merdivenden çıkıyor ne demeye bana bunu izletiyosun ki? senin zaten taş gibi bir ağırlığın var dizi olarak bir felsefen var. surekli bu sahneleri ileri alarak izliyorum.

varan2
    yukarıda bahsettigim konu dram.sahnelerinde de geçerli. bunda benim zevklerimin de ağır bastığını soylemem lazım tabi sevmem böyle sahneleri. ama ileri de almam izlediğim dizilerde genelde. karakterlerimiz birbirine bakıyo ama 2 kelime konuşmaları 10 dklarini alıyor. bayiyor yeminle beni. bunda senaristlerin suçu büyük. hala hic bi karakterle tam olarak özdeşleşemedigimden dramlari da beni sarmiyor. starbuck aslinda kimdir başına neler gelmiştir, zenci mi afro amerikan mi neyse o ablamiz kimdir hele hiç bilmiyorum. hic bi karakteri tam işlemediler. dramlari da beni sarmıyor. kimin kimi sevdiği belli değil. herkes herkese aşık. öf.

en favori 3 karakterim rahip, doktor vr zeyna anlamız. doktora hayranım hatta.

bütün bunlarla beraber evet taş gibi de dizidir hakkını yiyeni tanrı culin yapar. simpsons'ların bi bölümünde homer'a arkadaşı güvenip yeni araba tasarlamasını istiyordu. o da butun ihtiyaçlara tam cevap veren bi araba yapıyordu. arabanin görünüşü o kadar çirkin oluyor ki kimse yüzüne bakmıyor ve arkadaşı iflas ediyordu. muhtemelen benim istediğim gibi bir dizi çekseler b3nden başka kimse izlemeeyecegij
  • gelmis gecmis en iyi dizi.
  • soundtracklerinin sizi saran atmosferi ile uzay boşluğunda kaybolabilirsiniz.

edit: önizleme linki bırakıldı.
  • torrent yöresinde türkçe dublajlı sürümlerine denk geldiğim şahaser.
  • (bkz: oz) ile beraber şu ana kadar seyrettiğim en iyi dizidir. senaryo bakımından neredeyse eşsizdir. olaylar öyle bir bağlanır ki olduğunuz yerde yohhhh amına çekersiniz. konuya veya karakterlere girmeyeceğim. nitekim üstteki entrylerde çokça bahseden yazarlarımız var.

dizi tarihinin en iyi finallerinden birine sahiptir. (bkz: lost) ve (bkz: oz) 'un finallerinden sonra resmen cenneti gördürtmüştür. ancak neredeyse her dizide olan bazı konularda beyin sikme işleminide fazlasıyla yerine getirmiştir. finaliyle beraber aklımda 100 tane soru belirdi. ancak elbette bu sorular bir (bkz: lost) taki kadar derin sorular değil.

(bkz: so say we all)
  • izleyen herkese göre dünyanın en iyi dizisidir. yok "dünyanın en iyi dizisi x'tir" diyenin zaten battlestar galactica'dan daha haberi bile yoktur.

finali zaten mükemmel, bunu artık belirtmeye gerek yok. sayfalarca söylenmiş.

genelde dizilerin 3.sezon finalleri çok iyi olur. işte battlestar galactica tüm diziler içerisinde en iyi 3.sezon finaline sahip dizidir.

-s!-
    3.sezon finalinde son 5'li cylon modelinin 4'ünün kim olduğunu öğreniyoruz. ve biz şok!
    -s!-

oyunculuk, kurgu, müzik, görsel efekt. hiç bir zaman bu 4 etkenden birinin sırıttığını görmedim. muhteşem!
  • güzel dizidir. hatta pek güzeldir. ama "insan doğasını" anlatmak gibi, boyunu aşan bir işe kalkışıp sınıfta kaldığı da bir gerçek. gezegenleri paramparça olup, işgal edildikten sonra, aradan 15 gün geçmeden demokrasi, insan haklarını ve mevcut başkanın demokratik meşruiyetinin tartışan insanlar var dizide.

kısacası; felsefik derinlik, alt metin, tutarlılık gibi şeyleri tv yapımlarında aramıyorsanız, gayet iyi bir dizidir. e zaten bunlar da, tv yapımlarında bulabileceğiniz şeyler değil.

not: ha dizinin bir de; cylonların neden insanlardan bunca nefret ettiklerini ve 50 bin kişilik bir insan topluluğunu evrenin dört bir köşesinde neden kovaladıklarını açıklamamak gibi "küçük" bir anlamsızlığı var. yani dizinin en temel konusunda, izleyicinin aklındaki en temel sorunun cevabını vermiyorlar. hal böyleyken, finalini beğenenler var.
  • izleyen herkese göre dünyanın en iyi dizisi değildir. bence iyi dizidir ama en iyisi değildir.
  • spoiler butonu kullanmadan dizinin konusunu entryine katan dallamalar tarafından azımsanmaktadır. buradan bile ne kadar büyük bir dizi olduğunu görebilirsiniz.

(bkz: eşek hoşaftan ne anlar)

bir de not düşmüş devam etmiş...tey allahım.

kurgusu ile felsefe ve mitolojisi ile değme doktrinel ütopyalara taş çıkartan dizi.
  • tüm zamanların en iyisi. götünüzle izlememişseniz "cylonların neden insanlardan bunca nefret ettiklerini ve 50 bin kişilik bir insan topluluğunu evrenin dört bir köşesinde neden kovaladıklarını" anlamışsınızdır.