şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: polis ağzı)
 • batuhan çolak, gazi üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. lisans eğitimi sürecinde gazi üniversitesi gazetesi’nde çalışan çolak, mezun olduktan sonra bir süre atv ankara haber merkezi’nde görev aldı.

  2007 yılında “tabeladan kovulan türkçe” isimli araştırma haberiyle aydın doğan vakfı 18. genç iletişimciler yarışması araştırma-inceleme dalında türkiye birinciliği ödülünü kazandı.

  2014 yılında gazi üniversitesi’nden “siyasal iletişim sürecinde propaganda amaçlı afişlerin değerlendirilmesi (2011 genel ve 2014 yerel seçimleri örneği)” isimli tez çalışmasıyla yüksek lisans mezunu oldu.

  üniversitelerdeki terör yapılanmaları ve eylemleri üzerine uzun yıllardır araştırmalar yürüten yazar, ayrıca oryantalizm, medya ve siyasal iletişim konularında da çalışmalarını sürdürmektedir. yazarın çalışma konuları kapsamında ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş bildirileri ve çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

  yazar, 2006 yılında kurduğu haberdokuz.com isimli internet haber sitesinin genel yayın yönetmenliğini sürdürmekte. aynı sitede özel haberler ve köşe yazılarıyla da güncel konulara değinerek araştırma-inceleme çalışmalarına devam ediyor.

  15 aralık 2014 tarihinde yayın hayatına başlayan ulusal bir gazetede 2015 yılının aralık ayına kadar genel yayın danışmanlığı ve köşe yazarlığı yaptı.

  çolak, 2016 yılının ocak ayından itibaren yeniçağ gazetesi’nde geçmiş ve köşe yazılarına burada devam etmektedir. çolak aynı zamanda yeniçağ gazetesi’nin internet sayfası genel yayın yönetmenliği görevine getirilmiştir.

  ayrıca dhkp-c üzerine yaptığı araştırma inceleme çalışması oldukça dikkat çekicidir.

  dhkp-c terörünün tarihi, stratejisi ve gençlik üzerindeki faaliyetleri
 • bugün şöyle bir yazı okudum. kimmiş diye bi bakıyım dedim. terör kıskacında üniversitelerkitabının yazarıyla aynı kişi olduğunu görünce çok şaşırdım. bu iki çalışma nasıl aynı kalemden çıkıyor anlayabilmiş değilim. bi tarafta çok önemli bi gazetecilik/araştırma çalışması. öteki tarafta yalan yanlış bilgilerle dolu, gazeteciliğe sığmayacak bi yazı. kendisine yakıştıramadığım nokta özellikle barış ünlüyü hedef göstermesi. abi pkk anlatılmadan, ermenilerle olan ilişkilerimiz anlatılmadan türk siyasal hayatı dersi mi işlenir? siyasal bilgiler fakültesi öğrencilerinin bu konuları işlememesi, çalışmaması hangi akla mantığa sığar? derste anlatmakla propaganda aynı şey kabul edilebilir mi? aynı hocadan inkılap tarihi dersi aldım, o derste de tikko olsun pkk olsun türkiye'nin siyasal tarihinde önemli yere sahip olan sol örgütleri anlattı, gayet nesnel olarak. herhangi bir propaganda söz konusu değil. kendisi bunlardan birine destek veriyor olabilir, lakin öğrencilere bunları aşılaması gibi bi şey kesinlikle yok. bi soru sordu diye hemen adına gazete demeye dilimin varmadığı şeylerde hedef gösterilmiş. yahu sbf öğrencisi bunlar hakkında yorum yapmasın da ne yapsın? bunda anormal ne var?
  bi başka nokta da mülkiye hakkında yaptığı karalamalar. bu okulda bugüne kadar bayrağımıza karşı herhangi bir saldırı olmadı. en azından 3 senedir bu okulda öğrenciyim, bu 3 yılda gerek rektör ibiş*, gerek , öğrenci konseyi eski başkanı*, gerekse akit türevi internet gazeteleri tarafından kanıtsız, iftira yazılarıyla böyle iddialar dile getirildi. yok kardeşim böyle bi şey.
 • yazdıklarıyla üniversitelerdeki kirli oyunları deşifre etmektedir.
  pkk yandaşlarını, akademisyenlerini, örgütlenmelerini, kanıtlarıyla, belgeleriyle açıklamaktadır.
 • gazi iletişimin türkiyeye armağan ettiği geleceğin kulvarında iyi kalemlerinden biri olacak şahıs. sınıf arkadaşımdı üniversitede.
 • muhtemelen sözlükte kitabının pazarlaması için "bir el atan" arkadaşları ileteceğinden buraya yazayım. zamanında şöyle yazmış:

  "fırat tek başınaydı, karşındaki grup ise yaklaşık 150 kişiydi.

  10 kişi bile karşısına çıkmaya cesaret edememişlerdi.

  öylesine delikanlı, öylesine vatansever biriydi…"

  hah işte aşağıdaki videoda 23. saniyede o tek kişi görünüyor:
  (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=f7ntcfnqpig)
 • (bkz: #58637368)

  (bkz: #58882106)

  21.01.2016 tarihinden itibaren yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı.
 • yalancı yobazın tekidir. delil kanıt vs hak getire. 26 nisan tarihli yazısında msgsü'deki esra keskinkılıç'ın attığı iftira sebebiyle 25 öğrencinin evlerinin basılarak göz altına alınması mevzusunun fos çıkmasından sonra bir yazı yazmıştır ki göt kurtarmaya çalışmanın böylesi dedirtmiştir. ayrıca bu yalanın bir bölümünde de şöyle bir ifade kullanarak bu kadını haklı çıkarmak için bölüm başkanı abdullah uçman'ı hedef göstermiş ve iftira atmıştır. iki gün sonra da kendisine dava açılırsa falan "teröröstlörü rahatsız ettik rerörö" diye ağlar bu tip kalemşörler. işi gücü ısmarlama yazı yazmaktır. son zamanlarda (bi on on beş yıl kadar işte) o kadar çok türedi ki bunlardan normal yazan insan sayısı bir elin parmağını geçemeyecek kadar az.

  "akademisyenlerin içerisinde ciddi bir grup bu yapılanmayı ve öğrencileri destekliyor. derslerden geçmelerine yardımcı olunup, “yüksek not verilecek öğrenciler” şeklinde isim listeleri yapılıp elden ele dolaştırılıyor.

  isim listelerindeki öğrencilerin hepsi terör örgütü mensubu ve rahat bir şekilde okullarını bitirip, akademisyenliğe hazırlanıp, sonrasında da yine aynı isimlerden destek görerek “akademisyen” oluyorlar. yabancı dil sınavından almak istedikleri notu da pkk’nın sınav çetesinden aldıkları yardımla çok rahat bir şekilde gerçekleştirip, gelecek nesillerimizi yetiştirmeye başlıyorlar!

  fakültede öğretim üyesi olan doç. dr. esra keskinkılıç’a da bölüm başkanı a.u. tarafından böyle bir liste ulaştırılıp, ismi geçen öğrencilere yüksek not verilmesi isteniyor. keskinkılıç ise bu adaletsizliği ve eşitsizliği kesinlikle kabul etmeyeceğini belirterek reddediyor."

  (bkz: esra keskinkılıç)
 • üniversiteler ve gençlilk üzerine yazdığı yazılarla, pkk'lıları panikleten, korkutan cesur kalemdir. sözlüteki bazı pkk'lılar tarafından hedef gösterilse de belgeler yalan söylememektedir.

  hadi tek bir tanesini yalanlayın pkk seviciler!

  pkk'nın akademi kadrosu çalışıyor

  son yayınladığı yazısından bir görüntü

  kanıt 2

  okuyun, okutun...
 • yeniçağ'daki yazısında akp ve pkk'nın oyununu gözler önüne sermiş;
  http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…kler-42405yy.htm