şükela:  tümü | bugün
  • mira-i pinhan lakaplı sokak edebiyatçısı. morfinsiz çekilen düş sancıları adlı facebook sayfasının ve aynı ismi taşıyan şiir kitabının sahibi.

http://www.facebook.com/…rfinsizcekilendussancilari
  • son günler de tanıştığım, şu aralar çokca taktığım yazar.
    tanrım; yeni bir muhasebeci bulmalısın kendine, hesap kitap işleri karışıyor olmalı yukarıda. çünkü aşağıda yolsuzluğa karışıyor aşağılık kadınlar, aşağılık erkekler. hüzün yağıyor bulutlardan, bileklerden kan yağıyor, ruhlardan fahişelik. gözyaşı yağıyor sonra, sonrası bir garip kuraklık.
    (bkz: morfinsiz çekilen düş sancıları)
  • daha karnındayken ben, paslı bir hançerle geri gönderseydin keşke beni anne.
    ya da babam ormandan kestiği bir ağaçtan oysaydı beni, dursaydım soluksuz bir şekilde en sevdiğin gümüşlükte.
    kış geldiğinde aşık olursam, sobaya atar demli bir çay yapardın...
  • yaş düştü gözümden, çok ağladım ulaşılmazlığına
    bardaktan boşanırcasına değil ama
    annemle babam boşanırcasına

demiş şair...
  • bir sozluk zirvesinde tanistigim sari sacli mavi gozlu karadenizli serseri korsan cd saticisi, simdi, sokak edebiyatcisi.

dunyada sosyal paylasim siteleri vasitasi ile unlenmis ilk sayir* olacak kisi. aha da buraya yaziyorum. facebook sayfasina girin ve siyirlerini okurken 'hasiktir be' cekmenin tadina varin.

"hoşuma gidiyor insanların birbirinden nefret etmesi. nefret ettikleri sürece çıkarları olmadığını hissediyorum. bir insan bir insandan çıkarı olmazsa nefret eder çünkü...//dedde."

"mutluluğun ibadet sayıldığı bir coğrafyada, azılı bir kâfirdim bütün azizler tarafından yüz çevrilmiş. ve evime döndüm, yalnızlığıma döndüm geceleri. bir baktım ki, bütün ayrılıklar sana evrilmiş...//dedde."
  • geçtiğimiz ay rasyonel şizofreni adını verdiği kitabını yayınlamış, hatta kitap ikinci baskısını yapmıştır. bu müthiş kitaba şu adreslerden ulaşabilirsiniz.

"26 eylül 1987'de bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde doğdu. 87'den beri allah’ın yanında insan olarak, intihar tasarımcısı pozisyonunda çalışıyor. her gece sabahlara kadar uyur. bir şeyler yazar, insanlar şiir der, sonra da şair. sonra kafaları bozulur, sen kendini şair mi sanıyorsun der. orijininde o şayirdir, şiyir yazar. çünkü bu ülkede attila ilhan şiir yazmıştır, nazım hikmet şiir yazmıştır, turgut uyar, edip cansever, orhan veli şiir yazmıştır. bu isimlerin yanında şiir yazıyorum demekten utanır. ve döneminde her 10 insandan 10 tanesinin de şiir yazıyorum demesinden dolayı böyle bir tepki verir. bunların dışında kalabalığı sevmez ve şairlerin olduğu kaldırım şu dönemde haddinden fazla ve ucuz bir kalabalık içinde, şair kaynıyordur. o da şayir olarak karşı kaldırımdan tek başına gezegeni izler arada önünden bir aşk geçer, parmak atar, dayak yer falan. işte hepsi bu kadar. merhaba."

kişisel web sitesi: http://www.batuhandedde.com/
    facebook: http://www.facebook.com/batuhandedde
  • beyni çok fazla çalı$an $ayir. denemelerinden olu$an kitabı, rasyonel şizofreni'yi biz daha sindirememi$ken, 2 tane de roman yazmakta olduğunu belirtmi$tir facebook sayfasında. bazen ergen, bazen incici. çoğu zaman da duygu tellerine dokunup inciten bir adam bu.

iyi lan galiba.
  • youtube'da bir şarkının dibinde tanıdım kendisini, "yıldızlarla evleniyorum anne, geceyi yak avuçlarıma kına gibi" lafına denk geldim, facebook sayfasına uğradım, ekşide baktım hakkında yazılanlara.. ilgimi çekti.. not ettim bir kenara...
  • askere gidişini ertelemiş, başka bir hayatın peşinden koşmaya başlayan şayir. herif. daha çok insan tanısın, bilsin.. az tanınırken bir şekilde bu dünyaya siktir çekip giderse "vah vah ne kadar da iyi bi şayirdi cnm yha!" şeklinde yapmacık bir üne kavuşmasını istemez kimse tabii. nobel alıcak daha. öyle diyo.

bi de, artık muslukçu değilmiş.. new life ya olayı, ondan. eskiye dair ne varsa çöpe.
  • marjinal olmaya çalışan yeni nesil şair .şiire şiyir diyen insan hiç tdk sözlüğüne uymazmısın arkadaş sen?