şükela:  tümü | bugün
  • sabitlenmiş entry
    kendisi dominik'te yarışma sürecinde olduğu için, en yakın dostu olarak batuhan'ın katıldığı melis güvenç'le olan programdan 20 saniyelik bir bölümü alarak, medyada farklı amaçlarla paylaşım yapan bir grubun "homofobi" söylemlerine yönelik açıklama yapma gereği duydum.

melis hanımın da paylaşımlarında söz ettiği, röportajda bahsedilen senaryo, içerik olarak gay bireyin küçük bir kız çocuğuna aşık olması ile başlayan ve kabul edilemez içeriği, yayın formatı gereği dile getirilemese de, beraberinde hararetli bir söylem yarattı. ve kan dondurucu bu senaryo içeriğinin yayın kuralları gereği tam anlatılamamasından ötürü belirli bir kesimin de işine gelecek şekilde "homofobi" olarak yayıldı.

ben batuhan'ı çok uzun yıllardır en yakın dostu olarak tanırım. yarışmada oluşan antilerini bile seven ve fan kitlesine de kimseyle kavga etmemesini, hakaret edilmemesini şart koşan bir videosu bile kendi kanalında yayındayken "homofobi" yakıştırmasını şaşkınlıkla okudum. senaryoya konu olan ve batuhan'ın tepki verdiği pedofili, ülkemizde ve dünyada, herkesin ortak bir dille lanetlemesi gereken bir konuyken, farklı çıkar gruplarının bu denli hassas bir konuyu eksik bilgiyle saptırarak farklı bir şekilde gündeme getirmesi de kabul edilemez.

ötekileştirmeden beslenen, fikirleri suistimal etme üzerine dayalı hareket eden bazı grupların, pedofili gibi böylesine hassas ve herkesin tepkisini ortaya koymaktan çekinmeyeceği bir konuyu, başka amaçlarla gündeme getirmesini yakın dostum batuhan karacakaya ve başta çocuklar olmak üzere bu konudan muzdarip herkes adına kınıyorum.

konunun aslının farkında bile olmadan kesilmiş bir video ile yaratılmış yanlış algı üzerinden batuhan'a edilen küfürlerden, hakaretlerden son derece üzgünüm. bu vesile ile oyuna getirilerek pedofili içeriğini savunan bir noktaya çekilmiş olduğunuzu da bu paylaşımları yapan ve savunan herkese hatırlatmak isterim.

taha günay
  • 114 entry daha

hesabın var mı? giriş yap