şükela   tümü | bugün
 • lozan'da batum konusunun açılmadığını dahi bilmeyen cehli mürekkep muhteremdir.
 • işimiz gücümüz yok muhteremlere tarih öğreteceğiz. gerçi anlamıyorlar ama neyse bulunsun burada. iyi dinleyin muhteremler. adakale lozan'a kadar türk toprağı kalmış bir adadır. başka ülkelere bırakıldığına dair bir antlaşma yoktur. batum ise lozan'dan önce yapılmış kars antlaşması ile gürcistan'a bırakılmıştır. batum defteri karşılıklı anlaşarak kapatılmıştır yani. lozan'da o defteri açana "salak" derler. heyette o derece salaklar olmadığı için açılmamış işte batum defteri. adakale ise sınırdan yüzlerce km uzakta olsa bile hakkında hüküm olmayan ve egemenlik hakkı iddia edilebilecek bir toprak parçasıdır. anlayabildiniz mi muhterem cühela?

  bakın sizin medyanızdan da kaynak getiriyorum. okuyun da anlayın adakale'nin tarihini: http://www.milligazete.com.tr/…/256517#.ufaij9k-2so

  çok cahilsiniz gerçekten yaa.
 • lozan'da kaybedilenler yanında batum'un lafının bile edilmeyeceğini de bilmiyor olabilecek cahildir.
 • lozan gibi bir kara lekeyi aklama çabasındaki kurnazın! dikkatleri batum'un lozan'da kaybedildiğini savunan kişinin ne kadar da cahil olmasına çekip lozan'ın utanç tablosu olduğu gerçeğinin üzerini kapatma arzusuna araç ettiği ''cahil''. batum yok lozan'dan önce kaybedilmiş de yok bilmem neymiş.
  ne önemi var ulan bu cahilin!

  sen lozan gibi bir hezimeti aklamaya çalışıryorsun! asıl sirk bu! asıl komedi bu! asil utanç bu!..adı üzerinde o cahil. ya kendini okumuş-yazmış zeki sanan sen!

  yuhhh olsun. yazıklar olsun. lozan'ın da övüldüğünü gördük ya. allah ıslah etsin.
 • lozan'a bok atanlar sevr'e bir baksın hele:

  https://encrypted-tbn1.gstatic.com/…jc73viundl_gxby

  edit: bunu ortaya atan gerizekalılar, 1918'de batum'un osmanlı'da kaldığından falan bahsetmiş, ama 1920'de samsun'un doğusunun sevr ile yabancılara verildiğinden bihaber olmalı.
 • sevr ile annelerini gönüllerince siktirememiş olduğundan mıdır bilinmez şiddetle lozan'a saldıran şakirttir. malum kendileri yalamaya epey meraklılar.

  kendilerine tavsiyem o kadar meraklıysan git siktir bi ingiliz'e. geçmişi yad eder üstüne de bi sigara içersiniz beraber artık
 • lozan'a laf atanlar acaba yerine neyi koyuyorlar merak ediyorum. sevr mi yoksa sykes-picot mu hangisi arkadaşlar yoksa o çok sevgili, o çok beğendiğiniz, torunu olduğunuz osmanlının başka bizim bilmediğimiz bir antlaşması mı vardı. neymiş lozan da toprak kaybetmişiz, bana 1699 karlofça dan beri kazandığımız bi kara parçası var mı onu söyleyin. musul, kerkük batum ve diğer kaybettiği düşünülen toprakların hepsi osmanlı devleti zamanında kaybedilmiştir. lozan ı beğenmeyenler gitsin kumdan oynasınlar çünkü zeka yaşları ancak onu yapmaya muktedirdir.
 • lozan'dan önce batum (bkz: holosko artı bir miktar para) karşılığı ruslara terkedildiği için konudan uzak bir arkadaş olmalı. bu memlekette mustafa kemal atatürk'ün pusulasız eski köhne bir gemiyle samsun'a gittiğine iman etmiş adamlar (bkz: şahbaba) bandırma varken bu tarz hatalar normal olmalı.
 • batum'un hikayesi basittir, değildir; kemal bey tarafından moskofa peşkeş çekilmiştir çekilmemiştir; lozan zaferdir, hezimettir konu bunlar değildir. konu bir kısım muhteremleirn batum'un lozan'da kaybedildiğini sanmalardır. kör cehaletleridir. bunu bile anlamaktan aciz, aklınca laf soktuğunu sanan, hakikati örtmeye çalışan embesiller var. ya aptallar ya da ahlaksızlar. yerleyeksan biraderim bu tenyalar seni dinler. şunlara akıl ver de rezil olup dalga unsuru olmasınlar.