1. lozan'da batum konusunun açılmadığını dahi bilmeyen cehli mürekkep muhteremdir.
 2. batumun lozandan önce peşkeş çekildiğini bilmeyen cahildir. diyorsa ki " tuna üstündeki bir adacık olan adakalenin konusunu açanlar, batumu neden açmadılar lozanda ?" son derece mantıklı bir cahil olur o vakit.
 3. işimiz gücümüz yok muhteremlere tarih öğreteceğiz. gerçi anlamıyorlar ama neyse bulunsun burada. iyi dinleyin muhteremler. adakale lozan'a kadar türk toprağı kalmış bir adadır. başka ülkelere bırakıldığına dair bir antlaşma yoktur. batum ise lozan'dan önce yapılmış kars antlaşması ile gürcistan'a bırakılmıştır. batum defteri karşılıklı anlaşarak kapatılmıştır yani. lozan'da o defteri açana "salak" derler. heyette o derece salaklar olmadığı için açılmamış işte batum defteri. adakale ise sınırdan yüzlerce km uzakta olsa bile hakkında hüküm olmayan ve egemenlik hakkı iddia edilebilecek bir toprak parçasıdır. anlayabildiniz mi muhterem cühela?

  bakın sizin medyanızdan da kaynak getiriyorum. okuyun da anlayın adakale'nin tarihini: http://www.milligazete.com.tr/…/256517#.ufaij9k-2so

  çok cahilsiniz gerçekten yaa.
 4. lozan'da kaybedilenler yanında batum'un lafının bile edilmeyeceğini de bilmiyor olabilecek cahildir.
 5. lozan gibi bir kara lekeyi aklama çabasındaki kurnazın! dikkatleri batum'un lozan'da kaybedildiğini savunan kişinin ne kadar da cahil olmasına çekip lozan'ın utanç tablosu olduğu gerçeğinin üzerini kapatma arzusuna araç ettiği ''cahil''. batum yok lozan'dan önce kaybedilmiş de yok bilmem neymiş.
  ne önemi var ulan bu cahilin!

  sen lozan gibi bir hezimeti aklamaya çalışıryorsun! asıl sirk bu! asıl komedi bu! asil utanç bu!..adı üzerinde o cahil. ya kendini okumuş-yazmış zeki sanan sen!

  yuhhh olsun. yazıklar olsun. lozan'ın da övüldüğünü gördük ya. allah ıslah etsin.
 6. 1918'de yapılan plebisitle batum osmanlıda kaldı.
  ayrıca, 1. meclis'de 4 tane batum milletvekili vardı diye anlatmayı sürdüren
  ihtiyar bilgeyi dinleyelim istersen, einstein. senin ve gibilerin palavralarını
  yüzyıla yakındır dinledik.

  http://www.youtube.com/watch?v=o8s33ljv8fo
 7. tarihi kadir mısırlıoğlu ve mustafa armağan'dan öğrenen cahildir, hocaları cühela olunca öğrencisi de cahil olacaktır elbet.

  ama yok 1878'de berlinde abdülhamid verdi demeyeceklerya mustafa kemal sattı batum'u...
 8. batum'un hikayesi basittir. lenin'in bir mektubuyla sovyetlere peşkeş çekilmiştir. sadece bir mektup ve rica ile... karşılığında para ve silah yardımı alınmıştır.

  (bkz: altüst oluşun sebepleri)

batum'un lozan'da kaybedildiğini sanan cahil hakkında bilgi verin