şükela:  tümü | bugün
 • polonyalı bir adet black/doom metal grubu.

  2015 yılında 'litourgia' adlı albümleri ile mükemmel bir ilk albüme imza attılar. ilk dinleyişte ağzımı açık bırakan ender gruplardan biri oldular. yaptıkları müzik çok katmanlı, yer yer ortodoks black metal grupları gibi ayin tarzı bölümler, yeryer çiğ black metal, az az da doom etkileri serpilmiş tam kıvamında ama çok yoğun bir atmosfer. saçma anlatmış olabilirim ama dinlemeden fikir sahibi olmanız zor.

  sonuç olarak şiddetle tavsiye edeceğim mükemmel bir grup. umarım bir sonraki albümleride aynı etkiyi devam ettirirler. dinleyiniz...
 • canlı performansı etkileyici olan ayinsel grup. ilk albümleri litourgiya sekiz adet yekteniya'dan oluşmaktadır, ayrıca sekiz telli gitarlar kullanmaktalar, müzikleri ürpertici.

  grup hakkında şöyle denilmiş: "batushka is a russian-speaking polish black metal band with doom and post-metal influences. the members keep their identities in secret, although rumours have spread that they are well-known figures of the polish black metal scene."

  muhteşem grup. öyle böyle değil, albümlerinde boş şarkı yok, özellikle üçüncü şarkı fevkalade.
 • adamlar ortodoksluk temasını işliyor, ruhani boyutlara ulaşacak kafada bir müzik icra ediyor, black metal'de resmen çığır açıyor.

  intihar ve cinayet potansiyelini yükseltiyor insanda. sağlığa cidden zararlı.