şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elemanları hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadığımız polonyalı bir orthodox black metal grubu.

  debut albümleri "litourgiya" 2015'in en iyi black metal işlerinden biri.
 • polonya çıkışlı 2015'in en güzel metal albümlerinden birine imza atmış grup, black metalin farklı bir tarzı olan albüm özgün bir yapım olmuş saygılarımı iletiyorum.
 • polonyalı bir adet black/doom metal grubu.

  2015 yılında 'litourgia' adlı albümleri ile mükemmel bir ilk albüme imza attılar. ilk dinleyişte ağzımı açık bırakan ender gruplardan biri oldular. yaptıkları müzik çok katmanlı, yer yer ortodoks black metal grupları gibi ayin tarzı bölümler, yeryer çiğ black metal, az az da doom etkileri serpilmiş tam kıvamında ama çok yoğun bir atmosfer. saçma anlatmış olabilirim ama dinlemeden fikir sahibi olmanız zor.

  sonuç olarak şiddetle tavsiye edeceğim mükemmel bir grup. umarım bir sonraki albümleride aynı etkiyi devam ettirirler. dinleyiniz...
 • canlı performansı etkileyici olan ayinsel grup. ilk albümleri litourgiya sekiz adet yekteniya'dan oluşmaktadır, ayrıca sekiz telli gitarlar kullanmaktalar, müzikleri ürpertici.

  grup hakkında şöyle denilmiş: "batushka is a russian-speaking polish black metal band with doom and post-metal influences. the members keep their identities in secret, although rumours have spread that they are well-known figures of the polish black metal scene."

  muhteşem grup. öyle böyle değil, albümlerinde boş şarkı yok, özellikle üçüncü şarkı fevkalade.
 • eğer kariyerlerine devam etmeyi düşünüyorlarsa, halihazırdaki black metal tayfası şimdiden kara kara düşünmeye başlayabilir (kelime oyununa gel). black metal'in belki de en ürkünç formuna ulaşan grup gece yarısı dinlemeden önce bir iki defa düşünmenize neden olacak karanlıkta müzik yapıyor. özellikle ayinimsi bölümlere ağırlık veren parçalar, inanılması güç bir atmosfer oluşturuyor. eskiden hep 2010'lu yıllarda adam gibi black metal yapan birileri kalır mı derdim, evet kalıyormuş.
 • adamlar ortodoksluk temasını işliyor, ruhani boyutlara ulaşacak kafada bir müzik icra ediyor, black metal'de resmen çığır açıyor.

  intihar ve cinayet potansiyelini yükseltiyor insanda. sağlığa cidden zararlı.
 • daha ilk albümden bir başyapıt ortaya koyan polonyalı black metal grubu.
  yekteníya ıv
 • bitti bitiyor dediğimiz black metal türünü yeniden canlandıracak gibi.

  (bkz: https://youtu.be/puhbykaa0d8)
 • yekteniya v'ını dinlemeye doyamadığım, her yerde fellik fellik litourgiya vinyl'ini aradığım cağnım gurup. yeni albüm için çok bekletmemelerini umuyoruz.
 • bir kez canlı dinleme fırsatını bulduğum, yüzlerinde maske ile çıkan, ortodox ayini gibi şov yapan kült grup. rivayete göre mgla'nın elemanlarından ve bir adet daha polonya'nın ünlü grubunun elemanlarından oluşur (behemoth? bilemeyiz) ve gerçek hayattaki tipleri meslek liseli gibidir.
  favori şarkılarım: yekteniya 3, 5 ve 6.