şükela:  tümü | bugün
  • kisaca master bug da dedigimiz, 2014 eylul ayinda acilan yuksek lisans programi.

yazilimci bir backgrounddan gelmeyi sart kosmaksizin, daha cok isin tasarim yonunden yaklasarak oyun yapmayi ogreten bir program.

ben varligindan oyungezer dergisi sayesinde haberdar oldum, kafayi kirip butun isimi gucumu birakip buraya geldim. iyi ki de gelmisim. universite sinavina girdigim sene boyle bir lisans programi olsaydi zaten kesin onu okurdum, her zaman hayalimdeki meslek oyun yapimcisi olmakti, bu imkani bana veren bir yerde okumak ruya gibi birsey.

tek manyak da ben degilmisim, toplam 18 kisiyiz, hafta ici isimizden gucumuzden cikip kosa kosa buraya geliyoruz. insanin tutkulu oldugu konuda egitim almasi cok farkliymis, hic kosarak okula gittigimi hatirlamiyorum su zamana kadar...

akademik kadroya gelirsek, isin basinda güven çatak var. main project derslerini ve workshoplari guven hoca yapiyor. akademik kadronun geri kalani da su sekilde;

sercan şengün - game art & aesthetics
    barbaros bostan- interactive narrative
    yılmaz kıymaz - game development with contemporary game engines
  • özel üniversitelerin böyle bir disiplinde öncü olması gayet normal. umarım devlet üniversitelerinde de görürüz böyle hareketler, tabi sektörün canlanması şart. şu aşamada eğitimci bile bulabileceklerini zannetmiyorum. (belki çeklerden transfer yapılabilir.)
  • akademik olarak sosyal bilimler acisindan oyunlari ele alan ve cogu konuda sektorden destek goren programdir. bu nedenle egitimci sikintisi pek gorulmuyor.

2015-2016 basinda sanirim tum ogrencilere 50% burs verildi. para gelsin nereden gelirse gelsin amaci da pek bulunmuyor(yine de ozel universite oldugunu unutmamali)
  • yıllardır hayallerimi süsleyip, bu yıl benim için gerçeğe dönüşen, hayatımda ilk defa sabahlara kadar ödev hazırlayıp, uykusuz, bitkin günler geçirmemi sağlamasına rağmen bayıldığım okulum .

her okulda devamsızlığın sınırlarını zorlayan ve üniversiteye uğramadan bitirmiş bir insan olarak ilk dönem tek günü bile kaçırmadım, ve bunu aynı anda çalışırken yaptım. o derece bayılıyorum kendisine*
  • bahar döneminde başlamayı düşündüğüm, türkiye'de alanında tek bölüm.

okuyan ya da okuyan tanıdığı olanlar yeşillendirirse çok memnun olurum, zira kafam sorularla dolu.

edit: @hadi motor yapalım uyardı, itü'nün de bir programı varmış, ekleme için teşekkür ediyorum.

itü oyun dizaynı
  • denizcilik bölümlerindeki hezimetten sonra yeni bir ufka yelken açmışlar.
    diploma, yeterlilik, referans veremedikten sonra o bölümü açmanın mantığı nedir o da ayrı bir trajedi.