şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alman bavaria tekne firmasinin en cok satan yelkenli serisinin ismi.
  http://2bavaria-yachtbau.com/index.php?id=470&l=1
 • sade hatlara sahip olmasına rağmen herşeyi ayrıntılı şekilde tasarlanmış olan yelkenli tekne.
 • bu serinin tekneleri, model adindan da anlasilacagi uzere seyir/gezinti tekneleridir.
  (bkz: cruiser)
  (bkz: gezinti)

  yaris icin tercih edilebilecekler icin soyle alalim:
  (bkz: bavaria vision)
 • mümkün olduğu sürece hafif malzemelerin kullanıldığı fakat hafif olması amacıyla konfordan taviz vermeyen yelkenli teknedir. yarış teknesi değildir. nasıl bir yarış teknesiyle bir ay boyunca koylarda yolculuk yapmak sıkıntı verici olursa* bu tekne ile de yarış yapmak sıkıntı verici olur*.
 • otomobil camiasında volkswagen ne ise, yelken camiasında da bavaria cruiser odur. ortalama yelken keyfini ortalama fiyatlarla sunar. ikinci el satışının kolaylığı ve satıştaki makul fiyat düşüşü, tercih edilmesindeki en önemli etkendir. kısa mesafelerde keyifli olmasına karşın, düşük beygirli standart motorları ile yanaşma - ayrılma manevralarında zaman zaman zorluklar yaşatabilir. yelkeni öğrenmek ve yelkenle yaşama dair iyi bir başlangıç olarak tavsiye edilir...
 • konfor için en güzel tekne bunlarda.

  hatta 300 bine bi tane güzeller güzeli buldum da ortak girecek bi aileye daha ihtiycım var tek başıma yemez.

  bavaria 33 enfestir. yazlık alma bunu al.
 • denize kıyısı olmayan bir şehirde ** üretilmesine rağmen her yıl en çok üretilen yelkenlilerin markası. yüksek hacimlerde üretildiği için nispeten ucuzdur fakat kaliteli bir teknedir.
  genelde blue water cruising için olmadığı söylense de bu tekneyle atlantik geçen çok insan var.
  bir gün 36 ft ine sahip olmak istediğim güzellik.

  edit: imla
 • 30 feet'lik modelini* elime geçen ilk fırsatta alacağım, alaman mucizesi yelkenli tekne serisidir. 30 feet bana yeter de artar bile; bundan ötesi boş yere fazladan marina parası...

  hayallerimi süslüyor adeta ama, ülkemizdeki fahiş marina fiyatları yüzünden bir mucizeye ihtiyacım var gibi; ölene kadar hayal olarak kalmaya devam edecek gibi gözüküyor.

  edit: mucize gerekiyor dedim ama, istmarin'in listesindeki 365 günlük birim fiyat üzerinden, teknenin tam boyunu ve kemere uzunluğunu ve hatta %0,948'lik damga vergisini de hesaba katarak yıllık kira bedelini hesapladım ve şayet elf gözlüklerim beni yamultmuyorsa, yıllık kirası 12000 tl'ye tekabül ediyor. aslında oldukça uygun gibi; aylık 1500 lira kiradan bir evde oturmanın yıllık maliyetinin 18000 tl olduğu göz önüne alınırsa salt kira fiyatı 6000 lira daha ucuza geliyor. hem de istinye ya da tarabya'da, denizin içinde oturuyor olacaksınız. bu artan para da pekala diğer masraflara ayrılabilir.

  bu bayağı makul geldi arkadaşlar, tedirgin oldum... burası türkiye yahu, sanki bu kadar kolay olmamalı değil mi? detaylı bilgi sahibi olan "hayır gerizekalı yanlış/eksik hesaplamışsın!" diyerek beni yeşillendirebilir.