şükela:  tümü | bugün
  • turkcell'in gerçek anlamda kötü yeni seyahat sitesi. gidiş-dönüş bileti arattığınızda sadece dönüş biletinin bilgileri ekrana geliyor. bu kadar basit bir hatayı yapabilmek gerçekten anti-uzmanlık gerektiriyor.
  • aynı tarihte 1200 tl'ye bulduğum gidiş dönüş yeni zelanda biletini bana 3500 tl olarak bulan vasat mı vasat seyahat sitesi. aradaki farkla insanlar evleniyor diyor kendilerine kapıyı gösteriyoruz.
  • turkcellli'ye 8% indirim demiş site. bana thy'den bir uçak bileti bulmuş getirmiş. merak edip thy'nin sitesine de aynı uçuş için baktığımda indirimli fiyatın bire bir aynısını hatta biraz daha ucuzunu gördüm. thy özelinde bir şey mi yoksa hepsinde aynı martaval mı bilemiyorum.

ayrıca aracı kuruluşlarla ilgili bildiğim bir şey varsa lufthansa'nın geri ödemelerinizi aracı kuruluşa yaptığı ve bazı aracı kuruluşların promosyonlu uçuşlarda dahi geri alınabilen kısımlarını size geri ödemediği. (bkz: edreams)
  • bazen sahiden birazcik daha ucuz olmakla birlikte mutlaka havayolunun kendi sitesinden de fiyati kontrol etmek gerekiyor.

mesela bavul.com uzerinde orijinali 160 euro ama turkcell'liye ozel indirimle 145 euro fiyatla satilan ayni bilet havayolunun kendi sitesinde 120 euro.
  • havayolu alternatiflerini sunması ve indirim sağlaması önemli bir avantaj. thy.com'dan çok daha hızlı sürede işlem yapabildim. thy sitesinde trabzon-istanbul gidiş dönüş biletini 310 tl gösterirken bavul.com'dan 220 liraya aldım. bundan böyle tüm seyahatlerimde mutlaka ilk bakacağım yer olacak.

ayrıca yolcu bilgilerinin kaydederek daha sonra alınacak biletlerde bilgileri tekrar yazma zorunda bırakmaması, kayıtlı sehayatlerinizi ana sayfanızda göstererek kaç gün kaldığı bilgisinin yer alması gibi güzel pratik yanları var. sözlük'te sözü edilen sorunların hiçbirini yaşamadım. bilmiyorum ya onların yaşadıkları münferit, ya da benimki.
  • mail listesinden unsubscribe yapsanız bile ısrarla mail gönderen site.
  • bilgilendirme servisi o kadar çok hoşuma gitti ki sırf bu özellik için bile biletlerimi bavul.com'dan alabilirim. bu servis şöyle birşey, siz uçağa binmeden önce 3 yakınınızın telefonunu bavul.com'a ekliyorsunuz, daha sonra uçuşunuz hakkında her türlü bilgi siz daha telefonunuzu açmadan sevdiklerinize ücretsiz sms ile bildiriliyor. bir de işin içinde turkcell olduğu için bilet satın alırken daha bir güven duyuyorsunuz. bu servisi gibi kullanıcı dostu özellikler arttırılırsa bavul.com online seyahat sektöründe iyi bir konuma gelecektir.
  • uçak bileti satışlarından sonra şimdi de otel satışlarına başlamış, hayırlara vesilse olsun. linkini de verelim tam olsun: https://www.bavul.com/

edit: bugün yine gezerken denk geldiğim bir kampanyası var, otel alana uçak bileti veriyorlarmış. ahan da linki: https://www.bavul.com/…mpanyalar/hediye-ucak-bileti
  • sırtını turkcell' e dayamış olduğundan sınırsızca reklam verebilen, laf aramızda rakiplerini deli eden site:p "ee turkcell eli uzun kolu uzun hiçbişeyi de boş bırakmamışlar" dedirtiyor...
  • feci spamci site. nerden dadandi diyordum megersem turkcell'inmis.