• bazen sahiden birazcik daha ucuz olmakla birlikte mutlaka havayolunun kendi sitesinden de fiyati kontrol etmek gerekiyor.

mesela bavul.com uzerinde orijinali 160 euro ama turkcell'liye ozel indirimle 145 euro fiyatla satilan ayni bilet havayolunun kendi sitesinde 120 euro.
  • aynı tarihte 1200 tl'ye bulduğum gidiş dönüş yeni zelanda biletini bana 3500 tl olarak bulan vasat mı vasat seyahat sitesi. aradaki farkla insanlar evleniyor diyor kendilerine kapıyı gösteriyoruz.
  • bu tip sitelerin indirimli fiyat vermesinin bir kaç nedeni mevcut.
    bir tanesi, elbetteki hepimizin bildiği üzere toplu alım yapmaları, yıllık anlaşmaları vs.

ancak bilet alanlar için önemli bir konu var ki, böyle yerlerden bilet alırken size ağırlık sınırı vermesi. yani thy'nin sitesinden alacağınız bilet ile yurtdışı uçuşlarda 30 kg ağırlık hakkınız oluyorken, bavul.com üzerinden yaptığınız alımlarda, alt metinde ağırlık sınırınızın 20kg olduğu yazabiliyor. dolayısıyla bilet alırken alt satırları dikkatli okumak gerekli. onun dışında yoğun uçuş yapılan pek çok hat için, gerçekten çok ucuza bilet bulabiliyorsunuz. ama istanbul - mozambik uçuşu için bakıyorsanız, havayollarının kendi siteleri daha avantajlı olabiliyor.
  • kredi kartı ile ödemede mastercard seçince fiyata 30 tl ekleyen sahtekar firmadır. piyasadaki kartların yarısından fazlası mastercard lan dalga mı geçiyorsunuz?

bunlara 30 lira vereceğime gittim thy'ye 200 lira fazla verip paşa paşa aldım biletimi.
  • turkcell platinum üyesi olduğum için 100 tl indirimli uçak bileti alabileceğim yönünde mesaj aldım ve cumartesi yurt dışı seyahatim için bavul.com'a girdim.

bilet fiyatlarına baktım 1500 tl.
    aynı bilet skyscannerde 605 tl.
    türk havayollarının sitesinde 665 tl.

söyleyeceklerim bu kadar.

tanım: dolandırıcı site. sakın güvenmeyin!
  • asla bilet alınmaması gereken site.

siz 470 tl olan bileti almaya çalışırken hiçbir sorun olmadığı halde üç farklı kredi kartınızı reddedip, bunlar gerçekleşirken de uçak biletinin fiyatını 530 tl'ye çıkarırlar. sırf kredi kartıyla ödeyeceğiniz için de +10 tl talep edip sadece 5 dakika içerisinde aslında 470 liraya alacağınız bileti 540 liraya çıkarırlar. eliniz mahkum olduğu için de bavul.com adlı siteye ve sahiplerine söve söve alırsınız bileti.

ertesi akşam meraktan bakarsınız, bilet aldığınız uçağın biletleri bavul.com adlı sitede tekrar 470 lira...

bu ülkede maalesef her sektör bu tarz ahlaksız namussuz insanların tekelinde.

benim gibi sinir hastası olacağınıza 20-30 tl fazla verip direkt havayolu şirketlerinin sitelerinden alın. bu köpekler kazanmasın.
  • biraz önce roma'da konaklamak üzere otel rezervasyonu yaptığım ve rezervasyonun akıbetinden emin olamadığım seyahat sitesi.

parasını da kredi kartından çekti. ancak "maalesef siprişinizi onaylayamadık size en kısa zamanda ulaşacağız" diye otomatik mail geldi. siparişe tıkladığımda statüsü "reddedildi" diyor ama yukarıda "beklemede" diyor. içine tekrar giriyorum "beklemede" diyor. bu adamlar parayı alınca ellerindeki kontenjandan direkt ayırmıyorlar mı odayı? parayı aldıktan sonra oteli manuel olarak arayıp rezervasyon mu yapıyorlar? anlamadım gitti.

hayır bide akşam 21 den sonra çalışmadıkları için hatları kapalı. acil durumlar için mail atın demişler, mail attım cevap yok. bekle ki sabah olsun da adamlara ulaş durumu öğren.

bide rezervasyon yaptığım oda iptal seçeneği olmayan yani parayı trink alan odaydı. ama rezervasyon tamamlanmadığına göre herhangi bir sorun çıkarsa paramı geri verirler heralde diye düşünmek istiyorum. eşşek değiller ya!

sabah durum netleşince tekrar editlerim.

edit: akşam mail attıktan sonra sabah da 2 defa aradıktan sonra nihayet rezervasyon onay maili geldi. ama akşamdan öğlene kadar beni sürüncemede bırakıp gerdiler, sağolsunlar.
  • kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak istemiyorum diye secseniz bile altta zorunlu tik atılan kısımda şöyle yazıyor;

"kullanıcılar, toplanan iletişim bilgilerinin (gsm numarası, e-posta adresi vs.) bavul tarafından, bavul'un sağlayacağı diğer ürünler veya hizmetler hakkında bilgilendirilmek ya da web sitesindeki ve bavul mobil uygulamasındaki güncellemelerin bildirilmesi amacıyla kullanılabileceğini kabul ederler. kullanıcılar, ayrıca iletişim bilgilerine, bavul’dan veya bavul aracılığı ile başka firmalardan ücretsiz bültenlerin, hatırlatma bilgilerinin ya da mesajların gönderilebileceğini kabul ederler."
  • bu cuma günü türk havayolları'nın viyana-istanbul uçuşuna bilet aldığım aracı firma.

her şeyin olup bitmesi 2-3 dakika sürdü ve thy'nin sitesine göre 40 euro daha ucuza geldi.
    başınıza bir şey gelebileceğini ya da kötü bir anıyla ayrılabileceğiniz bir yer arıyorsanız, yanlış yerde arıorsunuz onun için (bkz: bravofly)
  • az önce bu siteden bilet aldım. şimdi e-bileti geldi. biletteki acenta adresi, italya görünüyor.. az önce de
    fatura istemek için acentayı aradım, faturanın gelmesi biraz uzun sürüyor, o yüzden ancak ağustos ortasını bulabilir size ulaşması dedi. neden dedim, söylemek istemedi, biraz lafı geveledi .

neyse sonuçta güvenli ve thy'nin sitesinden 20-30 euro daha ucuza alabiliyorsunuz biletinizi, ayrıca faturanız taaa italya'dan geliyor, daha ne olsun..

edit: italya dedim ama adreste bükreş de geçior. ama ispanyol şirketiymiş gibi.. neyse bu kadar internasyonellik karşısında bişi diemiorum.

yalnız aklınızda bulunması gereken bileti alırken fatura adresi sormaması. fatura istiyorsanız adres bilgilerinizi bavul@bavul.com a mail atıyorsunuz..
hesabın var mı? giriş yap